Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitmain’den Yeni Bir Güncelleme Geldi, Cihazların Kazım Kapasitesi Artıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitmain’den Yeni Bir Güncelleme Geldi, Cihazların Kazım Kapasitesi Artıyor
Bitmain’den Yeni Bir Güncelleme Geldi, Cihazların Kazım Kapasitesi ArtıyorDünyanın en  büyük madencilik şirketi olan Bitmain’den yapılan açıklamaya göre kurum; Antminer cihazlarına yazılım güncellemesi yaparak Asicboost özelliğini aktive hale getirecek.

Bitmain’den yapılan açıklamaya göre şirket bünyesinde çalışan geliştiriciler, Antminer S9 cihazı üzerinde yapılacak güncellemeleri tamamladı. Bundan yaklaşık bir yıl önce gündeme ilk geldiğinde ciddi bir tartışma yaratan özellik artık kullanıma geçiyor ve bu durum Bitmain cihazı kullanmayan kişileri daha zor duruma sokacak. SHA 256 algoritması kullanan başta Bitcoin ve Bitcoin Cash olmak üzere birçok üründe, bu hamle ile birlikte daha fazla blok kazılması gündemde. Öyle ki, Antminer cihazında bu güncellemeye sahip olanlar, olmayanlara göre yüzde 20-30 oranında daha fazla madencilik yapabilecek.

Bitmain tarafından yapılan resmi açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

”İlk olarak madencilik cihazlarımıza getirmeyi planladığımız bu fonksiyondan vazgeçtik. Yasal birtakım kaygılara sahiptik. Organizasyon olarak herhangi bir patent yasasını çiğnemek istemedik ve bu sebepten ötürü bu planımızı erteledik. Ancak şimdi bu kaygıların ortadan kaybolmasının ardından bu sistemi yürürlüğe geçirme kararı aldık. Asicboost sayesinde kullanıcılarımız kripto para madenciliğinin en yüksek standardını deneyimleme şansına sahip olacak. Bu teknolojinin kullanımı hem maliyet etkin, hem de hızlı olması açısından madencilik konusunda altın bir standard olacak.”

Bitmain’in Bitcoin ağını tehdit ettiği iddiaları da gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Görünen o ki, bu Asic Boost güncellemesi, bu yöndeki iddiaları daha da arttıracak.

Bitmain’den Yeni Bir Güncelleme Geldi, Cihazların Kazım Kapasitesi Artıyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitmain’den Yeni Bir Güncelleme Geldi, Cihazların Kazım Kapasitesi Artıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitgo’ya Mike Novogratz ve Goldman Sachs’den Yatırım! Parabolik Geçiş İçin 20 Bin Doları Bekleyin Binance’den Trust Wallet İçin Uygulama Geliyor HTC Blockchain Destekli Exodus Modelini Bu Kripto Paralar ile Satın Alabilirsiniz. Bitcoin… EOS dApp Kullanımında Ethereum’a Tozunu Yutturdu! Grayscale: Bitcoin Yüze 47 Değerlendi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır