Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Yükseliyor, Kripto Fonları Q1’de Kayıplar Yaşadı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Yükseliyor, Kripto Fonları Q1’de Kayıplar Yaşadı
Bitcoin Yükseliyor, Kripto Fonları Q1’de Kayıplar Yaşadı

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin ve diğer sanal paralar Perşembe günü yükseliyor, kripto para yüksek riskli yatırım fonları 2018’in ilk çeyreğinde büyük çaplı kayıplar kaydetti.

Bitcoin en son saat 16.00’da Bitfinex borsasında %1,77 yükselerek 8.250,5$ oldu.

Bitcoin yükseldiği sırada, hala Aralık ayında gördüğü 20.000$ değerinde uzakta seyrediyor. Yüksek riskli yatırım fonları fiyat ve popülaritelerini kaybetmesiyle sanal dövizler büyük çaplı kayıplar kaydetti.

Veri sağlayıcısı Serbest Yatırım Araştırmaları (HFR) dijital dövizlerdeki fon müdürleri yatırımının endeks performansının yılın ilk çeyreğinde çift haneli düşüşler yaşadığını söyledi.

HFR Blok Zincir Birliği Endeksi %46 düşerken, HFR Kripto Para Endeksi ise aynı süre diliminde %45,35 kaybetti. Bu sırada, BarclayHedge Kripto Para Tüccarları Endeksi ise %43,1 düştü.

BarclayHedge kurucusu ve başkanı Sol Waksman bir basın toplanısında, “Halkın kararını verdi, ama hiç kimse bunun bir balon ya da doğrulama olduğunu bilmiyor.” dedi.

Diğer haberlerde, Citigroup (NYSE:C) bitcoin uzmanlarının para kaçakçılığını önleme grubuna katılmasını bekliyor. LinkedIn’deki (NYSE:LNKD) bir reklama göre, finans hizmetleri devi kripto para piyasalarındaki para kaçakçılığı riskini araştırması için bir başkan yardımcısı ve kıdemli bir başkan yardımcısı arıyor.

Şirket daha önce kripto para bağlantılı alımlar için kredi kartı kullanımını yasaklaşmıştı. Bitcoin ve diğer sanal dövizlerin adı hizmetin anonim bir şekilde sağlanabilmesi dolayısıyla para kaçakçılığıyla sık sık geçiyor.

Diğer sanal dövizler de yükseliyor, rakip Ethereum %4,89 artarak 543,36$ oldu. Ripple %4,62 artarak 0,722219$ olurken, Litecoin %2,87 yükseldi ve 141,24$’a çıktı.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Yükseliyor, Kripto Fonları Q1’de Kayıplar Yaşadı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dev Bitcoin borsası Binance’den Bitcoin’e dayalı token Mike Novogratz, Yaşanan Ayı Piyasasına Rağmen Galaxy Digital’deki Hisselerini Arttırdı! IMF’ten ‘Geleceğin Parası’ Anketi Coinbase, EOS ve Stellar, Beyaz Şapkalı Hackerlara Sadece Bu Hafta 60.000 Dolar Ödedi Bitcoin yükselecek mi yoksa düşecek mi? Analistlerden iyi ve kötü haber var! Dikkat!! Bitcoin cüzdanlarınız risk altında

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır