Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Block.One Kurucu Ortağı: Bitcoin, 2040’da Altının Yerini Alacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Block.One Kurucu Ortağı: Bitcoin, 2040’da Altının Yerini Alacak
Block.One Kurucu Ortağı: Bitcoin, 2040’da Altının Yerini Alacak

© Reuters.  © Reuters.

EOS projesinin arkasındaki şirket Block One’ın CEO’su ve kurucu ortağı olan Brendan Blumer Bitcoin’e ilişkin fikirlerini paylaştı. Twitter üzerinden açıklamalar yapan Blumer, Bitcoin’in ölçeklenmeyeceğini ve buna gerek de olmadığını ifade ederken, lider kripto para biriminin 20 yıl içerisinde altının yerini alacağının altını çizdi.

Blumer, şöyle konuştu:

”Bitcoin’de ölçeklenme ve bunun neleri getireceği tartışmaları hep yapılıyor. Ancak bana göre belki de Bitcoin hiçbir şekilde ihtiyaç dahi duymayacak. Önümüzdeki yirmi sene içerisinde Bitcoin’in dijital altın olacağını düşünüyorum. Bence 2040 yılına kadar Bitcoin, değer deposu olarak en fazla kullanılacak emtia olacak.”

Ekonomik anlamda tüm işlemlerin Bitcoin Blockchain’inden ziyade o protokol baz alınarak hazırlanmış diğer uygulamalar üzerinde gerçekleşeceğini ön gören Blumer, bu sebeple Bitcoin’in ölçeklenmeye çok da ihtiyaç duymayacağını aktardı.

Başarılı isim, aynı zamanda Bitcoin’in bu süreçler sonucunda likidite artışı yaşayacağını ve insanların her geçen gün Bitcoin ile ilgili daha fazla bilgiye sahip olacağını da iddia etti.

Bitcoin’in dijital altın olarak konumlanması beklentisini, sadece Blumer taşımıyor. Daha önce, ünlü Bitcoin boğası ve yatırımcısı Mike Novogratz da, Bitcoin’in geleceğin altını olacağını ve ana kullanım sebebinin değer deposu olacağını aktarmıştı.

Gelinen noktada, Bitcoin’in teknik özelliklerine de bakılırsa, bu beklentinin pek de haksız çıkmayacağı çok net bir şekilde görülüyor. Bakalım, önümüzdeki dönemde Bitcoin gerçekten de dijital altın olmayı başarabilecek mi?

Block.One Kurucu Ortağı: Bitcoin, 2040’da Altının Yerini Alacak isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Block.One Kurucu Ortağı: Bitcoin, 2040’da Altının Yerini Alacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Brezilya Tabanlı Kripto Para Borsası, Bankaya Karşı Açtığı Yasal Savaşı Kazandı! Bloomberg göstergesinde Bitcoin için aylar sonra ilk uyarı Hindistan’da Kripto Paraların Geleceğinin Belli Olacağı Mahkeme Ertelendi VeChain Fiyatı Dev Anlaşma Duyurusu İle Yükseliş Trendine Girdi Kripto para staking nedir ? Madenciliğin sonu mu geliyor ? Flaş kripto para haberleri: Bitcoin’in fiyatına kış geldi, XRP Bitcoin’in yerini de mi alacak? Ve daha fazlası…

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır