Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bloomberg: Bitcoin boğaları yıl sonuna kadar kontrolü tamamen ele geçirebilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bloomberg: Bitcoin boğaları yıl sonuna kadar kontrolü tamamen ele geçirebilir
Bloomberg: Bitcoin boğaları yıl sonuna kadar kontrolü tamamen ele geçirebilir


Bitcoin boğaları yıl sonuna kadar ve önümüzdeki sene, kripto para birimlerinin tekrardan eski günlerine dönebileceğinin işaretlerini verdi. Boğalar, uzun zamandan sonra gelen haberlere olumlu refleks vermeye başladı. Teknik göstergeler, en büyük kripto para biriminin yükseliş trendi ile birlikte 2018 deki kayıplarını telafi edebileceğini gösteriyor.

Bitcoin boğaları yıl sonuna kadar kontrolü ele geçirebilirBitcoin yönsel hareket endeksi (directional movement index) uzun vadeli trend çizgisine bakıldığında, yeni bir yükseliş hareketine girildiğini gösteriyor. Buna ek olarak, fiyat eğilimleri, teşvik edici işaret olarak kabul edilen VERA bandının üst sınırından çıktı. Bitcoin boğaları yıl sonuna kadar fiyatları tekrardan üst seviyelere çıkaracak gibi görünüyor.


Geçen sene Bitcoin, Kasım ayı ortasında 6.500 dolar seviyesinden boğa rallisine çıkarak aralık ayı ortasında 19.511 dolar seviyesini görmüştü. Ancak Bitcoin boğaları yıl sonuna kadar devam eden yükselişi muhafaza edemedi ve ayılara mağlup oldu. Kripto para zirveyi gördüğünden bu yana yüzde 65’in üzerinde kayıplar verdi. Son iki ayda 6,700 dolar ile 6,200 dolar fiyat aralığına geri döndü.

Kripto para birimlerindeki daha sıkı denetlenme ve yavaş adaptasyon, düşüş trendini beraberinde getirdi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, manipülasyon ve piyasa gözetimi endişelerini gerekçe göstererek yaz boyunca kripto borsa yatırım fonlarının listeleme taleplerini reddetmişti.

Bitcoin’in yasal Borsa Yatırım Fonu ya da küresel çaptaki adıyla Exchange Traded Funds (ETF) olarak tanınması demek, bu tanımlamayı kabul eden ülkenin bütün resmi kuruluşlarının Bitcoin’i yasal bir yatırım aracı olarak tanıması demektir. İşte bu nedenle (SEC) ABD Menkul Kıymetler Ve Borsa komisyonunun ETF kararı Bitcoin’in geleceği açısından çok önemli kabul ediliyor. Şu anda dünya üzerinde Bitcoin’in ETF olarak tanımlandığı bir ülke piyasası bulunmuyor.

Bitcoin’de ayı hareketinin baskın olduğuna dair ipuçlarının olmadığını belirten analistler, Bitcoin boğaları yıl sonuna kadar piyasa hakimiyetini tekrardan ele geçirecek diyor. Görüş ve düşünceleriniz bizim için değerli lütfen bizimle paylaşın.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bloomberg: Bitcoin boğaları yıl sonuna kadar kontrolü tamamen ele geçirebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Tweetlerinin Analizine Ciddi Para Harcanıyor 22 Kasım Ethereum fiyat analizi: ETH’de düşüş devam eder mi? İngiltere: Kripto Para Tabanlı Fark Sözleşmeleri Bireysel Yatırımcılar İçin Tehlikeli Bitcoin’de Dip Görüldü mü? Uzman Analistlerin Görüşleri Güney Afrika’nın Ulusal Kriket Organizasyonu, 70.000 Dolarlık Bitcoin Sahtekarlığının Kurbanı Oldu Coinbase genişlemeye devam ediyor; Şimdi de EOS desteğini açıkladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır