Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Brian Armstrong: Kripto Para Birimleri ABD İçerisinde Zaten ”Düzenlenen ve Denetlenen Bir Endüstri”

Ana Sayfa » GÜNCEL » Brian Armstrong: Kripto Para Birimleri ABD İçerisinde Zaten ”Düzenlenen ve Denetlenen Bir Endüstri”
Brian Armstrong: Kripto Para Birimleri ABD İçerisinde Zaten ”Düzenlenen ve Denetlenen Bir Endüstri”

© Reuters.  © Reuters.

Dünyanın en büyük kripto para firmalarından birisi olan Coinbase CEO’su Brian Armstrong, 2018 Disrupt konferansında yeni bir açıklamada bulundu.

Brian konferans esnasında kendisine yöneltilen ABD içerisindeki kripto para birimi düzenlemelerini nasıl bulduğu sorusu üzerine, 1993 ve 1994 yılından beri yeni bir Menkul Kıymet yasası çıkartılmadığını söyleyerek cevap verdi.

”Evet, ben hiçbir zaman ‘kripto para birimleri kendisini aştı ve dallanıp budaklandı, (hisse, menkul kıymet, emtia, mülk vb.) bu yüzden kripto para birimi düzenlemelerine sahibiz’ gibi bir duruma erişebileceğimizi zannetmiyorum.”

Brian cevabının devamında kripto para birimlerinin küresel bir fenomen haline geldiğini ve her ülkenin bunun hakkında farklı bir açısına sahip olduğunu ifade etti. Brian’a göre kripto para birimleri şimdiden ABD içerisinde ”düzenlenmiş bir endüstri” haline geldi.

Başarılı CEO önderlik ettiği firması Coinbase’in New York içerisinde Bitlicense almayı başarmış az sayıda kurumdan birisi olduğunu ifade etti ve söz konusu lisans sayesinde farklı eyaletlerde denetlendiğini vurguladı. Brian bundan sonraki aşamanın şu sıralar para toplamak için kullanılan tokenlerin hakkında yeni düzenleme çıkarılması olduğunu düşünmekte.

Brian açıklamalarının devamında ICO‘ların büyük ihtimalle bütün hisse piyasasının gelecek versiyonu olduğunu vurguladı:

”Bence beş yıl içerisinde, bir çok startup firması kendileri ile ilişkili bir token’e sahip olacak çünkü artık internet üzerinde bu şekilde değer biçilmekte.”

CEO’ya göre şu an için bu tokenlerin menkul kıymet mi yoksa emtia mi olup olmadığı da belli değil ve piyasayı korkutan unsurlardan birisi de söz konusu belirsizlik.

Brian Armstrong: Kripto Para Birimleri ABD İçerisinde Zaten ”Düzenlenen ve Denetlenen Bir Endüstri” isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Brian Armstrong: Kripto Para Birimleri ABD İçerisinde Zaten ”Düzenlenen ve Denetlenen Bir Endüstri” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İnşaat ve Emlak Endüstrisi Custom Coin İle Blockchain İle Buluşuyor Çin, Sürpriz Bitcoin ve Kripto Para Kararı ile Şaşırttı! WEF Araştırması: Blockchain Teknolojisi Ticari Finansmanı 1 Trilyon Dolar Arttırabilir! Huobi Kripto Para Borsası, Ethereum Tabanlı Tether’i Listelediğini Açıkladı! Bitcoin ETF’sinde geri bildirimlerin yüzde 84’ü olumsuz Bitcoin Balinaları 1 Gecede 1 Milyar Doların Üzerinde Bitcoin İşlemi Yaptı – Yapan Belli Mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır