Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Kritik Direnç Noktasına Yaklaşırken Analistlerin Yorumları

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Kritik Direnç Noktasına Yaklaşırken Analistlerin Yorumları
Bitcoin Kritik Direnç Noktasına Yaklaşırken Analistlerin Yorumları

2/2


2/2

15 Aralık’ta, kripto para piyasası 1 Ağustos 2017’den bu yana ilk kez 100 milyar dolarlık toplam değerinin altına düşme riski yaşadı.

Son 3 günde ise , kripto paraların piyasa değeri 100 milyar dolardan yüzde 10 yükselerek 110 milyar dolar seviyesini geride bıraktı. Ancak, birçok borsacı ve kripto para teknik analisti, varlık sınıfının kısa vadeli eğilimine karşı temkinli davranıyor.

Aralık ayı başından bu yana, büyük kripto para birimlerinin ve küçük piyasa değerli kripto paraların büyük bir çoğunluğu, düşük bir fiyat aralığında sürekli olarak aşırı oynaklık gösterdi ve bu durum, bir eğilimin tersine çevrilmesi ya da uygun bir dip olduğuna dair hiçbir belirti de göstermedi.

Bitcoin fiyatı Cumartesi günü 3.122 $’lık değeriyle bu yılın en düşük seviyesine indiği için, oldukça yüksek sayıda yatırımcının bir bir dip noktasının görülmüş olabildiğine dair görüşlerini belirtti.


Her şeye rağmen kripto paralar bu negatif trendi son saatlerde olumlu yöne evrilterek Bitcoin’in 3.200 dolar bandından 3.500 dolar seviyesinin üstüne yükselmesini tetiklediler. Sizlere dün haberini yaptığımız üzere Bitcoin’deki long pozisyonlarının artışa geçmesi ile birlikte kripto para fiyatları da paralel bir şekilde değer kazandı.


3.500 Dolardaki Direnç
Kripto para teknik analisti Hsaka, Bitcoin’in fiyat eğiliminin hiçbir şekilde olumlu olmadığını ve 4,000 $’ın altındaki birkaç direnç seviyesi kırılana kadar hiçbir trendin tersine çevrilmeyeceğini belirtiyor.

Analist, “Çizginin yanındaki sayılar, o gün için açık ve kapalı olan b/w yayılımları. BTC’nin 3.300 doları düzeltene kadar yükselme eğilimine dair hiç bir işaret yok. Bıçak tutmaya olan saplantınız gibi bir “dip” tutar, hesabınızın aşınmasıyla doğrudan orantılı” diyor.

Dijital varlık borsacısı DonAlt, küresel piyasada Ripple’ın (XRP) hemen arkasındaki üçüncü en değerli kripto para birimi olan Ethereum (ETH) ile ilgili benzer bir duygunun yankılandığını ve ayıların muhtemelen 80 $ ile 90 $ arasındaki kısa bir pozisyon için yer aradıklarını belirtiyor.

Borsacı devamla şöyle diyor.

“ETH bunu yatay ve çapraz direnç kombinasyonundan çıkarırsa, bir alıcıya dönüşürüm. Büyük ETH ayıları için, bu durum kısa pantolon bakmak için bir yer arama. Bu direniş başarısız olursa, çok uzağa gideceğimizi düşünüyorum. Sadece gözlemlerim ve nasıl olduğunu görürüm. ”

Büyük dijital varlıkların, Bitcoin’in son yıllardaki oynaklığının en düşük seviyesini gösteren bu yılın başlarında Ağustos ayından ekim ayına kadar benzer bir oranda, birkaç aylık takviye sürecini geçirene kadar, bir dip çağrısı yapmak ve birikim yapmaya başlamak riskli olacaktır.

Bitcoin’in günlük hacmi, üç haftalık bir süre içinde yaklaşık 6,5 milyar dolardan neredeyse yarı yarıya azaldı. Yüksek oynaklık dönemindeki dominant kripto para biriminin hacmindeki düşüş, çoğu dijital varlığın fiyatlarının, ayılar ve satıcılardan önemli bir satış baskısı olmaksızın düştüğünü gösteriyor.

Bitcoin’un hacmi son saatlerde artış göstererek BTC/USD kurunu 3.000-3.500 bandındaki sıkışmasından yukarı taşıdı.

Şu anda, birçok yatırımcı ve teknik analist, Bitcoin, Ethereum ve diğer önemli kripto varlıkların kısa vadeli eğilimine karşı ihtiyatlı davranıyor.

Türkiye’deki kripto para piyasasının yakından takip ettiği Twitter fenomeni Fidelitas Lex ise Bitcoin’deki işaretlerin 3.900 dolar seviyesinin denenebileceğine işaret ettiğini belirtiyor

Bitcoin’in Son Atağı Direnç Noktasını Zorluyor
Kripto paralar dışında, geleneksel finans sektöründeki yatırımcılar, ABD ve Çin borsalarının oynaklığı nedeniyle küresel finansal piyasadaki istikrarsızlıkla başa çıkmak için uğraşıyorlar.

Kurumsal yatırımcıların kripto para piyasasına yapması beklenen etki ise henüz kendisini hissettirmekten uzak bir durumda.

Ne var ki lider kripto koin Bitcoin son saatlerde yaptığı atak ile analistlerin belirttiği kritik direnç noktasını zorlamaya başladı. Kripto para biriminin bir başka atakla 3.900 – 4.000 dolar bandını zorlayıp zorlamayacağını ise ilerleyen saatler gösterecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın ve bizi Twitter’da takip edin!

The post Bitcoin Kritik Direnç Noktasına Yaklaşırken Analistlerin Yorumları appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Kritik Direnç Noktasına Yaklaşırken Analistlerin Yorumları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Şok İddia: Brave Tarayıcısı, İçerik Üreticilerine Verilen BAT Cinsinden Bahşişleri Kendisi mi Alıyor? Dijital Kimlik Şirketi 3 Yeni Ortaklığa İmza Attı Binance CEO’su: “Bu fiyattan Bitcoin satan kendini tokatlasın.” Bloomberg: Bitcoin teknik göstergeleri daha fazla düşüşe işaret ediyor Youtube’da Takip Etmeniz Gereken 10 Bitcoin ve Blockchain Fenomeni CEO’su İstifa Eden Blockchain Firması Digital Asset, Yeni Bir İstifa Haberi İle Çalkalanıyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır