Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Patlamaya Hazır Saatli Bomba mı?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Patlamaya Hazır Saatli Bomba mı?
Bitcoin Patlamaya Hazır Saatli Bomba mı?

© Reuters.  © Reuters.

Kripto piyasalarında geçen hafta, Bitcoin’de artış beklenirken şaşırtıcı bir şekilde yerinde saymaya devam etti. 6,450 $ ile 6,600 $ arasında gidip geldi. Birçok yatırımcı ve analist Bitcoin White Paper’ın yıldönümü (31 Ekim) yaklaştıkça büyük bir yükseliş dalgasının geleceğini düşünüyor. Ayrıca Bitcoin geçen yıl Aralık ayı ortasında 20.000 $’ı görmüştü. Aralık ayı da yaklaştıkça piyasada heyecan artmaya başlıyor. Bitcoin patlamaya hazır mı?

Bitcoin Patlamaya Hazır mı? Bazı yatırımcılar piyasaların sıkıcı olmaya başladığını ve Bitcoin kullanarak BitMex‘te hızlı işlem yapılamayacak noktaya doğru yaklaşıldığını düşünüyor. Bitcoin grafiklerine bakacak olursak, Bitcoin’in geçen yıl Mart-Nisan aylarında en son bu kadar durgun bir performans sergilediğini görürüz. Bu süre zarfında, Bitcoin değerini 1.000 $ ile 1.200 $ arasında koruyordu. Ana akım medya, geçtiğimiz yıl Mayıs ve Haziran aylarında dijital para birimlerini tartışmaya başlayana dek bu durum devam etmişti.

Bu tartışmalar sonucunda, piyasanın lideri geçen yıl Aralık ayı ortasında 20.000 $ ‘a yükselerek gelmiş geçmiş en yüksek seviyeye ulaşmıştı.

Tarih Tekerrür Eder mi?Birçok yatırımcı ve analist, geçen yıl nisan ayındaki Bitcoin’in durgunluğu ile bu günlerdeki durumunu karşılaştırıyor. Bitcoin patlamaya hazır saatli bir bomba olabilir mi? Geçen yıl Nisan ayında da benzer bir durgunluk yaşanıyordu ve sonrasında büyük bir patlama yaşanarak Bitcoin değerleri zirveye ulaştı. Birçok uzman Bitcoin patlamaya hazır diyor ve gecen yıl Aralık ayında yaşanan büyük yükseliş dalgasının tekrar gerçekleşeceğini düşünüyor.

Bu ay boyunca çok fazla olumsuz haber duyulmadı. Ve ABD Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu’nun (SEC) onay bekleyen 9 ETF hakkında nasıl bir karar vereceği henüz belli değil.

Bu ay, Bitcoin White Paper onuncu yıl dönümü olacak. Yıl dönümünde sürpriz gelişmeler yaşanacak mı? Herkes merakla bekliyor.

31 Ekim 2008’de, Satoshi Nakamoto, Bitcoin için White Paper’ı piyasaya sunmuştu.

White Paper’dan Bitcoin Notları:“Bitcoin, tam olarak dijital paranın bir uçtan uca (P2P) sürümüdür. Bu uçtan uca özellik, online ödemelerin bir finansal kurumun izni gerekmeden doğrudan bir taraftan diğerine gönderilmesine izin vermesidir. Herhangi güvenilir bir üçüncü tarafa ihtiyaç duymaz. Bunun yerine, işlemler blockchain defterine kaydedilir. Ancak çift harcamalar (double spending-aynı parayı ikinci kez harcama) söz konusu olabilir.

Bunu önlemek için güvenilir bir üçüncü tarafın devreye girmesi esas yetkinin kaybedilmesi anlamına gelir. Bunun yerine biz uçan uca bir ağ kullanarak çift harcama sorununa bir çözüm öneriyoruz. Ağ, kaydedilen her bir işlemin doğrulanması ile çift harcamaya karşı korunur.

Blockchain’de işlemler kullanıcıların onayladığı veri girişi ile tamamlanır. Her bir işlem zaman damgası sunucusunda damgalanır. Her zaman damgası özetinin içinde bir önceki işleme ait damga vardı. Böylece bir zincir oluşturarak her bir işlem öncekini güçlendirmiş olur.”

Bitcoin, şu sıralar yükselişe geçerek yazının yayımlandığı sırada 6.642.92 $’dan işlem görmektedir. Ayrıca 9 Ekim Bitcoin fiyat analizi için bknz

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Patlamaya Hazır Saatli Bomba mı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Creosafe 2,5 Milyon Dolar Değerleme ile Yatırım Alarak Ülkemizin Gururu Olma Yolunda Bitcoin aramaları ile fiyat hareketi arasında bir ilişki var mı? Danimarka Hükümeti’nin Enerji Şirketi Energinet, IOTA İle Olan Ortaklığını Büyüttü! Bitcoin, XRP ve ETH Sabit: Bu Altcoinler İse Güçleniyor! Ünlü Yazar: Bitcoin’in İlk Çıktığı Gün, Aslında Çok Gizli Bir Mesaj İçeriyor BitMEX: ABD ve Kanada Hesaplarıyla İlgili Çıkan İddialar Doğru Değil

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır