Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin tekrar 5,000 dolara çıkabilir mi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin tekrar 5,000 dolara çıkabilir mi?
Bitcoin tekrar 5,000 dolara çıkabilir mi?

3/3


2/3

Bitcoin tekrar 5,000 dolara çıkabilir mi? Bitcoin (BTC), 4,000 $’ın yakınında geçici bir dip bularak önümüzdeki birkaç gün içinde daha güçlü bir toparlanma rallisi yapabilir.

Bitcoin tekrar 5,000 dolara çıkar mı?Dün Bitstamp’ta 14 ayın en düşük seviyesi olan 4,048 dolar olan lider kripto para, şu anda son 24 saatte yüzde 2.89’luk bir artışı ile 4,608 $’dan işlem görüyor.

Dün 500 $’lık bir toparlanma görüldü. Bu, piyasanın nihayetinde 14 günlük göreceli güç endeksi (RSI) tarafından işaret edilen rekor aşırı satış seviyesine dikkat ettiğini gösteriyor.

Şu anda, gösterge hala 30’un altında aşırı satış bölgesinde seyrediyor. Sonuç olarak, şu an için BTC‘nin dünkü 4,048 dolarlık düşük seviyesini tekrar görmesi mümkün değil.

Ayrıca, düzeltme, toparlanmak üzere hız kazanmış gibi görünüyor. 3 günlük grafikte RSI göstergesinin, Ocak 2015’ten bu yana ilk kez aşırı satım bölgesine düştüğü görülüyor.


BTC/USD grafiği – 3 gün

RSI üzerindeki aşırı satışlar, tarihi grafiğin gösterdiği gibi Bitcoin için alış emri verme eğilimindedir.

Örneğin, BTC, Ekim 2014’ün ilk haftasında 275 $ seviyesine dip yaptı. Bu tarihte RSI’ya göre çok fazla aşırı şatış yapıldı ve birkaç sonra fiyat, 400 $’ın üstündeki seviyelere yükseldi.

Benzer şekilde, Ocak 2015’te RSI tarafından işaret edilen aşırı satış koşulları muhtemelen bir toparlanma rallisini tetikleyerek, fiyatları ayın ortasına doğru 300 $ seviyesinin üzerine çekmiştir.

Şu anda, RSI 30, altında seyrediyor. Bu nedenle, Bitcoin, 5,000 $’ın üzerine doğru bir kırılma görebilir.


BTC/USD grafiği – 4 saat ve 1 saat

Saatlik ve 4 saatlik grafiklerin her ikisinde de görülen yükselen RSI göstergesi, son zamanlardaki 4,000 $ yakınlarındaki aşırı satışların bittiğini ve bir kurtama rallisinin başlayabileceğini gösteriyor.


BTC/USD grafiği – 1 gün

Günlük grafikte, 5 ve 10 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) aşağı doğru eğim yaptığı için, düşüş eğiliminin devam ettiği görülüyor. Sırasıyla 4,854 $ ve 5,242 $ olan bu ortalamalara, herhangi bir düzeltici ralli ile ulaşılabilir.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin tekrar 5,000 dolara çıkabilir mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum Geliştiricileri, Ağda Daha Sık Hard Fork Yapmayı Düşünüyor Binance, Kripto Paraların Dolar ve BTC Cinsinden Değerlerini Karşılaştırdı Ethereum gelişimi sorgulanırken Vitalik güven vermek için ortaya çıktı Weiss Ratings, En Riskli 10 Kripto Parayı Paylaştı Bitmain, Umutlarını 2020’deki Bitcoin Yarılanmasına Çevirdi OKEx’ten Atılacak Kripto Paraların Tam Listesi – Kimler Yok Ki?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır