Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Kitaplarının Ünlü Yazarının Kısaltılmış Linkleri Firma Tarafından Silindi, Ortalık Karıştı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Kitaplarının Ünlü Yazarının Kısaltılmış Linkleri Firma Tarafından Silindi, Ortalık Karıştı
Bitcoin Kitaplarının Ünlü Yazarının Kısaltılmış Linkleri Firma Tarafından Silindi, Ortalık KarıştıWeb sitelerinin adreslerini kısaltmaya yarayan platform Bitly, şu anda kripto para camiasından birçok ismin ciddi şekilde tepkisini çekiyor. Blockchain ve kripto paralar ile ilgili yazdığı kitaplarla bilinen Andreas Antonopoulos, yaptığı açıklamada Bitly’nin kendi kitaplarındaki kısaltılmış kripto para alakalı linklere bloke koyduğunu açıkladı.

Twitter hesabından konuyla ilgili bir açıklama yapan Andreas, yaklaşık bir ay sonra piyasaya çıkacak olan Mastering Ethereum adlı kitabının içinde yer alan 200 kadar bitly linkinin, şirket tarafından bloke edildiğini belirtti.

”Neden kripto paralar ile ilgili bitly kısaltılmış linklerimi bloke ediyorsunuz” diyen Andreas, şunları söyledi:

”Kısa bir süre sonra 4. kitabımı yayınlayacağım ve bu kitabın içinde bit.ly formatında kısaltılmış 200’den fazla link bulunuyor. Eğer bu linkleri bloklama konusunda çok ciddiyseniz, ben de bunları, diğer rakip siteler ile değiştireceğim. Bu kararı çok garip bulduğumu da ifade etmeliyim.”

Bitly şirketi şu anda bu yazının kaleme alındığı dakikalarda henüz bir açıklama yapmış değil. Kripto para piyasası camiası ise, bu tarz merkezi şirketlerden uzak durulması çağrısı yaparken bu tarz firmaların her zaman hataya yatkın olduğunu ve sıkıntı yaşanma ihtimalinin yüksek olduğunu ifade etti.

Konuyla ilgili önümüzdeki günlerde nelerin yaşanacağı ise daha şimdiden merak konusu oldu. Birçok yorumcu ve otorite, bu konunun önümüzdeki dönemde daha çok su kaldıracağını belirtirken, konunun takipçisi olacaklarını da ifade ediyorlar.

Bitcoin Kitaplarının Ünlü Yazarının Kısaltılmış Linkleri Firma Tarafından Silindi, Ortalık Karıştı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Kitaplarının Ünlü Yazarının Kısaltılmış Linkleri Firma Tarafından Silindi, Ortalık Karıştı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bir ülke daha Bitcoin düzenlemelerini uygulamaya koyuyor Uçuk tahminler gerçekleşti: Bitcoin bu ülkede 76.000 dolara yükseldi Grayscale Artık Toplam Bitcoin Miktarının Yüzde 1’ine Sahip! – Kurumsal Firmalar Sessizce BTC Almaya Devam Ediyor Facebook Yöneticisinden Libra Açıklaması! Kripto Para Hırsızları Hasta Çocuklara Yardım Derneğini Hacklediler ABD’de Yeni Blockchain Merkezlerinin Sayısı Artış Eğilimi Gösterdi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır