Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Private, Ağda Gizlice Kripto Para Basılmasının Şokunu Yaşıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Private, Ağda Gizlice Kripto Para Basılmasının Şokunu Yaşıyor
Bitcoin Private, Ağda Gizlice Kripto Para Basılmasının Şokunu Yaşıyor24 Aralık tarihinde yapılan resmi açıklamada, Bitcoin Private (BTCP) kripto para biriminin arkasındaki geliştirme ekibi, 2.04 milyon adet BTCP’nin ”blockchain üzerinde olmaması gerektiğini” doğruladı. Bu açıklamadan 1 gün önce Coin Metrics tarafından yayınlanan bilgilere istinaden açıklama yapan ekip, açıklamanın yapıldığı basın saatine göre yaklaşık 3.9 milyon dolarlık BTCP’nin ‘fazladan basıldığını’ iddia ediyordu ki görünüşe göre bu haberler gerçekten de doğru.

BTCP’nin toplam arzı yaklaşık 20.4 milyon koine denk olduğundan, gizli bir şekilde üretilen BTCP’lerin toplam miktarı ”22.6 milyon adete” ulaştırdığı vurgulanmakta. BTCP geliştirici ekibi yaptıkları açıklamada konu hakkında hemen bir araştırma başlattıklarını ve Coin Metrics’in verilerinin ”matematiksel olarak doğru” olduğunu ifade etti.

”Yine de, şu an için, kaynak, amaç ve bu olayı yapanlar Bitcoin Private Contribution Team tarafından bilinmiyor.”

Bitcoin ve Zclassic kripto para birimlerinin ortak hard fork’u olarak bilinen Bitcoin Private, yaşanan gelişme sonrası sistemde ciddi açıklar olduğunu gözler önüne serdi. Geliştirici ekip yaptığı ikinci bir açıklamada, ‘yeterli blockchain geliştirme bilgisine sahip” herkesin bu açıktan faydalanabilmiş olacağını vurguladı. BTCP ekibi yaptıkları duyuruda Coin Metrics ekibinin haberinden önce böyle bir olaydan haberdar olmadıklarını açıkladı ve bunun sadece fork zaman madencilik esnasında yapılabildiğini, artık böyle bir açığın bulunmadığını aktardı.

Önde gelen kripto para borsaları ile iletişime geçtiklerini belirten geliştirici ekibi, HitBTC ile konu hakkında çalışmaların başlatıldığını da duyurdu.

Bitcoin Private, Ağda Gizlice Kripto Para Basılmasının Şokunu Yaşıyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Private, Ağda Gizlice Kripto Para Basılmasının Şokunu Yaşıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Uyuşturucu Kaçakçılığı Gerekçe Gösterilerek İki Kripto Para Borsasının Kaydı Askıya Alındı Kripto Paraların Değerinin Yükselmesi Mümkün Hong Kong Regülatörü: Kripto Paraları Düzenlememiz Gerekiyor Geleceği Parlak Tokenlerinden Biri Olarak Digibyte DGB… Neden mi? Kripto Para Piyasası Genel Görünümü: Bitcoin 4.000 Doları Zorlarken, Günün Yükseleni Stellar Oldu! Hackerlar 44 Farklı Cüzdan Kullandı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır