Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ve Petrol fiyat çöküşü aynı zamana denk geldi, Analistler ”Flash Crash’e” dikkat çekti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ve Petrol fiyat çöküşü aynı zamana denk geldi, Analistler ”Flash Crash’e” dikkat çekti
Bitcoin ve Petrol fiyat çöküşü aynı zamana denk geldi, Analistler ”Flash Crash’e” dikkat çekti

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin ve Petrol fiyat çöküşü piyasalardaki genel bir çöküşün işaretçisi mi? Dünya piyasaları nereye doğru gidiyor? Yazımızda bu konuya dikkat çekeceğiz.

Bitcoin ve Petrol fiyat çöküşü neyin göstergesi?Bitcoin ve Petrol fiyat çöküşü aynı zamanlarda yaşanan dip dalgası olarak tüm piyasaları etkileyen bir çöküşe işaret ediyor olabilir mi? Bank of America (NYSE:BAC) analizcisi Merril Lynch kripto para ve petrol fiyatlarında aynı anda yaşanan çöküşün piyasalarda genel bir “ flash crash”e işaret ettğini söylüyor.

Stratejistler, geçtiğimiz haftalarda petrol piyasalarında yaşananlar gibi, çeşitli varlık sınıfları arasındaki yükselen volatilitenin, bir ayı piyasasının geliştiğinin göstergesi olduğunu ileri sürüyorlar.

14 Kasım tarihinde, Bitcoin (BTC) fiyatı 5.400 $ ‘ın altına gerilerken, tüm kripto para birimlerindeki toplam piyasa değeri 174 milyar $’ a kadar düşmüştü. Fiyat dalgası, bu yıl piyasalar için yeni bir volatilite rekorunu kırmış oldu. BTC volatilite oranı ise Nisan 2018’den bu yana ilk kez Bitcointicker’da yediyi geçti.

Salı günü Brent ham petrolünün sekiz ayın en düşük seviyesine indiği bildiriliyor. Nakit para, bu yıl 1992’den beri ilk defa hisse senedi ve tahvillerden daha iyi bir performans gösterdi. Bu konuda stratejistler şunları söylüyor:

“Yükselen Flash Crash içeriğinde neler var … bono, döviz kuru, hisse senedi volatilitesi tüm eğilimler, kısır düşük kaldıraç olayları, anormal yayılmalar yoluyla altüst olma riski … tetikleyiciler ABD doları hareketlerini şiddetlendirebilir ve / veya ani GSYİH ve kazanç indirimlerini zorlayan şok veriler olabilir. ”

Para akışı nereye?Analistlerin Reuters’e verdiği demeçe göre ayı sinyallerine rağmen 122 milyar dolar hisse senedine aktı. 35 milyar dolar para piyasası fonuna ve 24 milyar dolar tahvillere dönüştü. Aynı zamanda, piyasalarda yatırım sınıfı kurumsal tahvil fonları 2 milyar dolar kaybetti. Yüksek getirili tahvil fonları 2.3 milyar dolar kaybetti. Kurumsal tahvillerden de büyük çıkışlar yaşandı.

Stratejistlere göre “ayakta kalan son boğalar” yüksek getirili şirket tahvilleri ve ABD doları. ABD doları, mevcut yılın sonuna doğru yükselecek ve düşmeden önce 2019’un ilk çeyreğinde daha da yükselmeye devam edecek.

Fundstrat analisti Rob Sluymer, Bitcoin’in 14 Kasım’daki çöküşünün kripto pazarlarını bir “aşırı satış” alanına sürüklediğini, “uzun vadeli teknik göstergelerin bu kadar işe yarar olmadığını söylüyor. Sluymer, ayrıca Bitcoin’in “çok aylı bir ralli,”yi destekleyeceğini ancak bu hafta yaşanan ” önemli ” hasarın ardından, zorlukla üstesinden gelebileceği sonucuna vardığını söylüyor.

Dün, eWarrant Japan Hisse Senetleri K.K. Tokyo firmasından yatırımcı Soichiro Tsutsumi ise, Bloomberg’e yaptığı açıklamada, 6.000 $ ‘lık desteğin kaybının özellikle “müşteri havuzuna bağımlı iş modellerine” sahip olan endüstri oyuncuları için “tehlikeli bir işaret” gibi göründüğünü, söylüyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ve Petrol fiyat çöküşü aynı zamana denk geldi, Analistler ”Flash Crash’e” dikkat çekti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Flaş kripto para haberleri: XRP’nin artan hakimiyeti, Bitcoin’in Lightning Network’ü,  TRON listelemesi ve daha fazlası… Mahkeme sanığı 150 bin dolarlık Bitcoin ile cezalandırıyor Alex Krüger: Bitcoin İlk Satın Alma Bölgesine Yaklaşıyor, BTC, Ethereum, XRP, Litecoin ve Bitcoin Cash Fiyat Görünümü Ripple (XRP) ağı geliştirecek önemli bir ortaklık kurdu Reuters Doğruladı: Bitcoin Fransa’da 6.500 Tütün Mağazasında Satılacak! Craig Wright: Bitcoin Ağında Sansür Çok Fazla

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır