Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ve Diğer Piyasalar Düşüyor, İnsanlar Altına Yöneliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ve Diğer Piyasalar Düşüyor, İnsanlar Altına Yöneliyor
Bitcoin ve Diğer Piyasalar Düşüyor, İnsanlar Altına Yöneliyor

2/2


2/2


Kripto para sektöründeki “altın mı Bitcoin mi” tartışması tüm hızıyla devam ediyor. Artık kripto para sektöründe olmayan isimlerin de tartışmaya başladığı bu rekabet, giderek kızışıyor.

Kripto para piyasasında artış yaşandığında ve Bitcoin fiyatı uçuşa geçtiğinde bir kesim insan Bitcoin’in altından daha iyi olduğunu söylemeye başlıyor. Tabii Bitcoin fiyatı düşüşe geçtiğinde de bu sefer altın destekçilerinin yorumlarını görüyoruz.

Şu anda olan şey de tam olarak bu. Kripto para piyasasında düşüş yaşanırken insanlar altına daha fazla ilgi duymaya başladılar.

CCN tarafından yayınlanan verilere göre insanlar özellikle son zamanlarda yaşanan düşüşlerden sonra Bitcoin’i güvenilir bir “birikim aracı” olarak değil, spekülatif bir varlık olarak görüyorlar.

Piyasalar Karmaşık

Google’da bu yılın dördüncü çeyreğinde “altın” ile ilgili yapılan aramalara bakıldığında bariz bir artış olduğu görülüyor.

Altın aramalarındaki bu artış yalnızca Bitcoin ile elbette açıklanamaz ancak ikili arasında bir bağlantı olduğu varsayılabilir.

İnsanların özellikle son aylarda altına daha fazla ilgi duymaya başlamış olmalarının sebebi, diğer piyasaların durumu olabilir. Özellikle ABD’deki menkul kıymet borsası, bir süre öncesine kadar çok ciddi bir düşüş yaşıyordu ancak geçtiğimiz günlerde gerçekten şaşırtıcı bir yükseliş yaşadı.

Vadeli işlem piyasasına baktığımızda ise olumsuz atmosferin hala devam ettiğini görebiliyoruz. Bundan birkaç hafta önce paylaştığımız haberde, piyasalardaki bu düşüşün ABD-Çin gerginliği ile açıklanabileceğini belirttik.


İlgili haber:
ABD-Çin Gerginliği Menkul Kıymet Piyasasını Olumsuz Etkiliyor

Bitcoin ve Diğer Piyasalar Düşüyor, İnsanlar Altına Yöneliyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ve Diğer Piyasalar Düşüyor, İnsanlar Altına Yöneliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Rusya Maliye Bakanlığı: Kendi Dijital Paramızı Oluşturmalıyız Polonya’daki Kripto Para Borsası Müşterilerin Paralarını Alıp Kaçtı 2020 Ethereum yılı mı olacak? Şant Manukyan’dan Bitcoin Fiyat Öngörüsü Avrupa Birliği’nin Blockchain Teknolojisine Az İlgisi, Kayıp İle Bitebilir Tecrübeli Analist: Akıllı Para, Altın Yerine Bitcoin’e Akacak!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır