Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoini (BTC) İstemeyen Çin Hükümeti Blockchainede Mesafe Koyuyor. Çin Ne Yapmak İstiyor!!!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoini (BTC) İstemeyen Çin Hükümeti Blockchainede Mesafe Koyuyor. Çin Ne Yapmak İstiyor!!!
Bitcoini (BTC) İstemeyen Çin Hükümeti Blockchainede Mesafe Koyuyor. Çin Ne Yapmak İstiyor!!!

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoini (BTC) istemeyen Çin Hükümeti , Blockchain teknolojisiyle arasına Çin Seddi kurmaya devam ediyor. Ve bu set gün geçtikçe de büyüyor. Peki ama Çin Hükümeti neden böyle yapıyor?

Bitcoini (BTC) İstemeyen Çin Blockchain Teknolojisine Sıcak Bakmıyor

Çin’in Siber Uzay İdaresi, Blockchain teknolojisine karşı olan duruşunu sertleştiriyor.

Çin Hükümeti, “The Great Firewall of China” yani Çin’in büyük güvenlik duvarı kurulduktan sonra, bu duvarın aşılmaması için elinden geleni yapıyor. Çin bu projeyi, Çin’de hükümetin istemediği hiçbir materyalin Çin İnternet ağına girmesini engellemek için kurdu. Yani bir bakıma sansür gibi.

Bu güvenlik duvarı projesini, hükümetin yıllardır halkın gözünden sakladığı, Çin’in en iyi üniversitelerinden birinde gerçekleşen 2 yıllık bir cinsel saldırı vakasının ardından geliştirme kararı aldı. Çünkü bir aktivist, Weghat ve Weibo da dahil olmak üzere sosyal medya üzerinden, bu dava ile ilgili bilgileri kamuoyuyla paylaştı. Bu olayın ardından hemen Çin Hükümeti bu sosyal ağlara sansür uyguladı. Fakat sonra çin yargı sisteminden uzak, merkezi olmayan bir oluşum olan Ethereum Platformların’da da bu haberler yayılmaya devam etti. Ve sonuç olarak bu bilgileri şuan isteyen herkes ulaşabiliyor. Tabi bu durum, ellerinden hiçbir şey gelmeyen Çin hükümetinin Blockchain Teknolojisine karşı sert tavır almalarına sebep oldu. Yani dikdatörlükleri Blockchain’e sökmeyinde onlarda insanlarını, bu teknolojiden uzak tutmaya çalıştılar.

Çin Hükümeti’ne Göre Ethereum Platformları YasadışıÇin hükümetinin çabalarına rağmen Ethereum blok zincirinde dava bilgilerini yayıldı. Hükümette elinde hiçbir kontrol mekanizması olmadığı için, bu platformları yasadışı ve yalan haber yaptıkları yönünde kötüleme yoluna gitti.

Fakat yürütülen bu politika hali hazırda Çin’de bulunan ve 200’den fazla patentli Blockhain uygulaması geliştiren ve bu geliştirmelere milyarlarca dolar sermaye gömen şirketleri rahatsız etti. Tabi hükümete karşı bir hamle de yapamadılar. Çünkü tek bir yasayla bütün teknolojilerine ve sermayelerine el konulduktan sonra, şirketler kapatılabilir hatta ve hatta şirket yöneticileri ülkenin iç güvenliğini bozma yani vatan hainliğiyle suçlanıp demir parmaklıklar arkasına gönderilebilirler.

Sonuç OlarakBlockchain teknolojisi, insana insan muamelesi yapılmayan yani insan haklarının gelişmediği, kapalı kutu diye tabir edebileceğiz ülkeler için bir tehdit unsuru olarak görülüyor. Sonuçta bu teknolojiye dışardan hiçbir müdahale yapılamıyor. Ancak Blockhain devrimi bu kapalı kutuları da açıp yoluna son sürat devam edecektir.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoini (BTC) İstemeyen Çin Hükümeti Blockchainede Mesafe Koyuyor. Çin Ne Yapmak İstiyor!!! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Houston Rockets ve Boston Celtics Karşılaşmasında, Bitcoin Cash Madenciliği Reklamı Yapıldı! Justin Sun ve Tesla Çekilişi Olayında Sona Gelindi TradingView ve Huobi’den Kripto Paralarla İlgili Bir İlk! Facebook CEO’su Koin ile İlgili Olarak Gemini’nin İkizleri ile Görüştü Flaş kripto para haberleri: Bitcoin balinalarının korkutan istatistikleri, XRP, TRON, VeChain, Ontoloji, Kyber, OmiseGo ve daha fazlası Satoshi Nakamoto’nun hesabı tekrar online görünüme geçti, Nakamoto geri mi döndü?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır