Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Tekrar Yükselişe Mi Geçiyor?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Tekrar Yükselişe Mi Geçiyor?
Bitcoin Tekrar Yükselişe Mi Geçiyor?

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin fiyatındaki 4.000 dolara yakınlaşma sonrasında piyasanın tekrar yükselişe geçip geçmediği konusunda tartışmalar başladı. Bitcoin fiyatının 4.000 doları aşacak mı, yoksa aşamayacak mı? Sorularının yanında kripto paraların düşüş eğiliminden çıkarak yükseliş eğilimine geçmesine yönelik beklentilerinde bu sayede karşılanabilecek olduğu tahmin ediliyor. Bitcoin Cash hard forkundan dolayı ve belirsizliklere bağlı olarak ortaya çıkan düşüşlerin tekrar yerini yükselişe bırakmaya başlayacak olduğu beklentisi piyasada alım talebinin artmasına sebep olarak, yükselişleri beraberinde tetikleyebilecek.

Kripto para sahiplerinin satış yapmaması ve piyasadaki yatırımlarına güvenmelerinin doğru bir yol olduğunu gösterebilecek nitelikte olan tek ”şey” Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yükselmesi iken, beklenen yükselişin olması durumunda yatırımcıların güvenine bağlı olarak satışların oranlarının az olması, yeni alım taleplerinin boyutunun çok fazla olması sayesinde kripto para birimlerinde yükselişler görmek mümkün olabilir.

4.000 dolar direncini kırmasının ardından sıradaki seviyesinin tekrar 4.500 dolar seviyesindeki psikolojik beklentiyi kırması yönünde olan Bitcoin, eğer bu beklentileri karşılarsa yıl sonunda 10.500 dolar veya daha büyük bir fiyat ile yatırımcılarının beklentilerine yanıt verebilecek. FORBES dergisinin bu yıl sonunda Bitcoin fiyatı hakkındaki tahmini olan 9.000 dolar ila 9.500 dolar arasındaki beklenti, en yüksek 10.000 dolar olarak açıklanmış ve 10.000 dolar seviyesinin görülmesinin çok zor olduğu belirtilmişti.

Yıl sonunda rekor kırılamaz
Fiyat buyken Bitcoin fiyatının bu yılın sonuna kadar 20 bin dolar rekorunu kırması beklenmiyor. Sadece yatırımcıların bu süreçte olası fiyat düşüşleri ile karşı karşıya kalmalarını engellemek, yeni yükselişlerin tetiklenmesi ile alımların artması ve piyasadaki durgunluğun yok edilmesi bekleniyor. Alımların artması durumunda satışların bir miktar fazla olsa bile yeni talebin daha çok olabileceğinden ve tarihi büyük düşüşün kısa sürmesinden dolayı kripto paraların eskisine oranla çok daha fazla yatırımcılarına ve yatırımcısı olmayan kimselere bile daha büyük oranda güven verebileceği tartışılıyor.

Yıl sonunda rekor kırılamamasının nedeni olarak ise fiyatın düşüşlerinin bile aylar süren düşüşler sonrasında bu seviye vardığı ve değer kayıplarının çok hızlı olmasına rağmen değer kazancının yavaş süren bir süreç olmasından kaynaklanmasından ötürü. Bitcoin Cash hard forku olmasaydı, piyasadaki yatırımcıların güvenleri büyük oranda yerinde kalacak ve yeni alımlar devam edecek, yıl sonunda ise 20 bin dolar sınırın yakın bir seviye görmek mümkün olacaktı.

Yıl sonunda rekor kıracak olduğunu düşünerek en düşük fiyat beklentisi olan 6.200 dolardan alım yapmayı bekleyen birçok yeni ve mevcut yatırımcı, bu alımların milyarlarca dolarlık alımlar olması sonrasında fiyatı önce 13.500 dolar, sonra 17.000 dolara kadar yükseltebilecek olduğunu, hemen arkasından ise 20 bin dolar düzeyinin geçilerek 22.000 dolara kadar yükselmiş Bitcoin görmeyi umuyorlardı. Beklenen olmadı ancak piyasada güvenin kısıtlı olarak devam etmesi, kripto para fiyatlarındaki 2 haftalık düşüşü önümüzdeki 2 hafta içerisinde geri kapatması düşüş olaylarının etkisini yatırımcılara unutturamayacak olsa da güven verici bir hamle olarak görülecek ve kripto paraların uzun vadeli yatırımlar değil, orta vadeli ve kısa vadeli satışlar yapılması gereken, bekleme süresi olarak ise uzun vadeli yatırımlardan bir tanesi olduğunu anlamalarına imkan verecek.

Bitcoin 7.300 dolara yükselebilir mi?
Bitcoin fiyatının yıl sonuna kadar beklenen psikolojik rakam olan 7.300 dolar seviyesine yükselip yükselmeyecek olduğu konusunda analistler kesin açıklamalardan kaçınıyor. Kesin açıklama yapabilecek analist olmadığından dolayı yatırımcıların yıl sonuna kadar piyasaları izlemesi ve piyasada yaşanacak olan olaylar, fiyat değişimleri ve yükselişlerini iyi takip etmesi gerekiyor. Bitcoin fiyatındaki değişimlerin ne kadar süre sonra 7.300 doları görebilecek olduğu konusunda yıl sonuna kadar hızlı bir yükseliş yaşarda 7.300 doları görebileceğine inanılmakta.

Bitcoin fiyatı ile ilgili 7.300 dolar beklentisinin arkasında ise 7.300 dolar seviyesine geçtiğimiz aylarda 8.300 dolar dengeli fiyat seviyesinden düşen kripto paranın, 7.300 dolardan bir anda 6.803 dolara kadar gerilemesi gösteriliyor. (Rakamlar borsalarda değişiklik gösterebilir) 7.300 dolar seviyesinin güven verici yanı olduğu ve fiyat düşüşlerini engelleyebilecek, yeni alımların tetiklenebilecek olduğu bir seviye olmasına yönelik beklentiler dolayısı ile 6.500 dolar seviyesinden çok daha fazla beklenen bir seviye olması ve bu seviyeye yükselme olması durumunda yatırımların artmasına bağlı olarak yıl sonunda 13.500 dolar seviyesinin görülmesinin bile mümkün olabileceğini gösterebilir.

The post Bitcoin Tekrar Yükselişe Mi Geçiyor? appeared first on Bitcoin Sistemi.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Tekrar Yükselişe Mi Geçiyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İşte Türkiye’deki Bitcoin Yatırımcılarının Analizi 51 Saldırısı Gizemi: 100 Bin Dolarlık Ethereum Classic Borsaya Geri Gönderildi! Kenya Hükümeti Yeni Düşük Maliyetli Emlak Projesinde Blockchain Kullanacak Circle CEO’su: Kripto para fiyatları patlamaya hazır bir yanardağ gibi Lider Bitcoin borsası Binance’den işlemlerle ilgili önemli açıklama Ethereum 170 Dolara Yükseldi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır