Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin için Sırada Ne Var? Boğa Mı, Ayı Mı?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin için Sırada Ne Var? Boğa Mı, Ayı Mı?
Bitcoin için Sırada Ne Var? Boğa Mı, Ayı Mı?

2/2


2/2

Senenin sonu yaklaşırken Bitcoin’in geleceğine dair analiz ve tahminler havada uçuşmaya başladı. Bitcoin için birçok iddia ortaya atan analistler, nedense bu iddialarını temellendirme konusunda sınıfta kalıyorlar.

Ayıların Bitcoin için Öngörüsü Ne?Bazı yatırımcı ve analistler Bitcoin’in 4,000 doların altına düşeceğini öngörürken, bazıları da 2019’dan önce 20,000 $ seviyesini görmesinin hayalden ibaret olduğunu iddia ediyorlar. Boğa piyasasını savunan analistler iddialarını kanıtlama konusunda ayı piyasasını savunanlara göre bir adım öndeler. Bunun en büyük nedeni, ayıların işlemlerini genelde kendi içgüdülerine göre yapmasıdır.


Şu anda epey meşhur olan bir ayı görüşü şu iddiada bulunuyor. 21 aylık üssel hareket ortalamasına göre (EMA) Bitcoin fiyatları tıpkı 2015’te olduğu gibi düşecek. Çünkü 21 aylık hareketin içinde yer alan 13 aylık düzeltme, artık son halini aldı. Dolayısıyla, tahminen aralık ayının sonuna doğru gerçekleşecek olan bu düşüş kaçınılmaz.

Ayı piyasası iddiası bununla da sınırlı değil, devamında şu detaylar var. 669 gün sürecek olan ayı piyasasında Bitcoin fiyatı, yine 2015’te olduğu gibi, yaklaşık % 86 oranında düşecek. Bu senaryoya göre Bitcoin (BTC) düzeltmesini 2019’un sonlarına doğru tamamlayacak. Ancak, bundan sonra iki yıl sürecek olan boğa piyasasında, Bitcoin için aşamalı bir yükselme öngörülüyor. Özetle, Bitcoin (BTC) 2022’den önce 30.000 doların üzerine çıkamayacak.

Bollinger Bandı Boğa Koşusuna Hazır Olun DiyorBahsettiğim ayı piyasası tahmini, artış oranının ya da düşüşünün her döngüde aynı kalacağı varsayımına dayanıyor. Ancak bu varsayım pek de sağlam temellere dayanmıyor. Nasıl ki piyasa değeri yüksek olduğunda fiyatın bu oranda düşmesini beklemiyorsak, piyasa değeri düşük olduğunda da sınırlı miktarda paranın bitcoin fiyatını bu derece yükselteceğini öngöremeyiz.

Takdir edersiniz ki kripto para piyasası daha çok toy bir piyasa. Piyasada var olan yükseliş ya da düşüş oranlarındaki aşırı volatilite zamanla rayına oturacaktır. Bu yüzden geçmişte oluşan bazı döngüler tahmin edilenden daha kısa sürede tamamlanabilir.


Yukarıdaki grafikte Bollinger Bandı indikatörünün bazı bölümlerinde vurgulanan dikdörtgenlere bakınız. Her iki fraktal da birbirine ne kadar benziyor değil mi? Bu grafikte ikinci fraktalın tamamlanması için birinci fraktaldaki geçen sürenin yarısı kadar zamanın geçmesi gerekir.

Grafikteki ilk dikdörtgen, Kasım 2013 ile Mayıs 2015’i kapsayan toplamda 560 günde tamamlanmıştır. İkinci dikdörtgen ise Ocak 2018 ile Kasım 2018 aralığını kapsayan 280 güne denk geliyor. Birinci dikdörtgen 80 bar iken, ikinci dikdörtgen 40 bar. Yani üstte de belirttiğim gibi ikinci, birincinin yarısı.

Bu analiz ile şunu ifade etmek istiyorum. İkinci düzeltme, birinci düzeltmenin yarısı kadar bir zaman diliminde tamamlandığına göre pazarın yeni bir döngüye başlamaya hazır olduğunu söyleyebilirim. O zaman Boğa koşuşu hazırlıklarına başlayın!

Daha fazla Bitcoin haberi için tıklayınız!

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin için Sırada Ne Var? Boğa Mı, Ayı Mı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Yatırımı Yapmanın Zamanı Nasıl Belli Olur? Facebook Kurucusu Zuckerberg, Blockchain Planlarını Açıkladı İtalya Bankacılar Birliği Blockchain Sistemi Geliştirmeyi Sürdürüyor Charlie Lee: Localbitcoins Kullanmanın Manası Kalmadı Binance Futures işlem hacmi rekor kırdı! Bitcoin fiyatı ne durumda? Ve Bitcoin 8000 doları aşar: Consensus ve eBay etkisi.

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır