Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Son Bir Aylık En Yüksek Değerlerine Yakın

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Son Bir Aylık En Yüksek Değerlerine Yakın
Bitcoin Son Bir Aylık En Yüksek Değerlerine Yakın

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin ve diğer sanal dövizler Salı günü yükselişteydi, finans enstitüleri kripto para ticaretini ele alıyor.

Bitcoin en son saat 15.49’da, Bitfinex borsasında %4,45 artarak bir aylık en yüksek değeri 9.341,00$’a çıktı.

Diğer sanal dövizler de yüksek seyrediyor, Dünya’nın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum %8,81 yükselerek 698,54’e çıktı. En büyük üçüncü sanal döviz Ripple %5,90 yükselerek 0,92676$ olurken, Litecoin %6,69 arttı ve 162,44$ oldu.

Bir Thomson Reuters anketine göre, eş finans enstitüsü gelecek yıl sanal döviz ticareti yapmayı düşünüyor.

Varlık yöneticileri, serbest fonlar, ve ticaret masaları dahil olmak üzere 400 katılımcının yaklaşık %70’i gelecek 6 ay içerisinde kripto ticaretini başlatmak istiyor.

Kripto para oranları fiyatların Aralık ayında 20.000$’a kadar yükseldikten sonra yukarı çıkmıştı. Bazı bankalar sanal dövizlere ilgili müşterileri keşfediyor ve birkaç serbest fonlar halihazırda dijital döviz ticaretini başlattı bile.

Diğer haberlerde, Çinli Shenzhen şehri blok zincir odaklı yatırım sermayesini destekliyor. Bitcoin ve diğer sanal dövizler Çin’den yasaklanmış haldeyken, ülke Bitcoin ve diğer sanal paraların arkasındaki teknoloji olan blok zincire ısınmaya çalışıyor.

Shenzhen şehirdeki 80 milyon$’lık blok zincir sistem açılışını bölüştürmeyi planlıyor. Bu hamle geçtiğimiz ay Çin Halk Bankası’nın Hangzhou’daki blok zincir hizmet platformunu etkinleştireceğini açıklamasına benzer duyurusunu takip ediyor.

Bu sırada sanal dövizler Malta’nın kripto para borsa ve şirketlerini desteklediği haberlerinden destek aldı. Hükümet “yasal tekliflerin şu anda düzenlenmemiş bir alana açıklık getirecek” olan adil kural ve düzenlemeler planlıyor. Dünya’nın en büyük borsalarından, Binance’ın, Hong Kong’tan Malta’ya yerleşme planları yaptığı söyleniyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Son Bir Aylık En Yüksek Değerlerine Yakın - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İddia: Joseph Lubin’in ConsenSys Startup Firmasını, Zorlu Bir Yol Bekliyor Müslüman alimler: Ethereum helâldir İddia: Enpara, Kripto Para İşlemi Tespit Edilen Banka Hesaplarını Kapatıyor! Bitcoin Maksimalistinden Yatırımcılara Uyarı Bitcoin’de (BTC) Fırsatı Kaçırdığını Düşünen Yatırımcı Ethereum (ETH) Alıyor! Bloomberg: Bitcoin Fiyatı 400 Bin Dolar Olabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır