Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Brezilya Devlet Başkanı Bitcoin’in Ne Olduğunu Bilmiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Brezilya Devlet Başkanı Bitcoin’in Ne Olduğunu Bilmiyor
Brezilya Devlet Başkanı Bitcoin’in Ne Olduğunu Bilmiyor

© Reuters.  © Reuters.

Brezilya Devlet Başkanı Jail Borsonaro geçtiğimiz günlerde bir röportaj verdi ve ilk kripto para olan Bitcoin‘in ne olduğunu bilmediğini söyledi.

Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro geçtiğimiz günlerde SBT adlı bir programa katıldı ve orada oldukça çarpıcı demeçlerde bulundu. Bolsonaro verdiği röportaj sırasında kripto paralarla ilgili de bazı açıklamalar yaptı ve bizzat bir kripto para projesinden bahsetti.

Ulusal Kızılderili Derneği (FUNAI) ve Federal Fluminense Üniversitesi (UFF) bundan bir süre önce bir araya gelerek Brezilya’daki yerli nüfus için bir kripto para projesi geliştirmeye başlamışlardı. Bu iki kurumun amacı yerli nüfusa kripto para kullanmayı öğretmek ve böylece onlara finansal erişim sağlamaktı. Bu projenin toplam değerinin 11 milyon doları aştığı düşünülüyor.

Brezilya’daki Kadın, Aile ve İnsan Hakları Bakanı Damares Alves ise bu projeyi çeşitli nedenlerle durdurmak ve hatta ortadan kaldırmak istiyordu. Görünüşe göre Brezilya Devlet Başkanı Borsonaro da Alves’in hareketlerini destekliyor.

Katıldığı röportajda FUNAI ve UFF tarafından geliştirilen projeden bahseden Devlet Başkanı, “Kızılderililere Bitcoin kullanmayı öğretmek isteyen” bu projenin ortadan kaldırılması gerektiğini söyledi. Borsonaro bu yorumu yaptıktan sonra kendisine Bitcoin hakkında bilgi sahibi olup olmadığı soruldu ve kendisinin yanıtı şu şekilde oldu:

“Bitcoin’in ne olduğunu bilmiyorum.”

Brezilya Devlet Başkanı Bitcoin’in Ne Olduğunu Bilmiyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Brezilya Devlet Başkanı Bitcoin’in Ne Olduğunu Bilmiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dev Bitcoin Balinaları Harekete Geçti! Ethereum, Ripple (XRP), Tron, Stellar, Cardano ve Kripto Para Dünyasına Dair Son Dakika Haberleri Tahvil kralı: Dolar zayıflayacak, Bitcoin yükselecek… Tether’in Piyasa Hakimiyeti, Son 3 Yılın En Düşük Seviyesine Geriledi EOS 31% oranında çakıldı Değişim rüzgarlarını hissedebiliyor musunuz? Ohio’lular vergilerini Bitcoin ile ödeyebilecek! Twitch Tarihinde Bir İlk: 70 Bin Dolar BTC Bağışı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır