Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin’in Fiyatı Talep Yetersizliğinden Kötü Gitmedi!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin’in Fiyatı Talep Yetersizliğinden Kötü Gitmedi!
Bitcoin’in Fiyatı Talep Yetersizliğinden Kötü Gitmedi!

© Reuters.  © Reuters.

Uzun süredir kötü giden Bitcoin’in fiyatı talep yetersizliğinin etkisi altında olduğudüşünülüyor. Ancak ABDli borsa komisyoncusu TD Ameritrade tarafından hazırlanan bir rapora dayanarak sebebin bu olmadığını ileri sürdü.

Bitcoin’in Fiyatı Talep Yetersizliğinden Kötü Gitmedi!

Kripto paralar dibe vurarak yatırımcılarını üzse de TD Ameritrade (AMTD) raporunda piyasada talep yetersizliği olmadığı belirtildi. Spekülatörlerin piyasadan çekilmesi ve gerçek yatırımcıların tekrar piyasaya girmesi nedeniyle müşterilerinin Bitcoin yatırımlarına halen hevesli olduğunu açıklandı.

Aralık ayında TD Ameritrade CBOE Vadeli İşlemler Borsası’nda Bitcoin (BTC) işlemlerini açarak bu alandaki ilk finansal hizmet şirketi olmuştu.

O günden bu yana Bitcoin Aralık 2017’de Bitcoin (BTC) fiyatı 20.000 dolar civarında değerlendi, sonrasında ise yaklaşık %70 oranında değer kaybederek 6600 dolar seviyelerine kadar düştü. Yazı yazıldığı esnada ise Bitcoin (BTC) fiyatı 6552 dolardan işlem görüyor.

TD Ameritrade’in Vadeli İşlem ve Forex Genel Müdürü JB Mackenzie’ye göre Bitcoin ve diğer kripto para işlemlerinin düzenlenmiş borsalarda online olarak yapılması satıcı ve alıcıların fiyatı belirlemede yarış içerisinde olmasını sağladı. Bu durum da fiyatların tutarlı olmasına etki etti.

Yukarıda bahsettiğim gibi Bitcoin’in fiyatı talep yetersizliğinden ötürü düşük seviyelerden olduğu düşünülüyor. Ancak madalyonun öteki yüzünde talep yetersizliği spekülatörlerin talebinin azalmasından kaynaklanıyor olabilir.

Olgunlaşmış bir piyasada fiyat volatilitesinin düşmesi aşağı ve yukarı yöndeki hareketlerden para kazanan spekülatörlerden gelen talebi azaltabilir. TD Ameritrade firması da son keskin dalgalanmalardan sonra Bitcoin (BTC) fiyatının dengelenmesiyle müşterilerinin daha güçlü kaldığını gözlemlemiş.

Yani piyasadaki düzeltmelerle fiyatların tutarlı hale gelmesi, spekülatörleri piyasadan uzaklaştırırken bireysel yatırımcıların piyasada işlemlerini artırmasının önünü açıyor.

Bitcoin 2019 yıl sonu fiyat tahmini için tıklayın.

Öte yandan Mackenzie, kripto paraları çantalarında nasıl kullanabileceğini öğrenmek isteyen müşterilerin ilgisinde bir azalma olmadığını söylüyor.

Raporda TD Ameritrade müşterilerinin Bitcoin işlemleri için düzenlenmiş güvenli borsaları tercih ettiğini gösteriyor. Ancak Bitcoin işlemleri genellikle düzenlenmemiş borsalarda yapılıyor.

Bitcoin’in fiyatı talep miktarı ile orantılı olduğu için TD Ameritrade raporunda talep yetersizliği olmadığının belirtilmesi önemli bir gösterge olabilir.

Tüm bitcoin haberlerimiz için tıklayın.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin’in Fiyatı Talep Yetersizliğinden Kötü Gitmedi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İngiltere Merkez Bankası Başkanından Çok İlginç Dijital Para Açıklaması! Yaygın olarak kullanılan Bitcoin göstergesi, tarihin en düşük seviyesinde Bancor’dan müthiş airdrop: BNT elindeki tüm Ethereum’ları (ETH) dağıtacak Bitcoin’de Dip Görüldü mü? Uzman Analistlerin Görüşleri Bitcoin 6% artışla 5.566,1 seviyesinin üzerine çıktı Dev Bitcoin Hareketinin Ardından Bu Şirket Çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır