Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitfinex Borsası Bitcoin Kâr Payı Nedeniyle Arbitraj Fırsatı Veriyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitfinex Borsası Bitcoin Kâr Payı Nedeniyle Arbitraj Fırsatı Veriyor
Bitfinex Borsası Bitcoin Kâr Payı Nedeniyle Arbitraj Fırsatı Veriyor

© Reuters.  © Reuters.

Bitfinex borsası Bitcoin kâr payı nedeniyle arbitraj fırsatı oluşturdu. Lider kripto borsası Bitfinex’de Bitcoin’in 6,285$ değeri baz alınarak %2’lik kar payı eklentisi ile ticareti yapılıyor.

Bitfinex Borsası Bitcoin Kâr Payı Nedeniyle Arbitraj Fırsatı

BitMEX Araştırma’nın ortaya çıkardığı Bitfinex’teki Bitcoin kar payı ödemesi geçen hafta boyunca artarak devam ederken Tether(USDT) ‘de fiyat düşüşleri gözlenmeye başladı.

Depozitlerinin HSBC Bank hesaplarında askıya alınması nedeniyle şu anda Bitfinex’te ticaret yapanların Bitcoin ve Ethereum gibi majör kriptoları USDT ile satmaları ya da almaları isteniyor.

USDT’nin fiyatı 1$’dan 0.098’e yaklaşık %2’lik bir oranda düşerken Bitfinex’teki Bitcoin kar marjı da aynı oranda arttırıldı.

Tether Neden DüşüyorKripto ticareti yapanların önemli isimlerinden analist Alex Kruger US Dolara 1:1 oranında sabitlendiği düşünülen USDT’nin düşüşünü üç faktöre bağlıyor:

1-Ticaret yapanlar Gemini USD ve Pax gibi denetlenen ve düzenli alternatiflere doğru yer değiştiriyor.

2-Ticaret yapanlar USDT’yi kripto para almak için satıyorlar.

3-Tether LLC tarafından elde edilen bankacılık servisleriyle ilgili endişeler.

Özellikle Noble Bank’ın iflası nedeniyle, ayrıca Bitfinex ve HSBC arasındaki durumun net olmaması nedeniyle kullanıcıların USDT’yi 1$’lık baz fiyatına geri getirip getiremeyecekleri belli değil.

Geçen yıl Eylül ayında Tether LLC 2$ milyarlık varlığını ispatladığı halde o zamandan beri bir denetim gerçekleşmedi ve önemli olarak, USDT’yi dolaşımda tutan Tether bank ile ortaklığı konusunda toplulukla iletişimde başarısız kaldı.

Kruger şöyle açıklama yaptı:

“USDT, USD için Tether’de kurtarılabilir. Ancak Tether kurtarılmış Tether’i yok etmez, yalnızca dolaşımdan uzaklaştırır dolaşımda yalnızca USD destekli USDT kalması da sonunda problem olarak karşımıza çıkabilir.”

Kruger ayrıca Bitfinex üzerindeki kriptolara kar payı verilmesinin yalnızca USDT nedeniyle tetiklendğini ve bunun da USDT-entegre bankalar ve US Dolar kabul eden platformlar arasındaki yayılımı açıkladığını söyledi.

Bitcoin Arbitraj FırsatıTicaret yapanlar teorik olarak Bitfinex’teki bu karlı kripto fiyatları nedeniyle Bitcoin ve Ethereum satışından kazanç sağlayabilir. Ancak bu satışı depozitlerin askıya alınması nedeniyle yalnızca USDT karşılığında yapabilirler.

Bitfinex üzerinde bir arbitraj yönetmek isteyenlerin USDT’nin kısa dönem fiyat trendini de göz önünde tutması gerekir. Çünkü USDT’nin 0.98$’ın da altına düşme riski devam ediyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitfinex Borsası Bitcoin Kâr Payı Nedeniyle Arbitraj Fırsatı Veriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Fiyatı Zor Bir Haftadan Sonra 11.000 Dolar Bitcoin Tether ve Bitfinex Krizini Fırsata Çevirdi Justin Sun’un 20 Milyon Dolar ve Tesla Araç Dağıttığı Kampanyası Eleştirilerin Hedefi Oldu! Ethereum Geliştiricisi: ASIC Direnci Diye Bir Şey Yok Venezuela ekonomik krizinde Bitcoin hayat kurtarıcı bir rol oynuyor Ethereum’da iki yıl sonra bir ilk: ETH’de Boğa sinyali oluştu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır