Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Twitter Yasaklaması ve LitePay Çöküşüyle Birlikte Düşüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Twitter Yasaklaması ve LitePay Çöküşüyle Birlikte Düşüyor
Bitcoin Twitter Yasaklaması ve LitePay Çöküşüyle Birlikte Düşüyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin ve diğer sanal paralar Salı günü Twitter’ın kripto para reklamlarını yasaklayacak olması ve LitePay işlemcisinin faliyetini durdurmasıyla düşüşünü sürdürdü.

Bitcoin en son saat 14.59’da, Bitfinex borsasında %2,06 düşerek 7.943,9$’a indi. Kripto para Aralık ayında 20.000$ seviyesinden Şubat’ta 6.000$’a kadar geriledikten sonra yeniden toparlanmaya çalışıyor.

Litecoin’in ödeme işlemcisi LitePay Şubat ayında açıldıktan sadece 1 ay sonra birdenbire faliyetlerine son verdi. Litecoin’in gözetleyicisi ve LitePay ile yatırım yapılan Litecoin kuruluşu Salı günü web sayfasında Litecoin ödeme işlemcisinin faliyetlerine son verildiğini açıkladıktan sonra Litecoin %5,31 kaybederek 143,84$ oldu. CEO Kenneth Asare birkaç gün önce operasyonları iptal edeceğini ve şirketi satmak istediğini söylemişti.

Litecoin kuruluşu web sayfası üzerinden yatırımcılarına özür diledi.

Duyuruda, “Bu efsanenin bu şekilde bitiyor olmasından dolayı hevesimiz oldukça kırıldı ve bu meseleleri daha önce inceleyerek önlemini alamadığımız için sizlerden özür diliyoruz,” dendi. “Şu anda tedbir uygulamalarını daha da sıkılaştırmak üzerine çalışıyor ve bunun bir daha gerçekleşmeyeceğine dair sizi temin ediyoruz.”

Diğer haberlerde, Twitter Inc (NYSE:TWTR) kripto para reklamlarını yasaklama konusunda Facebook (NASDAQ:FB) ve Google (NASDAQ:GOOGL)’ın arasına katıldı. Sosyal medya sitesi bu hamleyi yapmayı uzun süredir düşünüyordu fakat resmi duyuru nihayet Pazartesi günü geldi. Yeni politika önümüzdeki 30 gün içerisinde kamuoyuna sunulacak ve büyük çaplı hisse piyasalarındaki anonim şirketlerin listede olmazken borsa platformları ve cüzdan hizmetleri reklamları yasaklanacak.

Diğer sanal dövizler de düşük seyrediyor, Ethereum Bitfinex borsasında %6,07 düşerek 458,27$ oldu. Ripple ise %2,78 kaybetti ve 0,57518$’dan işlem gördü.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Twitter Yasaklaması ve LitePay Çöküşüyle Birlikte Düşüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin için Forbes yazarından ‘400 bin dolar’ iddiası 2019’da önemli atılımlar yapan BtcTurk, 2020’de hedef yükseltiyor Bitcoin’de çöküşü bilen analistten dudak uçuklatan Ripple (XRP) tahmini 25.4 trilyon dolarlık evrenden Bitcoin evrenine ‘büyük adım’ Delist Furyası Sürüyor: Binance’de Temizlik Binance CEO’sunun Ripple hakkındaki görüşleri XRP topluluğunu heyecanlandırdı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır