Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Sakin Ticarette 4.000 Dolar Altına Düştü

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Sakin Ticarette 4.000 Dolar Altına Düştü
Bitcoin Sakin Ticarette 4.000 Dolar Altına Düştü

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto paralar Çarşamba günü yeşilde kalmakta başarısız oldu. Japonya’nın finansal gözlemcisi müşteriler üzerine bilgi verilmesini talep etmeyi planlıyor.

Bitcoin %2 düşüşle 3.922,0 dolara geriledi. Çarşamba günü, ABD finans piyasalarının Cuma günü hayatını kaybeden 94 yaşındaki ABD’nin 41. Başkanı George H.W. Bush’un cenazesi nedeniyle kapalı kalmasıyla işlem hacminin zayıf olması bekleniyor.

Kripto paralar genel olarak düşüş yaşamışken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi Salı günkü 129 milyar dolara kıyasla, bu haberi yazarken 125 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum, %2 düşüşle 108,83 dolar olurken, Litecoin %3 kayıpla 30,897 dolardan işlem gördü. XRP %1 değer kaybetti ve 0,35047 dolara geriledi.

Dijital paralar son haftalarda dramatik düşüşler yaşadı ve Bitcoin, yatırımcıların düzenleyici incelemeleri ve volatiliteye yönelik endişeleriyle, bir yıl öncesine göre %80 daha az değerde işlem görüyor.

Japonya’da hükümet, vergi kaçakçılığından şüphelenilen müşteriler hakkında dijital borsaların bilgi sağlaması gerektiğini düşünüyor. Kriptolardan kaynaklanan gelir Japonya’da vergilendirilebilir olarak kabul ediliyor ve yılda en az 200.000 yen gelir elde eden herkes, dijital paralarını gelir olarak beyan etmesi zorunlu.

Yeni vergi sistemi, yasal olarak, borsaların Ulusal Vergi Dairesi’ne müşteri isimlerini, adreslerini ve kimlik numaralarını açıklamasını gerektirecek.

Diğer yandan İsviçre Finans Piyasası Denetleme Kurumu (FINMA), Fintech lisansının 1 Ocak’ta yayınlanmasıyla ilgili yönergeler yayınladı. Bu izin İsviçre’de giriş önünde engel olabilecek var olan düzenlemeleri yumuşatarak, kripto para birimi ve blok zincirleme dahil olmak üzere daha fazla inovasyonu teşvik etmeyi umut ediyor.

Bu kılavuzlar hissedarlar, iş planları ve yasal prosedürleri ifşa etmek de dahil olmak üzere, başvuru süreci hakkında daha fazla bilgi sağlıyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Sakin Ticarette 4.000 Dolar Altına Düştü - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dev İspanyol Bankası BBVA, Blockchain Üzerinde Porsche Holding’e 150 Milyon Avroluk Kredi Verdi! Blockstack Projesi (STX) Nedir? (Üçüncü Bölüm) Londra’da Açılan Bu Barın Müşterileri Bitcoin ile Ödeme Yapabilecekler Altcoin sezonu ufukta mı? Peter Brandt’ten ETH ve XRP yorumu Bitcoin ATM Startup Firmaları İçin ‘İşler Tıkırında’ Gidiyor Türk Bitcoin Platformundan, Ses Getirecek Lansman

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır