Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ve Ethereum ile Yatırım Alan Şirketler Zor Durumda

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ve Ethereum ile Yatırım Alan Şirketler Zor Durumda
Bitcoin ve Ethereum ile Yatırım Alan Şirketler Zor DurumdaGeçtiğimiz yılın Aralık ve Ocak ayı dönemleri gibi yatırımlarını BTC ya da ICO aracılığı ile ETH yoluyla alan şirketler, bilindiği gibi zor durumda. Bunlardan birisi de, Ocak ayında 1 milyon dolara tekabül eden 90 bin BTC’lik bir yatırım alan Free Software Foundation.

Pineapple Fund adlı bir yatırım fonundan 1 milyon dolarlık yatırım aldıklarını ifade eden yetkililer, gerek kripto para piyasasında yaşanan düşüş, gerekse de işlem ücretleri nedeni ile aldıkları paranın ciddi bir kısmının eridiğini belirtti.

Operasyonları fonlamak ve geliştirmeye daha iyi odaklanabilmek için bu fonlara ihtiyaç duyduklarını ifade eden şirket kurucusu Richard M. Stallman, kripto para piyasalarında yaşanan düşüşün de kendilerini çok olumsuz etkilediğini belirtti.

Tamamen açık kaynak kodlu olan ve topluluğun memnuniyetini arttırmayı amaçlayan proje, son dönemde ortaya çıkan Blockchain ve merkeziyetsizlik konseptlerine daha bir uyumlu görünüyor.

Ancak, son dönemde fonlamalarını kripto para ile yapan platform, bunun sıkıntısını yaşıyor. Aynı sorunu, ICO piyasasında da görmek mümkün. Ethereum değeri bin dolar civarlarında iken ciddi miktarda ETH yatırımı alan ICO’lar, işin bir yıl sonrasına gelindiğinde ise ellerindeki paranın dolar değerinin neredeyse yüzde 80 aranında düştüğüne tanıklık etmek durumunda kaldılar.

Yayınlanan çeşitli veriler, kripto para projelerinin bir süredir sürekli olarak ellerindeki ETH’yi nakde çevirdiklerini ve fon sağlamaya çalıştıklarını ortaya koyuyor. Bunu yapamayanlar ise, tasarruf için işten eleman çıkarıyorlar.

Bitcoin ve Ethereum ile Yatırım Alan Şirketler Zor Durumda isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ve Ethereum ile Yatırım Alan Şirketler Zor Durumda - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’deki sert düşüş satın alma fırsatı mı? Ukraynalı Adam Kendi İnternet Sitelerinde CrpytoJacking Yapmaktan Tutuklandı! İnternetin Ötesinde Bitcoin: Uydu Üzerinden İlk Mesaj Yayınlandı Bitcoin 5000 doları aştı: Ayı piyasası resmen bitti mi? Alman Hükümeti Kripto Para Borsalarıyla İlgili Açıklama Yaptı ABD’deki Yeni Tasarı Sunuldu: “Blockchain Bir An Önce Düzenlenmeli”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır