Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin sizi 2019’da hayal kırıklığına uğratacak diyen biri var

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin sizi 2019’da hayal kırıklığına uğratacak diyen biri var
Bitcoin sizi 2019’da hayal kırıklığına uğratacak diyen biri var

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin sizi 2019’da hayal kırıklığına uğratabilir. 2018 yılının sonuna yaklaşırken dillere pelesenk olan bir cümle var: Bitcoin’in düşük volatilitesi fırtına öncesi sessizliğin habercisi mi? Hayır değil diyen bir çok uzman var. Peki neden Bitcoin’in hayal kırıklığı yaşatacağını düşünüyorlar?

Bitcoin sizi 2019’da hayal kırıklığına uğratabilir!Bitcoin sizi 2019’da hayal kırıklığına uğratabilir diyen bir çok analist var. Ancak, 2018 yılı yaklaştıkça, Hong Kong’dan California’ya kadar olan analistler ve iyimserler, Bitcoin‘in yıl sonuna kadar bir ralli başlatacağını düşünüyor. 20.000 $ ile 300.000 $ arasında tahminlerde bulunan analistler, kripto piyasasında yaklaşan bir boğa koşusu ön görüyorlar. Ancak, bir çok analist ise böyle bir boğa koşusunun gerçekleşmesini pek mümkün görmüyor.

Çoğu tahminlerin temel aldığı nokta, 2014 yılı haricinde son on yılın büyük bir kısmında yıl sonuna doğru hep boğa koşusunun gerçekleşmiş olmasıdır. Bitcoin’in yıl sonunda her zaman bir boğa koşusu yaşadığı gerçeğinden yola çıkarak 2019 için de benzer bir hareketlilik bekleniyor. Aralık ayı boğa koşularından dokuz’da sekizi başarılı olsa da mevcut oranlar, piyasanın 2014 yılına benzer olduğunu ortaya koyuyor. ( 2014 yılında uzun süren yatay hareketlerin ardından BTC, USD karşısında %57,51 oranında değer kaybetmişti. Bu ayı piyasası 2015’in sonlarına kadar devam etmişti)

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca sürekli duyduğumuz bir diğer yaygın görüş, düşük volatilite finansal piyasalarda genellikle fırtına öncesi sessizliğe işarettir. Bununla birlikte, Bitcoin’in şu anki azalan üçgen modeli, yukarı yönden ziyade, aşağı yönlü bir trendin habercisi olarak görülüyor. Özellikle son birkaç ay içinde piyasada gerçekleşen sahte kırılmaların sayısı göz önünde bulundurulduğunda Bitcoin sizi 2019’da hayal kırıklığına uğratabilir.

Ünlü analistler BTC tahminlerinden geri adım atıyor!Kripto borsası BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes, genellikle Bitcoin hakkında çok iyimser tahminlere sahip bir isimdi. Geçtiğimiz günlerde, kripto varlıkların geleceği ile ilgili gerçek duygularını itiraf etti. Daha önce Hayes, 2019 yılına kadar Bitcoin’in 50.000 $’ı göreceği yönün de tahminler de bulunmuştu. Fakat, şimdi Bitcoin’in 12 ila 18 ay boyunca yatay yönlü hareketlere devam edeceğini ve Bitcoin sizi 2019’da hayal kırıklığına uğratacağını düşünüyor.

düşünüyor.

“2014-2015 yılları nükleer ayı piyasasıydı. Fiyatlar akla takla oldu, işlem hacimleri ciddi oranda azaldı ve para kazanmak çok zordu.” dedi.

Ayrıca bir kaç gün önce ünlü CNBC sunucusu ve kripto yorumcusu Ran NeuNer’in de daha önce yaptığı 50.000 dolarlık tahmininden geri adım attığını yazmıştık. İlgili haber için tıklayınız.

Tom Lee düşük volatiliteyi piyasa açısından olumlu buluyor.Tüm bunlara rağmen, analistlerin hepsi, düşük volatilite ve sabit fiyatları olumsuz olarak degerlendirmiyor. İyimser analistlerden biri de Fonstrat’ın kurucu ortağı bitcoin boğası Thomas Lee’dir. Lee, kısa süre önce volatilitesiz piyasanın aslında kötü bir şey olmadığını söylemişti. Küçük piyasaların genellikle daha yüksek volatilite yaşadığından, 90 trilyon dolar değerindeki küresel varlıklara kıyasla bu küçük piyasasının düşük volatilitesini şaşırtıcı bulduğunu ifade etmişti.

Kripto para birimleri gibi büyük ölçüde tahmin edilemeyen bir piyasada, Bitcoin kesinlikle herhangi bir zamanda patlak verebilir, ama genel görüş uzun vadeli yatay hareketlere uzun bir süre daha devam edeceği yönünde.

Intercontinental Exchange (ICE (NYSE:ICE)) Bakkt platformunun ve Fidelity’nin dijital varlık biriminin faaliyetlerine başlaması gibi piyasayı hareketlendirecek faktörlerin de dikkate alınması gerekmektedir. Fakat, uzun süren karar aşamaları piyasada beklenen etkiyi yaratmayabilir. Bunlardan en önemlisi SEC’in Bitcoin ETF’leri ile ilgili ne yönde karar vereceğidir. Süre uzadıkça Bitcoin ETF’lerine yönelik ilgi de giderek azalıyor. Bu yüzden bu tür olaylar bile Bitcoin fiyatı üzerinde beklenenden daha az etki gösterebilir.

Şu sıralar 6,300 $ seviyesinde işlem görüyor ve Bitcoin yaklaşık iki aydır ortalama 6,400 dolar civarında bir fiyat çizgisinde seyrediyor. 6,800 $ ‘ın üzerine çıkmasını sağlayacak ekstra bir hacim ve gelişme beklenmediğinden, Bitcoin Noel ve Yeni Yıl boyunca bu aralıkta kalarak, Bitcoin sizi 2019’da hayal kırıklığına uğratmaya devam edebilir.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin sizi 2019’da hayal kırıklığına uğratacak diyen biri var - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yeni Atanan Beyaz Saray Özel Kalemi: Bitcoin İyi ve ”Hiçbir Hükümet Tarafından Manipüle Edilemez” Nouriel Roubini, Dogecoin’e Çok Sert Sözlerle Yüklendi BAT, Yükselmeye Devam Ediyor: Bu Hafta Yüzde 56 Oldu, Sebep Coinbase mi? Hindistanlı Kripto Para Borsaları 2018 Yılını Arttırılmış Hizmetler ve Regülasyon Konusunda Umutla Bitiriyor Forbes’in Ünlü Analisti: Bitcoin’in Volatilitesi 50 Bin Doların Habercisi! Ünlü Rapçi ‘T.I’, Bir ICO Sahtekarlığına Bulaştığı İddiasıyla Dava Ediliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır