Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin, Satışların Ardından Yükseliyor; Diğer Kriptolar Genel Olarak Yüksek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin, Satışların Ardından Yükseliyor; Diğer Kriptolar Genel Olarak Yüksek
Bitcoin, Satışların Ardından Yükseliyor; Diğer Kriptolar Genel Olarak Yüksek

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto para fiyatları Cuma günü bir nebze toparlandı. Bitcoin iki günlük kaybın ardından toparlandı.

Bitcoin %1,62 artışla 5.695,00 dolara yükseldi. Dijital para Çarşamba günü %12 düşüş yaşamıştı ve şimdi yine de iki aylık ortalama aralığı olan 6.000 doların altında.

Toplu satışların kesin sebebi bilinmezken, bazı analistler bunu Perşembe günü Bitcoin cash’te yaşanan hard forka bağlıyor.

BCH/USD %44,11 gerileyerek 250,00 dolara düştü.

Kripto paralar genel olarak artış yaşamışken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi Perşembe günkü 179 milyar dolara kıyasla bu haberi yazarken, 184 milyar dolar seviyesinde ancak geçen hafta yaşadığı 220 milyar dolar altında kaldı.

Ethereum %1,25 artışla 180,63 dolara yükseldi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan XRP, %4,85 değer kazanarak 0, 47844 dolar olurken, Litecoin %2,24 kazançla 42,880 dolar oldu.

Diğer gelişmelerde, çip üreticisi NVIDIA Corporation (NASDAQ:NVDA) hisselerinde yaşanan %18’lik düşüş bulunuyor. Şirket dördüncü çeyrek gelirinde bir düşüş öngördü. Şirketin oyun kartları kripto para madencileri tarafından rağbet görüyor, ancak dijital paralardaki popülarite söndükçe, ürüne olan talep de geriledi.

Nividia CEO’su Jensen Huang yaptığı açıklamada, “Yakın dönem sonuçları, düzeltilecek olan kripto-para birimi patlaması sonrası fazla kanal envanterini yansıtıyor” dedi.

Bu arada, Japonya’nın Finansal Hizmetler Dairesi sanal para cüzdanlarını düzenlemeyi planlıyor. Şu anda sadece dijital para alıp satan şirketlerin bu kurum tarafından düzenlenmesi gerekiyor.

Daire, cüzdanların banka hesapları gibi olduğunu ve kendi yetki alanlarına girmesi gerektiğini savunuyor. Şu an, Japon yasaları dijital para birimlerinde işlem yapmadıkları için cüzdan servis sağlayıcıları için geçerli değil.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin, Satışların Ardından Yükseliyor; Diğer Kriptolar Genel Olarak Yüksek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum Fiyat Analizi: En Büyük Altcoin Bitcoin Fiyatını Takip Edecek mi? Kripto Para Platformu ErisX, Üç Tecrübeli İsmi Bünyesine Kattı! EOS Kurucusundan Çarpıcı Bitcoin Tahmini! Son Dakika: Ripple, Ethereum, TRON, Litecoin, Cardano ve Stellar Haberleri Beklenen küresel resesyon Bitcoin için ne anlama geliyor? Ethereum 20% düşüşle 193,86 seviyesinin altına geriledi Microsoft Bitcoin Tabanlı Bir Ağ Geliştiriyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır