Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Tether ve Bitfinex Krizini Fırsata Çevirdi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Tether ve Bitfinex Krizini Fırsata Çevirdi
Bitcoin Tether ve Bitfinex Krizini Fırsata Çevirdi

3/3


2/3

Bitcoin Tether ve Bitfinex krizini fırsata çevirdi. Tether battıkça Bitcoin yükselmeye başladı. Çünkü Bitfinex tüm para çekme ve yatırma işlemlerini geçici olarak askıya almasıyla yatırımcılar Bitcoin’e yönelmeye başladı. 2015 yılında piyasaya girdiğinden beri Tether en düşük seviyesine geriledi ve bu sabahın erken saatlerinde 0,85 dolara kadar düştü.

Tether %10 Düşerken Bitcoin % 5.9 Artış GösterdiBitcoin Tether ve Bitfinex krizini fırsata çevirerek aniden yükselişe geçti. Tether battıkça Bitcoin yükselmeye devam ediyor. Bitfinex ile Tether’in arasındaki birliktelik Tether’e ağır bir darbe vurdu. Son günlerde Bitfinex’in ödeme yapmakta zorlandığı ve de çalışabilecek herhangi bir banka bulamadığı söyleniyor. Bu durumda birçok banka Bitfinex’le borsası ile ticari bir ilişki içinde olmak istemiyor. Haberler ise Tether yatırımcıları korkutup USDT’lerini ellerinden çıkarmasıyla sonuçlandı.

Ayrıca bakınız: Bitcoin fiyatı drift yaptı


1 ABD Dolar’ına sabitlenmiş kripto para diye bilinen Tether tokeni yaklaşık 8: 30’da başlayan ve bir saat içinde 0,96$’dan 0.85 $‘a gerileme yaşadı

Orada yaklaşık on dakika kaldı, kısa bir süre sonra 0.9 $ ‘a geri geldi, şu anda 0.96 $ civarında seyrine devam ediyor.


Bu arada Tether’in işlem hacmi, dün 1.9 milyar dolardan 4,5 milyar dolara, ulaşarak ikiye katladı.

Ayrıca, piyasada değer kaybı yaşanan Tether için, Bitfinex piyasaları yumuşatmaya çalıştı. Tether’e güveni azalan pazarlara destek vermek amacıyla bir cevap verdi. Bitfinex’in açıklamasında;

Fiat vadeli mevduatların verimli bir şekilde işlenmesini sağlamak için önümüzdeki 24 saat içinde Salı gününe kadar yeni ve gittikçe artan bir fiat mevduat sistemini uygulamak için çalışıyoruz. O zamana kadar, durumdan oluşan geçici rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

Tether’den Çıkanlar Bitcoin’e KoştuTether ile ilgili olan fiat azlığı şikâyetleri artınca kendi peg’ini (ayarlanabilir kur) kaybetti. Bitfinex’teki kriptocular, Bitcoin, EHT ve alabilecekleri her şeyi satın alarak Tetherdan çıkmaya çalışıyor. Bunun sonucunda ise Bitcoin Tether ve Bitfinex krizini fırsat bilerek yükselen bir ivme kazandı. Tetherden çıkan yatırımcılar Tether‘i daha da aşağıya çekilmesine sebep oldu.

Ayrıca bakınız: Bitcoin neden ani çıkış yaptı?

Bu durum, 2017 yılında yüz milyonlarca değerinde bir kripto paraya sahip Bitfinex hackinden beri Bitcoin’in fiyatının bir kerede 1000 dolarlık bir değer kazandığı ilk süreç oldu.


Tabloya baktığımızda aradaki mesafe şimdi biraz kapanmış görünüyor, ama Bitfinex hala 400 dolarlık bir prim seviyesinde duruyor.

Bir Bitcoin Bitfinex’te ve USDT Binance borsasında yaklaşık 6.800 $ seviyesinde yer alırken, Coinbase’de 6,400 $ seviyesinde işlem görüyor. BTC işlem hacimleri dün 3 milyar dolardan 6 milyar’a dolara yükselerek ikiye katladı.

Hem Tether’in hem de Bitcoin’in işlem hacmi iki katına çıkardı. Bu durumda yatırımcılar Tether düştükçe ellerinden USDT’yi çıkarıp Bitcoin ve diğer kripto paralara yönelmeye başlayabilir.

Şu ana kadar açıkça görülüyor ki, Bitfinex,mevduat hesapları güvenli bir bankada kapalı olarak tutulduğu için fiat paralarını harekette ettiremiyorlar.

Şimdi, gelecek vaat eden fiat mevduat hesapları yarın işleyişe başlayacak, ancak çoğu, bunun tekrar kapatılabileceğini ve başka gizli banka hesabı olabileceğinden şüphe ediyor. Bu da yatırımcılara USDT’ye olan güveni azaltıyor.

Eskiden bilmediğimiz, ama şimdi yeni öğrendiğimiz şey, herkes USDT’den çıkıp BTC satın alınca Tether’ın büyük bir Bitcoin darbesi alıp patlayacak olmasıdır. Bakalım Bitcoin Tether ve Bitfinex krizinden beslenip büyümeye devam edecek mi hep birlikte göreceğiz.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Tether ve Bitfinex Krizini Fırsata Çevirdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlü Trader: Sadece Spekülasyon Bile, Kripto Para Piyasalarını Trilyon Dolarlara Çıkarmak İçin Yeter 14 Avrupa Bankası Blockchain Test Aşmasını Tamamladı İkinci Aşama Kripto Para Kullanımı mı? eToro: Finansal Danışmanlar Yatırımcı İlgisine Rağmen Kripto Piyasasından ”Kaçınıyorlar” BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, Bitcoin’de yatırım stratejisini paylaştı Dark Web Satıcısına 20 Yıl Hapis Cezası! IEO’lar Ne Durumda?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır