Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

BTC Hakimiyeti Son Üç Ayın En Düşük Seviyesinde

Ana Sayfa » GÜNCEL » BTC Hakimiyeti Son Üç Ayın En Düşük Seviyesinde
BTC Hakimiyeti Son Üç Ayın En Düşük Seviyesinde

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para piyasasının toplam değerindeki Bitcoin’in payını gösteren BTC hakimiyeti son üç ayın en düşük seviyesine geriledi. Bu, yatırımcıların daha riskli varlıklara yöneldiğini, dijital varlıklara olan güveninin yeniden yükselişe geçtiğini ve piyasanın yükselişi anlamına geliyor olabilir.

CoinMarketCap’in verileri BTC hakimiyetinin geçtiğimiz hafta Cuma günü %51’in altına düştüğünü gösteriyor. Hafta sonu boyunca kademeli olarak düşüş devam etti. Cumartesi öğleden sonra %50.4’e düştü. BTC hakimiyeti yeni hafta başında yükselişe geçti ve şu anda %50.8 seviyesinde.

Bu, Bitcoin’in son üç ay içinde ilk kez hakimiyetinin %51’in altına düştüğü anlamına geliyor. Aynı zamanda Ağustos ayından bu yana ilk kez (yedi ay önce) böyle bir düşüş saatlerce değil, birkaç gün sürmüştü.

Tüm dijital varlıklar riskli, ancak bazıları daha da riskli. Bitcoin, diğer kripto para birimi işlemlerinde varsayılan para birimi olması nedeniyle en güvenilir dijital varlıklardan biri. BTC hakimiyeti, tipik olarak trader’ların diğer kripto para birimlerinden Bitcoin’e geçmeleri ile düşüş eğilimi gösteren bir piyasa trendi sırasında artar.

2017’de kripto para piyasasının toplam değeri 20 milyar dolardan 600 milyar dolara çıktığında BTC hakimiyeti %87’den %38’e düşmüştü. Bu, elbetteki Bitcoin’in fiyatının 20.000 dolara yükseldiği anlamına gelmiyordu, ancak yatırımcıların alternatif dijital varlıklara yöneldiğinin bir göstergesiydi.

Benzer şekilde, toplam piyasa değeri geçen yıl 800 milyar dolardan 130 milyar dolara düştüğünde BTC hakimiyeti arttı. Bunu piyasadaki belirsizlik ve düşük kaliteli projelerin çoğalmasıyla yatırımcılar yüksek riskli varlıklardan Bitcoin’e geçiş yapması tetikledi.

BTC hakimiyetinin yılın en düşük seviyesine düşmüş olmasıyla piyasa hissiyatının tersine döndüğü görülüyor. EToro’nun kıdemli piyasa analisti Mati Greenspan, bir Telegram mesajında BTC hakimiyeti endeksinin mevcut piyasa koşullarının bir göstergesi olduğunu söyledi.

Bu Bitcoin için olumsuz bir sinyal değil ve birçok yatırımcı BTC satın almaya devam ediyor. BTC, bu yıl ilk kez fiyatını 4.000 doların üzerinde tutmayı başardı ve aktif Bitcoin adreslerinin sayısı geçen yılın Nisan ayından bu yana %44 arttı.

Greenspan, yatırımcıların alternatif dijital para birimlerine geri döndüklerini, ancak hangi varlıklara yatırım yapacaklarına daha fazla özen gösterdiklerini belirtti.

The post BTC Hakimiyeti Son Üç Ayın En Düşük Seviyesinde appeared first on Coinkolik.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

BTC Hakimiyeti Son Üç Ayın En Düşük Seviyesinde - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin eleştirmeninden itiraf: “Bitcoin cazibesine daha fazla dayanamayabilirim.” Küresel Enerji Kullanımı Madencilik Nedeniyle Krize Girebilir Mi? Justin Sun Yine Kızdırdı: ”Ethereum İçin Anıt Dikeceğiz!” Fidelity’nin Kripto Para Dünyasına Girişi Neden Bu Kadar Önemli? Justin Sun: Warren Buffett’a Kripto Paralar ile İlgili Bilgi Vereceğim Rakuten, Nakitsiz Ödemeler İçin Japonya’nın En Büyük Demiryolu Firması İle Anlaştı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır