Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Büyük Gün Geldi! Hindistan Yüksek Mahkemesi, Merkez Bankası vs. Borsalar Davasını Bugün Görüşecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Büyük Gün Geldi! Hindistan Yüksek Mahkemesi, Merkez Bankası vs. Borsalar Davasını Bugün Görüşecek
Büyük Gün Geldi! Hindistan Yüksek Mahkemesi, Merkez Bankası vs. Borsalar Davasını Bugün Görüşecek

© Reuters.  © Reuters.

Hindistan Yüksek Mahkemesi, bugün içerisinde ülkedeki kripto para borsaları ile merkez bankası arasında devam eden davanın duruşmasını ele alacak. Hindistan Merkez Bankası (RBI), Nisan ayının başlarında kripto para ile ilgili herhangi bir işlemi olan kurumlara bankalar tarafından hizmet verilmesini engelleyen tam kapsamlı bir genelge yayınlamıştı.

Ülkenin en üst mahkemesi, söz konusu yasak sonrası bir kaç kripto para borsasının bir araya gelerek açtığı davayı görüşecek. Yüksek Mahkeme tarafından genelgenin yürürlüğe geçme tarihi olan 6 Temmuz tarihine üç gün kala,  3 Temmuz’da görüşülen celsede, geçici bir izin talebi reddedilmiş ve RBI lehine karar çıkmıştı. Kararın resmi olarak uygulanmaya başlamasından sonra, kripto para sektöründe önemli oyunculardan olan Hindistan büyük bir darbe aldı ve bir çok yerel kripto para borsası çok fazla sayıda kullanıcı kaybına uğradı.

Hindistan’ın kripto para borsası işletmecileri ülkenin dört bir yanında açtıkları davalar sonucunda çok bir şey elde edememiş olsalar da, Merkez Bankasının bu yasağı yürürlüğe sokmadan önce ”hiçbir araştırma veya inceleme” yapmadığını açığa çıkardı.  Geçtiğimiz günlerde çeşitli açıklamalarda bulunan Hint kripto para borsası işletmecileri, kararın ne yönde çıkarsa çıksın sektörü daha fazla etkileyemeyeceğini, bunun sebebi olarak da insanların şimdiden yasağı delmenin ve başka yollardan kripto para trading işlemleri yapmanın yolunu bulduklarını belirtmişti.

Büyük Gün Geldi! Hindistan Yüksek Mahkemesi, Merkez Bankası vs. Borsalar Davasını Bugün Görüşecek isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Büyük Gün Geldi! Hindistan Yüksek Mahkemesi, Merkez Bankası vs. Borsalar Davasını Bugün Görüşecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum 6% artışla 318,04 seviyesinin üzerine çıktı FBI, Milyon Dolarlık Kripto Para Dolandırıcılığı Suçlaması ile Kripto Para Platformunun CEO’sunu Tutukladı! Binance Coin (BNB) Fiyat Analizi: Binance Coin Nereye Gidiyor? Kripto paralar Bitcoin düşüşünden hangi oranda etkilendi? Bitcoin’de 3,900’ü öngören analist son tahminiyle can sıktı Kriptolar, Otomatik Botların Fiyatları Manipüle Ettiği Raporunun Ardından Düşüşte

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır