Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin, Kriptoların Düşüşü Sürdürmesiyle, %9 Geriledi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin, Kriptoların Düşüşü Sürdürmesiyle, %9 Geriledi
Bitcoin, Kriptoların Düşüşü Sürdürmesiyle, %9 Geriledi

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Tüm majör dijital paraların neredeyse tamamı tüm zamanların yüksek seviyelerinden en az %90 düşüş yaşarken, kripto döviz fiyatları Cuma günü değer kaybetti.

Bitcoin yaklaşık %9 düşüşle 3.424,0 dolara geriledi.

Yapay dövizler son haftalarda dramatik düşüşler yaşadı. Düzenleyici incelemeleri ve volatilite, Bitcoin’in bir yıl önceki değerinden %90 daha düşük işlem görmesinin yanında, yatırımcıların endişesi oldu.

Kripto paralar genel olarak düşüş yaşamışken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi Perşembe günkü 120 milyar dolara kıyasla, bu haberi yazarken 107 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum, %13 düşüşle 86,58 dolar olurken, Litecoin %13 kayıpla 25,065 dolardan işlem gördü. XRP %10 değer kaybetti ve 0,3024 dolara geriledi.

Bu arada bir Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) yetkilisi, yakın zamanda bir Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) beklenmediğini söyledi.

SEC’in bir Bitcoin ETF’yi reddetme kararına itiraz eden Hester Peirce, ““nefesinizi tutmayın. SEC’in Finhub’u kurması uzun zaman aldı. Borsada işlem gören bir ürünü onaylamak daha da uzun sürebilir,” dedi.

Diğer gelişmelerde, iki Kongre üyesi finansal düzenleyicilere yatırımcıları ve işletmeleri dijital paraları üretmek için daha iyi denetlemelerini isteyen iki partili tasarılar sundu.

Temsilci Darren Soto (Fl.-D.) ve Temsilci Tedd Budd (N.C.- R.) tarafından sunulan iki tasarı, ikisinin söylediğine göre, ABD’yi sanayide bir lider konumuna getirmeye yardımcı olmayı amaçlıyor.

Soto ve Budd ortak bir açıklamada şunları söyledi, “sanal para birimleri ve temeldeki blockchain teknolojisi ekonomik büyümenin itici gücü olma potansiyeline sahip.”

İlk tasarı, kripto fiyat manipülasyonunun nasıl gerçekleştiğinin ve yatırımcılar üzerindeki etkisinin araştırılmasını gerektiriyor. İkinci tasarı düzenleyicilerden dünyadaki dijital paraların yönetmeliklerini araştırmasını talep ediyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin, Kriptoların Düşüşü Sürdürmesiyle, %9 Geriledi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ukraynalıların Kripto Gelirlerinin Yüzde 19.5’ini Vergi Olarak Ödemesi ”Tavsiye Ediliyor” Bitcoin.com CEO’su Roger Ver’den Yeni Açıklama SEC Başkanı’ndan ICO’lara cezai yaptırım tehdidi Dünyadaki Onlarca Merkez Bankası Kripto Para Birimleriyle Deney Yapacak Ripple (XRP) Uzun Vadeli Görünüm Sinyali Ne Söylüyor…? Bugün Bitcoin için en büyük ‘vade sonu’ günü olacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır