Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bobby Lee: ‘Para Özgürlüğünün Olmadığı Yerde Sahte Özgürlük Vardır’

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bobby Lee: ‘Para Özgürlüğünün Olmadığı Yerde Sahte Özgürlük Vardır’
Bobby Lee: ‘Para Özgürlüğünün Olmadığı Yerde Sahte Özgürlük Vardır’

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para borsalarından BTCC’nin kurucusu Bobby Lee, yakın zamanda gerçekleşen Blockchain Cruise konferansında kripto para sektörü hakkında açıklamalarda bulundu.

Lee’ye göre kripto paralar insanlara belli bir ölçekte “özgürlük” sunuyorlar ve insanların bu özgürlüğe ihtiyaçları var. Lee, “özgür bir ülkede” yaşamanın önemine değinerek para konusunda da özgür olunması gerektiğini belirtti. Lee, para özgürlüğünün olmadığı yerde yalnızca sahte bir özgürlüğün olabileceğini düşünüyor.

Lee ayrıca yaptığı konuşmada para aklama konusu hakkında da konuştu. Kripto paraların para aklamak için kullanıldıkları argümanını sıklıkla duyuyoruz ancak Lee’ye göre ‘para aklama’ teriminin tanımı aslında pek de belli değil.

“Nedir peki bu para aklama? Belli belirsiz bir şey gibi. Parmakla gösteremiyorsunuz. İnsanlara para aklamayı ‘görünce anlarsın’ diyorlar ama para aklama denilen şeyin tam olarak ne olduğuna dair kesin bir tanım sunmuyorlar.”

Bobby Lee, konuşmasında değindiği ‘para özgürlüğü’ hakkında da bazı örnekler verdi ve yorumlarda bulundu. Lee bundan bir süre önce ATM’den para çekmeye çalıştığını ancak en fazla 800$ çekebildiğini söyledi. Bunun sebebi de bankanın ‘müşterilerin güvenliği’ için günlük en fazla 800$ çekme imkanı sunması. Lee:

“ATM kartımla 800$ çektim ve ATM bana 20$’lık banknotlar verdi. Elime baya 20 dolar geçti yani. Ben de gidip birazcık para akladım. Havalimanındaki dükkanlara gidip 100’lüğünüz var mı diye sordum ve bazı dükkanlar ciddi ciddi 100’lük verdiler.”

Lee ayrıca para aklamanın bir suç olmaması gerektiğini düşünüyor ve bu durumun zaten gelecekte değişeceğine inanıyor. Lee’ye göre insanlar para aklamaktan değil, uyuşturucu alıp satmaktan yakalanmalı ve ceza almalılar.

Bobby Lee: ‘Para Özgürlüğünün Olmadığı Yerde Sahte Özgürlük Vardır’ isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bobby Lee: ‘Para Özgürlüğünün Olmadığı Yerde Sahte Özgürlük Vardır’ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

HitBTC ve Bitcoin Private geliştiricileri arasındaki anlaşmazlık BTCP’ye baskı yapıyor İngiltere Merkez Bankası: Libra Finansal Sorunlara Çözüm Olabilir JPMorgan’ın Kullanacağı Kripto Para Modeli, Başka Banka Tarafından ‘Zaten’ Kullanılmakta! DX.Exchange Kripto Para Platformu Aslında ‘Sahte’ Mi? Platformun Şüpheli Bir Firma İle Bağı Tespit Edildi! Yarılanma Sonrası Litecoin Fiyatı Ne Olur? Sıcak Gelişme: LedgerX, fiziksel Bitcoin vadeli işlemleri için henüz onay alamamış

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır