Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ve Kripto Para Madenciliği 2019’da Nasıl Görünecek?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ve Kripto Para Madenciliği 2019’da Nasıl Görünecek?
Bitcoin ve Kripto Para Madenciliği 2019’da Nasıl Görünecek?

© Reuters.  © Reuters.

Kripto ekonomisinin gerçekleri, madenciliği 2019 için güvencesiz bir konuma koyuyor. GPU madenciliği tamamen ölmüş ve birçok maden devi kapanmaya yakın. Peki kripto para madenciliği 2019’da nerede olacak?

Uzmanlara göre kripto para madenciliği ölüyor!
Bitcoin Exchange Guide ile konuşan Hyperledger CEO’su, 2018’de Bitcoin’in madenciliğinin giderek daha zorlaştığını belirleyen Bitcoin değerinin sürekli düşürek madenciliğin tehdit altında olduğunu itiraf etti. Hyperledger CEO’su, konuya yönelik şunları söylüyor:

Kripto fiyatlandırmasında uzun süredir devam eden kriz, birçok kripto madencisini işsiz bırakmakta, bu yüzden işimizden bahsederken biraz temkinli ve koruyucu olma eğilimindeyiz.

Kaza, sınırlı işaretler gösterdiğinden hemen tersine dönecek, madenciler operasyonları açık tutmaya çalışıyorlar. Sadece bir gün önce, Japon teknolojisi devi GMO, şirket içi operasyonlarına devam etmesine rağmen, kripto madenciliği teçhizatının satışını bıraktığını açıkladı. Bu, önümüzdeki yıl kripto madenciliğinin ne olacağı konusunda iyi bir fikir veriyor. Mevcut bir eğilimin ardından, bireysel madencilerin büyük ölçekli madencilik havuzlarıyla rekabet etme şansı neredeyse olmayacak.

Kripto Para Madenciliği

ASIC madenciliği GPU madenciliğini tamamen devraldı
ASIC madenciliği GPU madenciliğini tamamen devraldı, bu da ASIC tesislerine yatırım yapmak için ek yüke neden olabilecek büyük ölçekli operasyonların daha önce demokratikleşmiş bir madencilik altyapısı tarafından kontrol edilen herhangi bir kontrolü ele geçirdiği anlamına geliyor.

Sadece Bitcoin değerinin çöküşü nedeniyle kâr zayıflamakla kalmaz, aynı zamanda madencilerin ödüllendirildiği Bitcoin miktarı yarı yarıya azalır. Spekülatörler koşuya hazırlanırken Bitcoin’in değerini artıracaklar, ancak madenciler için eklenen herhangi bir değer, spekülatörlerin para kazanmaya çalıştıkları bir anda aniden çekilecek (özellikle yarıya inmiş kâr oranı).

Ülkeler 2019’da kripto madenciliği için yarışacak
Kaybolan kâr marjları büyük olasılıkla birkaç büyük ölçekli operasyonda madencilik gücünü merkezileştirmeye devam edecek ve bireylerin kâr madenciliği kripto para birimini, özellikle de Bitcoin’i elde etmeleri giderek daha zor hale gelecek. Kripto dünyası, BCH’nin SV ve ABC’ye bölünmesiyle bu yıllarda madencilik gücünün merkezileşmesinin nasıl göründüğünün tadına vardı. Nitekim çoğu uzman, bu olayı, piyasayı sarsan katalizör olarak gösteriyor.

Madencilerin karşı karşıya kalacakları azalan getiriler Bitcoin’de pişiriliyor, bu yüzden yapılabilecek pek bir şey yok. Dahası, kapitalizmin kripto para birimini karşılaması mantığı, bireysel madencilerin rekabet etmek için yapabilecekleri hiçbir şeyin olmadığı anlamına gelir. 2018 yılında gerçekleşmesi muhtemel bir demografik madencilik kayması, madencilik için destekleyici mevzuatın yanı sıra ucuz enerji maliyetlerine sahip ülkelerin maden havuzları için yarışacak olmasıdır.

Kripto Para Madenciliği
Kripto para madenciliğinde kârlar düşse de madencilik faaliyetleri genişleyecek
Bitcoin News’in son makalesinde, iki kripto madenciliği şirketinin Gürcistan’ın en büyük enerji tüketicileri arasında olduğu belirtildi. İlginç bir şekilde, komşu Ermenistan ülkesi benzer şekilde gevşek düzenlemeleri zorlamaya ve enerji maliyetlerini cazip hale getirmeye çalışıyor. Büyük madencilik tesisleri yalnızca kârlı oldukları yerlerde çoğalacak, ancak uzmanlara göre gerçekten çoğalacaklar. 2019’da, özellikle Bitcoin yarılanmadan önce, birkaç ülkenin madencilik havuzlarını kendi yetki alanlarında geliştirmek için teşvik etmeye çalıştığını göreceğiz.

Mükemmel bir örnek, Bitmain’ın yakın zamandaki sıkıntısı ve doğrudan Hong Kong’un artan kripto madencilik konusundaki düzenleyici çöküntüsünü takip ettiği bildirilen toplu işten çıkarmalar. Genel olarak kripto para birimi madenciliğinde kârlar düşse de, Bitmain ve Nividia gibi devlerin düşmesi, Bitcoin’in 2019’a kadar değerinin bir kısmını geri kazanmasıyla (umarız) büyüyecek bir boşluk oluşturuyor. Uzmanlara göre, Sovyet sonrası devletler ve madencilik havuzlarının çekilmesiyle elde edilen potansiyel kârlar için çaresiz olan fakir ülkeler büyük ölçekli ASIC madencilik operasyonları ile doldurulacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır.

The post Bitcoin ve Kripto Para Madenciliği 2019’da Nasıl Görünecek? appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ve Kripto Para Madenciliği 2019’da Nasıl Görünecek? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple Kurucu Ortağı Chris Larsen: Küreselleşme ”Kötü Bir Şey Değil” Tom Lee Bitcoin’de ‘15,000 dolar’ tahminine sıkı sıkıya sarılıyor Trump’ın çok konuşulan tweet’i Bitcoin için ne anlama geliyor? İşte doğru Bitcoin tahminleriyle bilinen SFOX’un son altcoin raporu Bitcoin, Kriptodövizden Toplu Çıkışların Sürmesiyle 6,000 Doları Gördü Binance: Beyaz Rusya Kullanıcılarına Hizmet Vermeyeceğiz

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır