Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Blockstream CEO’su Adam Back 10 yıllık Bitcoin öngörüsünü açıkladı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Blockstream CEO’su Adam Back 10 yıllık Bitcoin öngörüsünü açıkladı!
Blockstream CEO’su Adam Back 10 yıllık Bitcoin öngörüsünü açıkladı!

© Reuters.  © Reuters.

10 yıllık Bitcoin öngörüsünü açıklayan ünlü CEO, Adam Back çok ilginç bir o kadar da umut verici tahminde bulundu. Adam Back gibi bir çok uzman ümit verici tahminleri ile piyasanın çöküşte olduğu bu günlerde yatırımcıların yüreğine su serpti.

10 yıllık Bitcoin öngörüsünü açıklayan ünlü CEO’dan Bitcoin Altın karşılaştırmasıBitcoin, 5000 $ ‘ın altında erimeye devam ediyor ve piyasa genel olarak daha da kötüye gidiyor. Fakat sektördeki birçok uzman, Bitcoin’in potansiyeli hakkında uzun vadede hala iyimser görüşlere sahip. Ancak, Bitcoin’in ana akım tarafından benimsenmesinin çok uzun süreceğini düşünüyorlar.

Bunlar arasında, Bitcoin Foundation’ın yönetim kurulu üyesi ve BTCChina‘nın kurucu ortağı ve aynı zamanda Litecoin’in kurucusu Charlie Lee’nin erkek kardeşi Bobby Lee var. Ve 10 yıllık Bitcoin öngörüsünü açıklayan Blockstream’in kurucusu ve CEO’su Adam Back bulunuyor. Her ikisi de, ayı piyasasının bir süre daha devam edeceğini düşünüyor. Fakat, Bitcoin ve kripto para birimlerinin geleceği konusunda hala umutlular.

Gerçek “Flippening”: BTC ve Altın

“Bitcoin için bu ayı piyasası, herkese BTC’nin altının yüzde biri değerinde olduğunu hatırlattı: 80 milyar $ ve 8 trilyon $. Altın bugün Bitcoin’den 100 kat daha değerli! Bu oran 10-20 yıl içinde ne kadar olacak? Bitcoin’in değeri artacak mı? Altını geçebilecek mi?”

10 yıllık Bitcoin öngörüsünü açıklayan Back, Anthony Pompliano gibi, Bitcoin’in 3.000 $ ‘a kadar düşebileceğini düşünüyor. Ancak, uzun vadede Bitcoin’in altınları geçeceğine inanıyor ve yatırımcılara HODL etmelerini öneriyor.

Adam Back, Lee’nin, uzun vadede Bitcoin’in altını geçeceği görüşünü destekliyor. Lee’nin Bitcoin’in altını geçeceğine dair görüşüne yanıt olarak; Bunu, BTC’nin 250.000-500.000 $ değerine ulaştığında mümkün olabileceğini ve bu “flippening” in gerçekleşmesinin on yıldan fazla süreceğini ifade etti:

Bu gerçek flippening @bobbyclee! Şahsen ben, önümüzdeki yıllarda BTC’nin 250.000 $ ya da 500 $’ ulaşmasını olası görüyorum.

10 yıllık Bitcoin öngörüsünü açıklayan Back’in tahmini, Tim Draper’ın 2022’ye kadar Bitcoin’in 250.000 dolar olacağı yönündeki tahminiyle aynı doğrultudadır. Yine de, Lee, bu ayı piyasasının uzun süre devam edeceğini düşünüyor. Ve BTC’nin 3.000 $ ‘a kadar düşüp düşmemesinin, yatırımcılarına bağlı olduğunu söylüyor. Çünkü şuan devam etmekte olan ticaret, yatırımcıların çoğunlukla günlük kayıplarını azaltmak için gerçekleştirdiği işlemlere dayanıyor.

Bitcoin ve kripto piyasasında neler oldu?Bitcoin’in 5000 doların altına düşmesi yatırımcıların korkuya kapılmasına neden oldu. Kurumsal yatırımcıların daha karlı bir fiyat üzerinden piyasaya girebilmeleri için manipülasyonlarla piyasanın çöküşe sürüklendiği yönünde düşünceler var ve bu durum tepkilere yol açtı.

Üstelik, Bitcoin Cash’in hard forku kripto topluluğunu büyük bir hayal kırıklığına uğrattı. Ve sektör zaten bu tarz manipülasyonlu hadiselerin yüksek volatiliteye neden olmasından dolayı çok fazla eleştiri alıyordu. Hard fork hadisesi de piyasanın imajını daha da zedeledi. (İlgili haber için tıklayınız.)

2017 yılının 4. çeyreğinde fiyatlardaki patlamanın aksine, bu yıl piyasa için oldukça kasvetli bir yıl oldu. Yatırımcılar diken üstünde ve kurtarıcı olarak kurumsal fonların girişini bekliyorlar. Bakkt’ın Ocak 2019’a ertelenmesi ile gelecek vaad eden büyük ölçekli yatırımların kısa zamanda gelmeyeceği anlaşılıyor. (ilgili haber için tıklayınız.)

Fakat, piyasada 10 yıllık Bitcoin öngörüsünü açıklayan Back ve Lee gibi uzmanların yanı sıra bir çok uzman umut vaad eden tahminlerde bulunuyor. Bunlardan biri de KPMG ve Morgan Stanley’in, Bitcoin ve blockchain ile ilgili olumlu ifadeler içeren raporlarıdır. Fakat bu raporlarda, Bitcoin’in ne zaman ana akım fenomeni olacağı belli olmasa da oldukça pozitif tahminlere yer veriliyor.

Ayrıca geçen hafta başlayan kripto para çöküşünden en az etkilenen para olan ve ETH’nin 2.koltuğuna oturan Ripple dikkatleri üzerine çekti. Bunu söylemek için henüz erken olsa da, bazı analistler Ripple’in bir gün yaygın bir şekilde benimsenen bir dijital varlık olacağını ve Bitcoin’in tahtına oturacağını iddia ediyor. (İlgili haber için tıklayınız.)

Kaynak: investinblockchain.com

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Blockstream CEO’su Adam Back 10 yıllık Bitcoin öngörüsünü açıkladı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Uzman Görüşü: Ripple (XRP) Boğa Koşusunu Başlatmak İçin Ne Yapmalı? IBM, Yeni Blockchain Teknolojisi Çalışmaları Başlatmak İstiyor Trader’lar 8.500 dolar için heveslenirken Bitcoin fiyatı yeniden geri döndü   Coinbase COO’su, NY Times’ın Bitcoin Yazısını Eleştirdi 2019 Bitcoin Tahminleri Tutan Şirketin Yeni BTC Tahmini Bitcoin 10% oranında geriledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır