Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Blockchain İçin Sistemsel Hata Analiz Eden Teknolojiyi Kodlayan Firma, 5.5 Milyon Dolar Topladı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Blockchain İçin Sistemsel Hata Analiz Eden Teknolojiyi Kodlayan Firma, 5.5 Milyon Dolar Topladı!
Blockchain İçin Sistemsel Hata Analiz Eden Teknolojiyi Kodlayan Firma, 5.5 Milyon Dolar Topladı!San Francisco tabanlı olan Synthetic Minds isimli akıllı kontrat güvenlik startup firması, blockchain teknolojisi için geliştirdiği özel bir teknoloji sayesinde 5.5 milyon dolarlık bir fon toplamayı başardı. Söz konusu teknoloji blockchain ağlarında bug olarak belirtilen sistemsel hataların bulunması ile analiz edilmesini sağlıyor.

Synthetic Minds yaptığı açıklamada söz konusu yatırımın ünlü blockchain yatırım firması Pantera Capital ve Khosla Ventures tarafından yönetildiğini vurguladı. Pantera Capital piyasada oldukça ünlü bir yatırım platformu olsa da, Khosla da pek adı duyulmasa bile en az Pantera kadar güçlü bir fon.

Synthetic Minds akıllı kontrat güvenlik startup firması 2017 yılında Y Combinator’un yaz programı tarafından kurulmuştu. Kurucular söz konusu program esnasında sahip oldukları teknolojinin ilk versiyonu ile yine önemli bir yatırım aldı.

Synthetic Minds’ın sahip olduğu teknoloji ise temel olarak program sentezi olarak bilinmekte. Program sentezi özellikle NASA gibi kurumlar tarafından da kullanılıyor ve NASA’nın sahip olduğu uzay istasyonu ile Mars Rover‘ın sistemsel hatalarının ayıklanması ve analiz edilmesi için kullanılıyor.

Üretilen bu yeni teknoloji ile blockchain ve akıllı kontrat geliştiricilerinin daha üst düzey tasarımlara odaklanabilmesi sağlanacak ve bunun temel nedeni de söz konusu yazılımın sistemdeki hataları analiz edip bunları geliştiriciye sunabilmesi ve böylelikle ciddi bir zaman kazandırabilmesi.

Synthetic Minds’ın ürettiği teknoloji özellikle yüksek değere sahip yazılımlar için olmazsa olmaz niteliğinde.

Blockchain İçin Sistemsel Hata Analiz Eden Teknolojiyi Kodlayan Firma, 5.5 Milyon Dolar Topladı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Blockchain İçin Sistemsel Hata Analiz Eden Teknolojiyi Kodlayan Firma, 5.5 Milyon Dolar Topladı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sabitkoinler Kripto Paraların Geleceğinde Kritik Rol Oynayacaklar ABD’li Senatör: ‘Kripto Paraların Verimli Yanları Geliştirilmeli’ Sıcak Gelişme: Güney Koreli Bitcoin Borsasının Kurucularına Hapis Cezası Bitcoin’in Bir Anda 5 Bin Dolar Seviyelerine Kadar Çıkmasının 3 Nedeni Ünlü Trader: Sadece Spekülasyon Bile, Kripto Para Piyasalarını Trilyon Dolarlara Çıkarmak İçin Yeter Ay’a yolculuğa hazırlanan 5 altcoin

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır