Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Boğa mı, Tether Etkisi mi? Lider Kripto Paralarda Büyük Artışlar Yaşanıyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Boğa mı, Tether Etkisi mi? Lider Kripto Paralarda Büyük Artışlar Yaşanıyor!
Boğa mı, Tether Etkisi mi? Lider Kripto Paralarda Büyük Artışlar Yaşanıyor!Tether’in yaşadığı sıkıntıların ardından 1 dolara endeksli olması gerekirken 0,91 dolarlara kadar inmesi, kripto para piyasalarının son dönemde dengeli ve belirli bir aralıkta gidip gelen yapısında ciddi değişikliklere yol açmış gibi görünüyor.

Çalışacak banka bulmakta zorlanması, Bitfinex’de yaşanan olaylar ve sektöre son derece güçlü stabil kripto para projelerinin girmesi ile birlikte, Tether’de yaşanan ve bazılarınca beklenen kayıp; şu anda kendini diğer kripto paralarda artış yönünde göstermişe benziyor.

Bu yazının kaleme alındığı dakikalarda, Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash, EOS ve Litecoin gibi sektörün önde gelen kripto paralarında hatrı sayılır artışlar yaşanıyor.

Bitcoin, uzun süredir çok dar bir fiyat aralığında gidip gelirken, bugün itibariyle yüzde 8’lik bir yükseliş yaşayarak şu anda 6868 dolardan işlem görüyor. Yazının kaleme alındığı dakikalarda, Bitcoin 7 bin dolar seviyelerini de geçmeyi başarmıştı ancak oradan kısa bir düşüşün yaşandığı da görülüyor.

Öte yandan, Bitcoin’in ardından işlem değerine göre en iyi ikinci kripto para olan Ethereum’da da yüzde 8’i geçen bir artış yaşanıyor ve ETH, kendini 200 dolar seviyelerinin üstüne kuvvetli bir şekilde atmış gibi görünüyor. Ethereum, şu anda 218 dolardan kendine alıcı buluyor.

XRP’de de yüzde 8’lik bir artış mevcut. XRP, şu anda 0,45 dolar seviyelerinden işlem görürken, artışın kalıcı olup olmayacağı bir başka merak konusu.

EOS, Stellar, Bitcoin Cash, Litecoin, Cardano ve Monero’da da artışlar yaşanırken; bu artışı en güçlü yaşayan kripto paralar ise Bitcoin, Ethereum ve XRP oldu. Yapılan yorumlarda, Tether’in yaşadığı sıkıntılardan dolayı Tether’den çıkan parayı, yatırımcıların bu güvenli gördükleri üç limana pay ettikleri ifade ediliyor.

İlk 20 kripto para içinde, Tether düşüş yaşayan tek kripto para olurken, diğer 19 kripto parada en az yüzde 3’lük artışlar görmek mümkün. İlk 20 içinde en fazla artış yaşayan kripto paraların da sırasıyla XRP, Ethereum ve Bitcoin olduğunu düşünürsek, bu üstte belirttiğimiz teorinin doğruluğu bir kez daha ortaya çıkıyor.

Yine, şu anda acaba bir boğa ya da alt boğa mı geliyor soruları da sorulurken, şu anda birçok otorite, bundan bahsetmek için erken olduğu görüşünde birleşiyor. Tether’den çıkan paranın genelde diğer lider kripto paralar arasına dağıldığını ifade eden otoriteler, bunun büyük bir boğa sezonu başlangıcı olduğu konusunda ise çekimser ve dikkatli davranmayı tercih ediyor.

Bakalım Tether’in yaşadığı olaylar sonucunda, Bitcoin ve Ethereum özelinde fiyatlar nereye gidecek? Ya da diğer stabil kripto para projeleri bundan ne bulabilecekler?

Boğa mı, Tether Etkisi mi? Lider Kripto Paralarda Büyük Artışlar Yaşanıyor! isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Boğa mı, Tether Etkisi mi? Lider Kripto Paralarda Büyük Artışlar Yaşanıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin ekonomisti patlayıcı tahminiyle geliyor: “Bitcoin Altın Standardı’nı yeniden icat edebilir.” Trilyoner Yatırımcı: Bitcoin Almayınca Geri Kafalı Olunmuyor Merkeziyetsiz Binance DEX Borsası Yayınlandı Flaş kripto para haberleri: Wall Street stratejistinin Bitcoin fiyat tahmini, XRP, TRON, Litecoin, Ethereum, Stellar, Cardano ve daha fazlası Bitcoin vadeli işlemleri dün 20 milyar doların üzerine çıkarak uçuşa geçti Venezuela, ABD yaptırımlarından kaçınmak için Bitcoin’i kullanmayı seçti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır