Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Tabanlı Tröst Hisselerinin Fiyatlarında Yüzde 80’lik Düşüş Var

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Tabanlı Tröst Hisselerinin Fiyatlarında Yüzde 80’lik Düşüş Var
Bitcoin Tabanlı Tröst Hisselerinin Fiyatlarında Yüzde 80’lik Düşüş VarABD‘de Bitcoin üzerinden hizmet veren bir tröst şirketi olan Grayscale Bitcoin Investment Trust (GBTC), son zamanlarda epey zorlu dönemlerden geçmeye başladı. GBTC’deki hisse fiyatı, Aralık 2017 döneminden bu yana en düşük seviyesini görmüş durumda.

GBTC’nin yönetiminden sorumlu olan Grayscale Investments Inc. adlı şirket, yaklaşık 1.5 milyar dolar değerinde varlığın yönetimini yapıyor ve bu da şirketi dünyanın en büyük kripto para yöneticilerinden biri haline getiriyor.

Bloomberg gibi kaynaklara göre GBTC hisselerinin fiyatları, Bitcoin’in geçtiğimiz aralık ayında 20 bin dolar düzeyini görmesinden bu yana yüzde 80 oranında düşüş yaşadı.

Bazı kullanıcılar, GBTC’nin yaşadığı bu düşüşü şirketin koyduğu yüksek işlem ücretlerine bağlıyor. Eğer bir yatırımcı GBTC’ye 1,000$ gibi bir yatırım yapmak isterse bu meblağın 20 dolarını şirkete ödemiş oluyor ki bu da yüzde 2 gibi bir oran ortaya çıkarıyor. GBTC gibi fonlarda alınan ortalama oran ise 0.59 civarında.

Finansal hizmet şirketlerinden olan TF Global Markets U.K. Ltd. yetkililerinden Naeem Aslam, Bloomberg’e verdiği demeçte bu gibi fonlardaki “gider oranlarının uçuk” olduğunu belirtti. Aslam’a göre Bitcoin’in mevcut fiyatı da bu gibi fonların sorun yaşıyor olmalarının nedenleri arasında.

Chainalysis bundan bir ay önce yaptığı yeni bir araştırmanın sonuçlarını yayınladı. Bu sonuçlara göre kripto para  yatırımcıları, yaz mevsimi boyunca pozisyonlarını tutmayı başardılar. Bu da piyasa genelinde kısmen istikrarlı bir dönem yaşanmasına yol açtı. Piyasadaki bu durgunluk, GBTC gibi fonların işini iyice zorlaştırmış olabilir.

Bitcoin Tabanlı Tröst Hisselerinin Fiyatlarında Yüzde 80’lik Düşüş Var isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Tabanlı Tröst Hisselerinin Fiyatlarında Yüzde 80’lik Düşüş Var - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Üç milyon kripto kullanıcısı yanıtladı: Hangi kripto paralara ilgilisiniz? Fiyatlar arttı, piyasa değeri 270 milyar doları aştı… Charlie Lee Litecoin’i Savundu ve Suçlamalara Cevap Verdi Kripto Para Borsası OKEx 36 İşlem Çiftini Delist Ediyor! Piyasa ayı döngüsünde bile sağlıklı büyüyor: Lightning Network 443 BTC’ye ulaştı Bitcoin.org’un ünlü kurucusundan endişe verici Bitcoin Cash tahmini

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır