Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin’in 7.500 Dolar Altına Düşmesiyle Kripto Düşüş Yaşadı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin’in 7.500 Dolar Altına Düşmesiyle Kripto Düşüş Yaşadı
Bitcoin’in 7.500 Dolar Altına Düşmesiyle Kripto Düşüş Yaşadı

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin ve diğer kripto dövizler Perşembe günü düşüş yaşayarak, Çarşamba günkü artışı yok etti.

Bitcoin %0,05 düşüşle 7.422,80 dolardan işlem görüyor. Dijital varlık Çarşamba günü 7.506,10 dolara ulaşmıştı.

Kripto paralar genel olarak düşerken, Çarşamba günü 296 milyar dolar olan toplam piyasa sermayelendirmesinde dijital döviz kapasitesi, bu haberi yazarken, 291 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %3,56 düşüşle 481,81 dolara geriledi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan Ripple, %4,58 değer kaybederek 0,48949 dolar olurken, Litecoin %4,25 azalarak 87,699 dolar oldu.

Öte yanda Fed Başkanı Jerome Powell Çarşamba günü Kongrede alternatif dövizler için büyük riskler olduğunu anlattı.

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nde Powell, “paranızı saklamak veya aklamak istiyorsanız, kripto paralar bunun için mükemmel. Gerçekten de esas bir değere sahip değil, bu yüzden yatırımcı veya tüketici koruma sorunları olduğunu düşünüyorum,” dedi.

Merkez bankacıları yapay dövizlerin küresel finansal istikrara karşı bir risk teşkil etmediğini düşünen Finansal İstikrar Kurulu’ndan gelen raporu yineledi.

Diğer gelişmelerde, Wells Fargo (NYSE:WFC) ve Bank of America (NYSE:BAC), Mastercard’ın Bitcoin işlem sayısını kısaltan bir patent başvurusuna dair haberlerden bir gün sonra, blockchainle ilişkili patentler aramaya başladı.

Wells Fargo’nun patenti, bir belge gibi para şifrelemesi aracılığı ile girişe izin veren ve konumlanan veri unsuruna imkan veren bir sistem. Bank of America harici veri girişine izin verecek bir sistem için dava açtı.

Yine de, iki banka Bitcoin gibi kriptoların arkasındaki teknoloji olan blockchaini kucaklarken, kredi kartları aracılığı ile dijital para satın alımını yasakladı.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin’in 7.500 Dolar Altına Düşmesiyle Kripto Düşüş Yaşadı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Charlie Lee: Sahte Gruplardan Uzak Durun! JP Morgan’ın Kripto Koini Ethereum Kullanıyor mu? Binance’den Rekor Kar Huobi Kripto Para Borsası 2018 Yılında Yüzde 100 Ticari Hacim Artışı Yaşadı! Bankalar Swift’ten kurtulup Ripple ile anlaşmaya çalışıyor Bitcoin hash rate yeni zirvesinde: BTC fiyatı yükselişe geçti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır