Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Trader’ı Lisanssız Platformda İşlem Yaptığı İçin 5 Yıla Kadar Hapis İstemi ile Yargılanıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Trader’ı Lisanssız Platformda İşlem Yaptığı İçin 5 Yıla Kadar Hapis İstemi ile Yargılanıyor
Bitcoin Trader’ı Lisanssız Platformda İşlem Yaptığı İçin 5 Yıla Kadar Hapis İstemi ile Yargılanıyor21 yaşındaki Bitcoin trader’ı lisans almamış bir platformda para transferi yaptığı gerekçesi ile 5 yıla kadar hapis istemi ile yargılanıyor. California’da ikamet eden Jacob Burrell Campos ismindeki yatırımcının, FinCEN’den lisans almamış olan bir platformda işlem yaptığı gerekçesi ile hakkında başlatılan soruşturmada sonucunda 5 yıla kadar hapis cezası alabileceği ifade edildi.

Burrell’in hiçbir kara para aklama ya da müşteri tanı süreçlerinden geçmediği ifade edildi. Amerikan yargıç Adam Braverman, konuylai lgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

”Lisans alınmamış platformda yapılan para transferleri, Amerikan bankacılık sisteminin mevcudiyetine ciddi bir tehdit oluşturmaktadır. Bu sayede suçlular için adeta açık bir kapı oluşmakta ve de bu durum, Amerika Birleşik Devletleri’nin güvenliğini tehdit etmektedir. Bu sebeple bu tarz olaylara izin verilmesi mümkün değildir.”

Burrell Campos’un 2015’in Ocak ve 2016’nın Nisan ayları arasında on binlerce dolar tutarındaki Bitcoin’i Amerika’daki çeşitli satıcılara transfer ettiği ifade edildi. Bitcoin’i ilk başta regüle edilmiş bir borsadan satın alan isim; daha sonra ise kendi hesabının şüpheli işlemlerden dolayı kapatılmasının ardından Hong Kong merkezli bir başka kripto para borsasına geçiş yaptı.

Şubat ayının sonuna kadar hapis yatacak olan 21 yaşındaki Campos’un, Hong Kong merkezli bir borsadan 2015 Mart ve 2017 Nisan ayları arasında toplamda 3,29 milyon dolarlık Bitcoin aldığı ifade ediliyor. Burrell Campos’un aynı zamanda 823 bin dolarlık kefalet bedelini ödemeye razı olduğu da gelen haberler arasında.

Bitcoin Trader’ı Lisanssız Platformda İşlem Yaptığı İçin 5 Yıla Kadar Hapis İstemi ile Yargılanıyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Trader’ı Lisanssız Platformda İşlem Yaptığı İçin 5 Yıla Kadar Hapis İstemi ile Yargılanıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin SV’de ani kırılma: Dakikalar içinde %80 düştü Bitcoin balinası satış uyarısı: Coinbase Borsa’sına gönderilen 18.900 BTC, endişe oluşturdu Cayman Adaları, Yeni Bir Dijital Ürün Platformunu Tanıttı Ethereum Kurucusu Vitalik’ten Fiyat Yorumu Bir Kripto Para Borsası Bankaya Karşı Açtığı Savaşı Kazandı ve Fonlarını Faiziyle Kurtardı! VeChain Otomobil Devi İle Ortaklık İmzaladı – Hedef Karbon Emisyon Dengesizliğini Azaltmak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır