Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Yükseliyor; CFTC Kripto Dolandırıcılığı İçin 1 Milyon Dolar Ceza Verdi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Yükseliyor; CFTC Kripto Dolandırıcılığı İçin 1 Milyon Dolar Ceza Verdi
Bitcoin Yükseliyor; CFTC Kripto Dolandırıcılığı İçin 1 Milyon Dolar Ceza Verdi

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto para fiyatları Pazartesi günü sakin kalırken, ABD Emtia vadeli İşlemleri İşlem Komisyonu (CFTC) bir bitcoin yatırımcısına yapay para sahtekarlığı olan bir sistem işlettiği için ceza verdi.

Bitcoin %0,94 artışla 6.472,20 dolara yükseldi.

Kripto paralar genel olarak sakin iken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi bu haberi yazarken, 213 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %0,50 artışla 213,08 dolara yükseldi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan XRP, %1,69 değer kazanarak 0,51338 dolar olurken, Litecoin %0,31 kayıpla 51,446 dolar oldu.

Arizona’da yaşayan Joseph Kim, önceki işvereninin bitcoin ve litecoin fonlarından 600.000 dolarlık parasını kişisel hesabına geçirdikten sonra yatırımcıları dolandırdığını itiraf etti.

Ayrıca, müşterilerine kendi ticaret şirketini kurmak için işverenden ayrıldığını ve yüksek riskli işlemler yaptığında ve müşterisinin 545.000 dolar parasını kaybettiğinde düşük riskli bir stratejiye yatırım yapacağını söyledi.

CFTC Kim’e 1 milyon dolar para cezası, kalıcı olarak işlem yasağı verdi ve 15 ay hapis cezasına çarptırdı.

Diğer gelişmelerde, teknoloji şirketi IBM (NYSE:IBM), bilimsel araştırma ve kayıtlar için blockchain kullanımına imkan veren bir patent başvurusunda bulundu.

Şirket, patent başvurusuna göre, “blockchain ve veri koleksiyonu ile açık bilimsel araştırmalar için analizleri birleştirmeyi” öngörüyor.

Şirket, bitcoin ve diğer dijital paraların arkasındaki blockchain teknolojisine ilişkin patent başvurusunda bulunan teknoloji ve finans şirketlerinden yalnızca sonuncusu.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Yükseliyor; CFTC Kripto Dolandırıcılığı İçin 1 Milyon Dolar Ceza Verdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

3 Aralık Bitcoin analizi: BTC kanal hareketinde önemli seviyeler neler? Binance raporu: Altcoin sezonu geri gelecek mi? İstanbul’da Ethereum hazine avına son 5 gün Devasa Tahmin: Ripple (XRP) fiyatı 7 dolara ulaşacak! Kripto Paralarda Düşüş Ne Kadar Sürecek? Analistler Ne Diyor? Hosho Group CEO’su: ‘Kripto Para Borsaları Hack Saldırılarına Karşı Ortaklaşa Çalışmalı’

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır