Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin geçen yıl bugün rekor kırdı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin geçen yıl bugün rekor kırdı
Bitcoin geçen yıl bugün rekor kırdı

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin (BTC) geçen yıl bugün bir rekor kırmıştı. 20,000 $ ‘lık tüm zamanların rekor fiyatı yıl dönümünde, Bitcoin (BTC) hala Ayı piyasasında dibi bulmak için mücadele ediyor.

Bitcoin geçen yıl ki rekorunu tazeleyebilecek mi?Basın zamanında, dünyanın en büyük kripto para birimi, Bitstamp’te 3.350 $ ‘dan işlem görüyor – bu oran, 17 Aralık 2017’de ulaşılan 20.000 $’ lık rekordan % 83.3 daha düşük.

BTC yıllık bazda % 76 düştü (1 Ocak’taki 13.880 $ ‘lık açılış fiyatından) ve üç yıllık galibiyet serisini sona erdirme yolunda.

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde, özellikle, “fırsatı kaçırma korkusu” (Fear of Missing Out-FOMO), partiye daha fazla yatırımcının katılması kendi kendine besleme döngüsü kurdu ve fiyatta daha da yükselişe neden oldu. 17 Aralık’a kadar, BTC 20,000 $ seviyesinde işlem görüyordu ve baş döndürücü yüksekliğe erişmişti.

Blocktower Capital’in şu anki CIO’su Ari Paul’un, 1 milyon dolar karşılığında 50.000 $ değerinde, 12 aylık çağrı seçeneği satın alması çılgınlıktı . Çağrı seçenekleri (call options), sahiplerine belirli bir tarihte veya daha önce kararlaştırılan bir fiyat üzerinden, istediği kripto para birimini alma hakkı veriyor.

Paul esas olarak, BTC’nin 28 Aralık 2018’de 50.000 dolara yükseleceğini iddia ediyordu. Ancak, balon, bu yılın ilk çeyreğinde patladı ve fiyatlar o zamandan beri düşüyor. Sonuç olarak, şu şimdilik-değersiz çağrı seçeneği önümüzdeki Cuma günü sona erecek.

2018 zor bir yıldı! BTC’nin 20.000 $ ‘dan 3.200 $’ a kaydıracağı aşağıdaki aşamalarda kategorize edilebilir:

Gerçeği sat (Sell the fact): BTC geçen sene 13.880 $ seviyesinden kapandı – 17 Aralık’ta görülen 20.000 $ seviyesinden% 44 düştü – muhtemelen uzun vadeli pozisyonlarda gerçekleşen kârların vadeli işlemlere girmesi nedeniyle.

Balon küçülür: Çin ve Güney Kore’deki düzenleyici kısıtlamalardan önce kripto para birimleri için en büyük talep kaynağıydı. Fiyatlar daha sonra 6 Şubat’ta 6,000 $; 31 Mart’ta 7,000 $ civarında kapandı.

Ayı nefesi: BTC ikinci çeyreğin daha iyi bir kısmını ve üçüncü çeyreğin psikolojik düzeyini 6,000 $ ‘ı koruyarak geçirdi. Özellikle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) BTC borsa yatırım fonlarını (ETF) reddetme kararına rağmen, temel destek seviyesi üçüncü çeyrekte gerçekleşti.

Kayıplar devam ediyor: BTC’nin 6,000 dolarlık tekrarlanan savunmasına rağmen kayda değer bir fiyat artışı sağlayamaması pahalıya mal oldu. Fiyatlar, 14 Kasım’daki kritik 21 aylık üssel hareketli ortalama (EMA) desteğinin altında, 20,000 $ ‘lık rekor seviyesinden satışa devam edilmesinin sinyalini verdi.

2019 nasıl olacak? Coindesk’ten Godbole, Bitcoin2in geleceğini analiz ediyor. BTC, hafta sonu boyunca 15 ayın en düşük seviyesi olan 3,122 dolara ulaştı ve 21 aylık (Üssel hareketli Ortalama) EMA’nın altında çok az yaşam belirtisi gösteriyor. Ancak, kısa süreli teknik tablolar, küçük bir fiyat sıçraması için sinyali veriyor. Godbole teknik analizinden şu çıkarımları yapıyor:

Görünüm

  • BTC’nin 3,633 $ ‘lık can alıcı direncin altında ticaret yaptığı sürece 3,000 dolarlık psikolojik seviyeye bir düşüş kartlarda kalır.
  • 3,633 $ ‘ın üzerinde bir kırılma, $ 4,000’ a bir ralli yaptıracaktır. Orada bir ihlal, bir sonraki direncin 4,410 $ (29 Kasım’ın üst seviyesi) seviyesine neden olacağını gösterir.
Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin geçen yıl bugün rekor kırdı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sigapur Merkezli Kripto Para Borsası DragonEx Hacklendi Popüler analistten Bitcoin ve Ethereum için devasa tahmin Ethreum Classic için son çağrı! Tren kalkıyor! Ripple CEO’sundan şaşırtan açıklama: “Yüksek kazanç için Bitcoin aldım.” Ünlü Ekonomist Atilla Yeşilada, Kripto Paralar ile İlgili Konuştu: ”Bu Konu Çok Önemli” Red Bull, Formula 1 Tarihinin İlk Kripto Para Sponsorluk Anlaşmasını Duyurdu!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır