Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ve Ripple Düşüşte, Ethereum Rekor Yüksek Değerlerinden Geriliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ve Ripple Düşüşte, Ethereum Rekor Yüksek Değerlerinden Geriliyor
Bitcoin ve Ripple Düşüşte, Ethereum Rekor Yüksek Değerlerinden Geriliyor
© Reuters. © Reuters.

Investing.com – Bitcoin ve ripple gibi majör kripto paraların fiyatları Pazar günü düşerken, Ethereum ise Cumartesi günü rekor yüksekliğine ulaştıktan sonra gerileme kaydetti.

Bitcoin son kapanışından sonra %4,79 düşerek Bitfinex borsasında saat 12.22’de 13.455$’dan işlem gördü. Bu düşüş bitcoin’in toplam piyasa değerinin 229 milyar$’a düşmesine neden oldu.

Dünya’nın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum ise Bitfinex borsasında Cumartesi günü 1.423,20$’a ulaştıktan sonra en son 1.320,90$’dı.

Aynı sırada, Ripple XRP Poloinex borsasında gün içinde yaklaşık %10 düşüş kaydederek 1.85$’dan ticaret görüyordu.

Kripto para fiyatları son Perşembe günü Güney Kore’nın ülkedeki tüm sanal döviz ticaretlerini yasaklamaya girişebileceği haberleriyle düşüşe geçti.

Güney Kore Adalet Bakanı hükümetin yerli borsalarda sanal döviz ticaretlerini yasaklayan bir kanun hazırlığı içerisinde olduğunu söylemişti. Güney Kore bitcoin ve ethereum gibi majör para birimlerinin en büyük piyasalarından birkaçına ev sahipliği yapıyor.

Güney Kore’deki kripto para ticareti bir hayli spekülatif, ve dijital para birimleri ülkedeki borsaların Dünya’nın diğer herhangi bir yerinden daha pahalı ücretlendirildiği anlamına gelen ‘premium’ değerlerden ticaret görüyor.

CoinMarketCap websitesinin dijital döviz fiyat hesaplamalarında Güney Koreli borsaları hariç tutmasından sonra kripto para fiyatlar hali hazırda haftanın başında baskı altına girmişti, “Dünya’nın geri kalanından oldukça fazla bir fiyat ayrılığı söz konusu.”

Cumartesi günü, Endonezya Merkez Bankası dijital dövizler hakkında taze uyarılarda bulundu, yatırımcıların elde tutma, satma veya ticaretini yapmaları konusunda kaçınmasını ısrarla tavsiye etti.

Merkez bankası duyurusunda “Sanal dövizlere sahip olmak oldukça riskli ve dolayısıyla spekülatif” dedi.

Dijital paralar “varlık balonu oluşturmaya yatkın ve para kaçakçılığı kaynak yaratma terörizmine eğilimli bir yöntem teşkil ediyor, bu yüzden finansal sistem dengesini ve kamuyu zedeleyebilecek bir potansiyele sahip” açıklamasında bulundu.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ve Ripple Düşüşte, Ethereum Rekor Yüksek Değerlerinden Geriliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Gate.io Bu Kripto Paraların Üstünü Çizdi Bitcoin Yüzde 6 Yükseldi. 7.470 Dolar Bitcoin’in 11. yaşında, thermocap’i 15 milyar dolara ulaştı Craig Wright: Gizlilik Odaklı Kripto Paraları Bitirmenin Formülü Bende ICO’lar 2017’de 4 Milyar Dolar Yatırım Topladı Visa, Blockchain Temelli Sınır Ötesi Ödeme Ağını Kullanıma Sundu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır