Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bu Yıl Kurulan Her 5 Yatırım Fonundan 1’i Kripto Paralar ile İlgili!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bu Yıl Kurulan Her 5 Yatırım Fonundan 1’i Kripto Paralar ile İlgili!
Bu Yıl Kurulan Her 5 Yatırım Fonundan 1’i Kripto Paralar ile İlgili!Kripto paraların 2017 sonunda yakaladığı ciddi ivmenin ardından artık çok daha bilinir oldukları aşikar. Bu bilinirlik artışı ile birlikte çeşitli sektörlerin aktivitesinde de artış yaşanıyor. Bunlardan bir tanesi de, hiç şüphe yok ki kripto para serbest yatırım fonları. Yapılan yeni bir araştırma, bu fonlara dair enteresan bilgileri ortaya koydu. Buna göre, 2018 yılında tüm finansal sektörlerde kurulan her 5 serbest yatırım fonundan birisi kripto paralara odaklandı.

Crypto Fund Research isimli internet sitesinin yapmış olduğu araştırmaya göre, 2018 yılının ilk üç çeyreğinde tam 90 kripto para yatırım fonu kuruldu. Bu rakamı aynı oranla devam ettirdiğimizde ise 2018 sonunda 120 kripto para serbest yatırım fonu olacağını ön görmek mümkün ki, bu da tüm yıl boyunca açılan 600 fonun 5’te 1’i anlamını taşıyor.

2016 yılında kripto para yatırım fonlarının toplam pastadaki payının yüzde 3 olduğunu düşündüğümüzde, bu rakamın geldiği nokta insanı bir kez daha şaşırtıyor. Bu kripto para odaklı serbest yatırım fonlarının lokasyonları göz önüne alındığında ise Amerika ön plana çıkıyor. ABD, bu yeni açılan fonların yüzde 50’sinden fazlasına ev sahipliği yapıyor. ABD’nin ardından öne çıkan ülkeler ise sırasıyla Avustralya, Malta, İsviçre, Hollanda ve İngiltere.

Bu sayı her ne kadar artmış olsa da, kripto para yatırım fonları totale bakıldığında halen çok düşük seviyede. Şu anda aktif olarak 300 yatırım fonu bulunurken, dünya genelinde ise tam 9000 serbest yatırım fonu bulunuyor. Bu kripto odaklı fonların ellerinde tuttukları toplam miktar ise 4 milyar dolar civarında.

Bu Yıl Kurulan Her 5 Yatırım Fonundan 1’i Kripto Paralar ile İlgili! isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bu Yıl Kurulan Her 5 Yatırım Fonundan 1’i Kripto Paralar ile İlgili! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 10% oranında yükseldi Blockchain Tabanlı Droneler, Suyun Kirlilik Seviyesini Ölçmek İçin Kullanılmakta Ünlü Yatırımcı, Bitcoin Stoklayın Diyor Bitcoin’de sakız parası ile 450,000,000 dolarlık transfer Bitcoin’e 2008 örneği: Krizde satanlar büyük fırsat kaçırdı UBS analistinin ürküten Bitcoin tahmini: 22 yıl sürebilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır