Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bu CEO’ya Göre Ripple Gerçek Bir Kripto Değil!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bu CEO’ya Göre Ripple Gerçek Bir Kripto Değil!
Bu CEO’ya Göre Ripple Gerçek Bir Kripto Değil!

© Reuters.  © Reuters.

“Fakirin Bitcoin’i” olarak bilinen Ripple’ın ne olduğu hakkındaki tartışmalar bitmek bilmiyor. Son olarak “Ripple gerçek bir kripto değil” tartışmalarına Elpis Investments’ın CEO’su Anatoly Castella da katıldı.

Ripple Gerçek Bir Kripto Para Değil Mi?Express’e konuşan Castella, Ripple XRP tokeninin ne bir fiat para ne de “gerçek” bir kripto para birimi olduğunu ileri sürdü. Castella’ya göre Ripple, saf bir kripto para birimi tanımına uymamakla birlikte fiat para ve blockchain unsurlarını bünyesinde barındıran bir fintech platformuna benziyor. Bunun yanında Ripple’ın tahvil olup olmadığı tartışması da hızını kesmiş gibi görünmüyor. Castella, daha önceki röportajının birinde Ripple’ın kesinlikle Tahvil olduğunu ileri sürmüştü.

Aslında Ripple, 2012’de gerçek zamanlı bir ödeme sistemi döviz bozdurma ve havale ağı olarak piyasaya sürüldü. Bu özelliklerin hepsi bir kripto para platformunun çatısı altında idi. Yani Ripple’in temel varlık nedeni, taraflar arasında doğrudan para transferini sağlamaktır.

Zaten kendi internet sitesinde de “ zahmetsizce para gönderme deneyimi için” sloganını kullanmaktadır. Bunun yanında Ripple, geleneksel bankacılığın pahalı ücretlerini ve uzun bekleme sürelerini kaldırmasıyla da övünmektedir. Çünkü Ripple yetkililerine göre geleneksel bankacılık sistemi son derece demode ve bir o kadar da pahalı.

Ripple Nasıl Çalışıyor? XRP Nedir?Bitcoin proof of work sistemine dayanıyor. Ayrıca Ripple, devamlı birbirini izleyen ve işlem kayıtlarını karşılaştıran bir ağ tarafından yönetilen ortak bir defterle destekleniyor.

Ripple herkes tarafından kullanılabilir, ancak özellikle büyük firmaların kullanımı için daha idealdir. Ripple, American Express (NYSE:AXP), Santander (MC:SAN) ve Standard Chartered (LON:STAN) gibi 100’den fazla bankada kayıtlı olduğunu iddia ediyor.

Birçok kişi için kavram kargaşasına neden olan bir mesele de Ripple ve XRP arasındaki farktır. Bu yüzden Ripple’ın şirket, XRP’nin de bu şirketin tokeni olduğunu hatırlatmakta yarar var. Nasıl ki Ethereum’un ticaret platformu Ether ise, Ripple’ın da ticaret platformu XRP’dir. XRP aynı zamanda Ripple’ın kripto tokenidir. Ripple şirketi başlangıcında hissedi senedi olarak XRP tokenini çıkardı. Şirket, gelecekte maksimim 100 milyar XRP tokeni olacağını vaat ediyor.

Ripple Diğerlerinden Farklı Mı?Ripple’in diğer kripto paralardan en önemli farkı merkezi olmayan bir teknolojinin merkezi versiyonudur. Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paralar milyonlarca küresel madenciyle desteklenmektedir. Bu, hiç kimsenin ağları üzerinde gerçek kontrol sağlamadığı anlamına gelir. Ripple’ın düğümler ise onu başlatan şirket olan Ripple Labs ve diğer birkaç finans kurumu tarafından kontrol ediliyor.

Ripple XRP Merkezi mi, değil mi yazısı için tıklayınız!

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bu CEO’ya Göre Ripple Gerçek Bir Kripto Değil! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Europol doğruluyor: Monero, kolluk kuvvetlerine sorun yaratıyor Kriptoda Haftanın Özeti: Bitcoin Borsasından Bankaya Karşı Zafer, IKEA’nın Blockchain Adımı, Öne Çıkan Kripto Para Haberleri Araştırmacılar, Bitcoin 2017 boğa rallisinin arkasında tek bir balina olduğunu iddia ediyor Analist: Nvidia, Kripto’dan Kazandığı Rakamlar Konusunda Yalan Söylüyor Çinlilerin Bitcoin ve blockchain merakında dev artış! Tecrübeli analist: “Ripple rallisi bu kritik seviyeye bağlı!”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır