Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar Kayıplara Dur Dedi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar Kayıplara Dur Dedi
Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar Kayıplara Dur Dedi

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Cuma günü Kasım ayından beri ilk defa bitcoin fiyatlarının 8000$’ın altına düşmesinin ardından Bitcoin ve diğer majör kripto paraların fiyatları Pazar günü istikrarlı göründü.

Bitcoin saat 12.04’te Bitfinex borsasında 8.970$’dan işlem görüyordu.

Fiyatlardaki iyileşme Cuma günü bitcoin değerinin %12 kayıp yaşamasından sonra geldi, haftalık olarak %30 kaybetti, düzenleyici baskılarına dair korkuları körükledi.

Bitcoin ve rakip kripto paralar sıkılaşan düzenleyici korkularından oldukça etkileniyor.

kripto para spekülasyonlarının hüküm sürdüğü Güney Kore’de geçtiğimiz hafta yeni ölçüm yasaklamaları kripto para ticaretinde anonim banka hesapların kullanımını yasakladı. Yeni kuralların dijital dövizlerde para kaçakçılığı ve diğer yasadışı faliyetleri önlemesi hedefleniyor.

Perşembe günü, Hindistan Eknomoi Bakanı Arun Jaitley hükümetin onları yasal olarak kabul etmediğine vurgu yaparak, kripto paraların yasadışı amaçlar için kullanımını yasaklamak istediklerini söylemişti.

Fiyatlar şimdi de en son Facebook’un bütün dijital döviz reklamlarını kaldırmasıyla darbe yedi.

Dijital döviz tether hakkındaki endişeler ve bitcoin piyasasının sonunu getirebileceğine dair korkular fiyatlar üzerinde baskı oluşturuyor.

ABD düzenleyicileri 2017’deki bitcoin yükselişinin piyasa manipülasyonu mu olduğunu araştırmaya koyuldu.

ABD Menkul Kıymetler Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu Bitfinex borsasının dijital varlık Tether ile bağlantısını soruşturuyor, ortalıkta bitcoin fiyatlarında yapa bir şişirme amaçlı kullanıldığına dair korkular var.

Tether bütü paralarının rezervdeki ABD Doları tarafından desteklendiğini söylemişken, şirket henüz kamuoyuna bununla ilgili veya hesaplarını denetlediğine dair deliller sunmadı.

Cuma günü, 2008 küresel ekonomik krizini önceden öngören Nouriel Roubini bitcoin’i “bütün balonların annesi” olarak tanımladı.

Bitcoin’in güncel düşüşlerinin dijital dövizler için sonun başlangıcı olarak görülebileceğini söyleyerek “dosdoğru tükenmeye doğru ilerliyor” diye ekledi.

Dünya’nın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum Bitfinex borsasında %2,4 kaybederek 919,90$ oldu.

Bu sırada, üçüncü büyük kripto para Ripple ise %1,6 artarak 0,92$’a çıktı.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar Kayıplara Dur Dedi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

“Facebook’un Kripto Parası Libra Ölümlere Neden Olabilir” 31 Ocak Bitcoin fiyat analizi: BTC’de kademeli yükseliş devam edecek mi? Bitfinex Para Çekim İşlemlerinin Sorunsuz Olduğunu Söylese de, Borsa Müşterileri Buna Katılmıyor Bitcoin balinaları çok hareketli: 200 milyon dolarlık transfer Beyaz Saray’ın Baş Stratejisti Trump İle Aynı Fikirde Değil Tecrübeli Wall Street İsmi Jamie Selway, Blockchain.com’dan Ayrıldı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır