Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Fiyatları, G20 Liderlerinin Düzenleme Çağrısı ile Düşüşe Devam Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Fiyatları, G20 Liderlerinin Düzenleme Çağrısı ile Düşüşe Devam Ediyor
Bitcoin Fiyatları, G20 Liderlerinin Düzenleme Çağrısı ile Düşüşe Devam Ediyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto paralar Pazartesi günü, G20 liderlerinin dijital para üzerine vergi uygulaması çağrıları ile düşüş yaşadı.

Bitcoin %2,75 düşüşle 4.040,30 dolara geriledi.

Bitcoin’in geçen hafta 3.688 dolara düşmesi ile sektör son haftalarda oldukça darbe aldı. Döviz bir yıl öncesine göre değerinde %80 kayıp yaşamış bir şekilde işlem görüyor.

G20 zirvesinde liderlerin dijital paraların düzenlenmesi ve elektronik hizmetler üzerinde bir vergi sistemi kurmak için çalışma konusunda anlaşmasıyla, düzenleme endişeleri arasında satışlar devam ediyor.

Zirvenin sonunda yayınlanan ortak bir deklarasyonda belirtildiğine göre, “FATF standartları ile paralel olarak kripto varlıkları, para aklama ve terörizm finansmanı karşıtı bir şekilde düzenleyecek, gerektiğinde diğer karşılıkları da değerlendireceğiz,” denildi.

Deklarasyonda ayrıca, “2019 yılında bir güncelleme ve 2020 yılındaki son bir rapor ile uluslararası vergi sistemi üzerinde ekonominin dijitalleşmesinin yarattığı etki üzerine eğilmek için, konsensüs temelinde bir çözüm arayışı adına birlikte çalışmaya devam edeceğiz,” belirtildi.

Kripto paralar genel olarak sakin kalırken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi bu haberi yazarken, 130 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum, %2 düşüşle 113,50 dolar olurken, Litecoin %4,32 gerileyerek 32,23 dolardan işlem gördü. XRP %2 değer kaybetti ve 0,36223 dolara geriledi.

Diğer düzenleme haberlerinde ise Eripaev’in raporuna göre, Estonya kara para aklama üzerinde endişelerle dijital para düzenlemesini artırmayı düşünüyor. Mali Denetim Otoritesi’nin (FSA) kriptoyla ilişkili hizmetlere erişim sağlayan şirketleri hedeflemesi bekleniyor. Borsaların en büyük darbeyi alacağı tahmin ediliyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Fiyatları, G20 Liderlerinin Düzenleme Çağrısı ile Düşüşe Devam Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple topluluğu Dogecoin kurucusunu canından bezdirdi. O da çözümü… Dünyanın En Zengin 23. Adamından Bitcoin Yatırımı Geri sayımda sona gelindi: Bitcoin ETF’leri için kritik hafta Huawei Neden Blockchain Sektörüne Girmek İstiyor? Fundstrat’tan Bakkt yorumu: İlk günden katılmaya hazır ciddi bir kitle var CFTC Başkanı’ndan Ethereum Müjdesi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır