Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Kasım Ayında Neden Yeni Bir Döngüye Girecek?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Kasım Ayında Neden Yeni Bir Döngüye Girecek?
Bitcoin Kasım Ayında Neden Yeni Bir Döngüye Girecek?

2/2


2/2

Bitcoin Kasım ayında nasıl hareket edecek? Bitcoin Kasım ayında durgun seyrinden çıkabilecek mi? Soruların cevabı burada.

Bitcoin Kasım Ayında Yükselecek mi?Bitcoin (BTC), her ayın altıncı günü değişen bir sırayla yükseliş ve düşüş döngüsünü tamamlayarak ilginç bir rota çiziyor. Aşağıdaki günlük BTC/USD grafiğinde görebileceğimiz gibi, düşüşün ardından artış görülmektedir. Bu, düzeltmenin başlangıcından beri dönüşümlü olarak gerçekleşmektedir. Grafik, bu hareketin başlangıcındaki büyük dalgalanmaların artık küçük hareketlere dönüştüğünü göstermektedir. 6 Ekim ile 6 Kasım arasındaki yükseliş dönemi, böyle küçük hareketler gördü ve bunun hiçbir şekilde önemli bir etki yaratmadığı söylenebilir.

Bu yükseliş ve düşüş eğilimi, grafikte yukarı yönlü bir geri dönüş sinyali veren diğer modeller tarafından da destekleniyor. Destek seviyesi de sağlam bir şekilde tutuldu. Eğer bu yükseliş ve düşüş eğilimi ortaya çıkarsa, Bitcoin (BTC), önceki yılın yüksek seviyelerine yakın şekilde bu yılı bitirebilir. RSI aşırı satış seviyelerinde toparlanıyor ve şimdi normal seviyeye yaklaşıyor. Bitcoin (BTC) şu anda boğa girişleri için çok uygun bir noktada. Şu anda, fiyat, destek seviyesinin hemen üzerindedir ve tümüyle bir boğa geri dönüşü için ayarlanmış gibi görünmektedir. Ancak gerçek şu ki, piyasada güçlü bir hareket için yeterli miktarda boğa yoktur.


Bitcoin Grafiği – 1 Gün

Geçtiğimiz birkaç ay, BTC/USD için yıkıcı oldu. Birçok yatırımcı hala korkuyor. Kurumsal yatırımcılar, kripto para ile ilgili düzenlemeler konusunda daha fazla açıklık ve kripto paralarını yatırım ve saklama konusunda daha güvenli yollar aramaktadır. Bireysel yatırımcıların çoğu, daha önce finansal varlıklar ile hiç işlem yapmamış yeni yatırımcılardan oluşmaktadır. Bitcoin (BTC)’nin her gün %20 kazanç sağladığını görünce, bunun sonsuza dek devam edebileceğini düşündüler. Büyük yatırımcılar her zaman küçük yatırımcıların ellerindekileri almışlardır. Kripto para, uygun düzenlemelerin olmadığı yeni bir pazardır.

Piyasa yapıcılar ve manipülatörlerin Bitcoin (BTC) fiyatını etkilemesi kısa vadede kolay olabilir. Fakat, uzun vadede fiyatı etkilemek gittikçe daha zor olmaktadır. Bitcoin (BTC) gibi sınırlı arza sahip bir varlık için fiyat, uzun vadede sadece bir yöne doğru gitmek zorundadır. Kısa vade için mevcut piyasa görünümü bu dönemde güçlü bir alım yapılmasını destekliyor. BTC/USD alımları şu anda bir yükseliş göstergesi olan düşen bir takozda işlem görüyor. Fiyat bu takozdon çıktığında fiyat yükselecektir. Diğer tafaftan, BTC/USD alımları, yükselen bir takasta işlem görüyor. Bu durum, yakın gelecekte Bitcoin (BTC) fiyatını daha da arttırması gereken ayıların kazanç alma dönemini gösteren bir düşüş göstergesine işaret ediyor. Her şey göz önüne alındığında, Bitcoin Kasım ayında yeni bir döneme girecek.


Logaritmik Bitcoin Grafiği – 1 Hafta

Diğer Bitcoin (BTC) haberleri için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Kasım Ayında Neden Yeni Bir Döngüye Girecek? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’de Büyük Artış Yaşanıyor Bitcoin boğaları inanıyor: Bitcoin 20 bin dolar seviyesine geri dönecek Binance Marj Ticaretini Test Ediyor İnternet girişimcisi açıklıyor: Kripto para milyonerlerinin 7 sırrı Bitfinex’ten 100x Kaldıraç Hamlesi Güney Kore Hükümeti Alanda Uzman İsimler Yetiştirmek İçin Blockchain Eğitimi Verecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır