Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin’e (BTC) Buz Devri Yaşatan 5 Neden

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin’e (BTC) Buz Devri Yaşatan 5 Neden
Bitcoin’e (BTC) Buz Devri Yaşatan 5 Neden

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin’e (BTC) buz devri yaşatan sebepler neler olabilir? Sizler için derledik.

Bitcoin’e (BTC) Buz Devri Yaşatan SebeplerBitcoin, fiyatının öngörülebilir olduğu dönemlerde bir servet saklama aracı olarak kullanılmaktaydı. Bitcoin uzun dönem fiyat stabilitesini koruduğu yıllar yaşadı. 2017’nin sonu ve 2018’in başında gösterdiği şiddetli salınımlardan sonra bugünlerde fiyatların dar bir bölgeye sıkıştığı görülüyor.

Bu durumun piyasaya çeşitli yansımaları oldu. Görece sabit fiyat hareketleri Bitcoin’i yeniden değer saklama aracı olarak görülmeye iterken bir yanda da hırslı yatırımcıların piyasadan çekilmesine yol açtı. Her halükarda, son durgunluğa BTC fiyatlarını mevcut seviyelerinde korumak için uyum içinde çalışan birkaç faktör neden olmuş olabilir.

Tether’in Piyasalardan ÇekilişiUSDT tokeni piyasalardan çekilince işlem hacminde gözle görülür düşüş yaşandı. Piyasadaki USDT bolluğu esasen sert BTC fiyat hareketlerinin de kaynaklarından biriydi. Tether’in Hazine cüzdanı yani merkezi cüzdan piyasadan 1 milyar dolar değerinde USDT’yi geri çekti. Firma geri çağırdığı 1 milyar USDT’nin 500 milyon tanesini de yaktığını duyurdu.

Spekülasyon Bayrağını Devralan AltcoinlerBitcoin’deki spekülasyona dayalı fiyat hareketliliği durulmuş olabilir. Lakin altcoinler yani diğer kripto paralar spekülasyona son derece açıklar. BTC fiyatlarının stabilize olmasıyla, yüksek kar amacıyla hareket eden spekülatörler bu sefer varlıklarını altcoinler üzerinden artırmayı denediler. Altcoinlerin çoğu her ne kadar düşüş eğiliminde olsa da BTC karşısında fiyatı yükseltilecek altcoin bulmak hiç de zor değil.

Kendi Kendini Gerçekleştiren KehanetAçıkçası piyasada Bitcoin’in 2018 sonunda bir ralli gerçekleştireceğini düşünen yatırımcı kalmadı gibi bir şey. Bu yüzden kimse Bitcoin üzerine büyük oynamıyor artık. Üstüne üstelik bir de fiyatların 5.000 doların altına hatta 4.000 dolarlar seviyesine ineceği konuşuluyor. Umudun tükenişi kendini gerçekleyen bir kehanet gibi fiyatları da kendi yörüngesine çekiyor.

Bitcoin Kullanımındaki AzalmaSon aylarda Bitcoin ağının kullanım oranları çok düştü. Yapılan işlemlerin çoğu fonların kripto borsalarına aktarılması amacıyla kullanılır oldu.

Madencilikte Denge Sınır AşıldıMadenciler tanesi 6.000 doların üzerinde işlem gören 12.5 BTC kazıyor olmaktan memnunlar. Mevcut BTC fiyatları bazı bulut madencilik dolandırıcılığını da beraberinde getiriyor. Madenciler bir sonraki yarılama süresine kadar yani 2 yıl boyunca BTC’lerini biriktirip kar almaya bakacaklar. Madencilerin çoğu ellerindeki BTC’leri satmak için fiyatların yükselmesini bekliyor. Bu da kısır döngüye sebep oluyor.

Bitcoin’e (BTC) buz devri yaşatan şartlar daha sürer mi bilinmez ama umarım bahar yakındır

Bitcoin Hakkında Daha Fazlası için Tıklayın

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin’e (BTC) Buz Devri Yaşatan 5 Neden - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 4.000 Doları Zorlarken EOS Adeta Uçuşa Geçti! Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Verge fiyat görünümü Dev Bitcoin Borsası “Coinbase” Kılığına Bürünen Dolandırıcılara Dikkat Dikkat: Binance Kripto Para Borsası 8 Saat Kapalı Kalacak! Bitcoin Fiyatı 12.000 Dolar Seviyesinde ICO’lar Yılın En Düşük Yatırım Seviyesine Gerilerken, Menkul Kıymet Tokenleri Yükseliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır