Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

BTCC, Tüm Madencilik Operasyonlarını Durduruyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » BTCC, Tüm Madencilik Operasyonlarını Durduruyor
BTCC, Tüm Madencilik Operasyonlarını DurduruyorHong Kong merkezli kripto para borsası BTCC, BTCC Pool Limited adı verilen ve dört yıldır kullanımda olan madencilik havuzunu kapattığını açıkladı.

Yapılan açıklamada kapamaya sebep olarak ‘iş gerekçeleri’ bahane gösterildi. Şirketin 15 Kasım’dan itibaren tüm sunucuları durduracağı ve 30 Kasım itibaren de tüm sürece son vereceği ifade edildi.

2014 yılında kurulan ve ciddi bir kullanıcı kitlesi elde etmeyi başaran BTCC’nin, daha önceki dönemde şirketin yüzde 49’luk hissesini Value Convergence isimli firmaya devrettiği de biliniyor. 17 milyon dolar tutarında olması beklenen bu satış işlemine ait detaylar ise, kamu oyu ile paylaşılmış değil.

BTCC’nin kripto para borsası yanı sıra çeşitli iştirakleri de bulunuyor. Bunların arasında kripto para cüzdanı Mobi ve USD / BTC odaklı çalışan bir başka kripto para borsası da bulunuyor.

Bu yılın Haziran ayı itibari ile yayınlanan raporlarda, Bitcoin ağındaki toplam kazım gücünün (hash rate) yaklaşık yüzde 1,1’ine sahip olduğu belirtilen firmanın, şu an için ne kadar kazım gücü işgal ettiği ise bilinmiyor.

Kapanış açıklamasında firmadan, şu ifadeler geldi:

”BTCC olarak madencilik operasyonlarımızı 30 Kasım itibari ile sonlandırmayı planladığımızı kamu oyu ile paylaşmak isteriz. Çeşitli iş geliştirmeleri ve diğer faktörlerden ötürü, böyle bir karar almak durumunda kaldık. Her ne kadar operasyonlarımızı kapatsak da, kripto para ve Blockchain sektörünün sürekli olarak büyüyeceğine olan inancımız ilk günkü ile aynıdır.”

BTCC, Tüm Madencilik Operasyonlarını Durduruyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

BTCC, Tüm Madencilik Operasyonlarını Durduruyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Litecoin yatırımcılarını canlı yayında dolandırdılar 2019’un En İyi Kripto Projeleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler Araştırma: ICO Firmalarındaki Çalışanların Yüzde 85’inden Daha Fazlası Erkek Ethereum, Netflix Dizisinde Kendine Yer Buldu Monero Hashrate’i Hard Fork Sonrası İnanılmaz Bir Düşüş Yaşadı 4 yıldır uyuyan en zengin Bitcoin (BTC) cüzdanları canlandı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır