Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Fiyatını Takip Eden Litecoin Mini Ralliye Hazır mı?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Fiyatını Takip Eden Litecoin Mini Ralliye Hazır mı?
Bitcoin Fiyatını Takip Eden Litecoin Mini Ralliye Hazır mı?

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin fiyatını takip eden Litecoin yükseliş trendine girecek mi? Litecoin kurucusu Charlie Lee, genellikle Bitcoin altın ise Litecoin gümüştür ifadesini kullanıyor. Aynı kod tabanının paylaşılmasından başka, peş peşe yükselen ve düşen her iki kripto para birimi de kripto para piyasasında çoğunlukla benzer fiyat hareketleri göstermektedir.

Bitcoin Fiyatını Takip Eden Litecoin Ne Yapacak?Ayrıca Bitcoin ve Litecoin birbirlerini tamamlıyorlar. Bitcoin’in asıl görevi, günlük işlemler için bir araç olmaktı. Ancak ölçekleme sorunları, bu görevi yerine getirmesini engelledi. Bu arada Litecoin, platformda dijital ödemelerin yapılmasını sağlamak için ölçekleme teknolojilerini ekosistemine dahil etti. 2017 yılında Litecoin, bazı analistlerin dediği gibi olağanüstü bir yıl geçirdi.

Özellikle kripto para birimi ekosistemi uygulamalardaki çeşitliliğe dayandığından, iki kripto para birimi arasındaki benzerlik, takipçiler için şaşırtıcı görünebilir. Bu durum Lee’nin bilinçli bir şekilde Litecoin‘in Bitcoin‘i takip etme kararından kaynaklandı. Yeni bir röportajda, gerekçelerini açıkladı.

Neden Litecoin Bitcoin’i Takip Ediyor?Lee, küçük miktarlardaki paranın transfer ücretleri ile büyük miktarlardaki paranın transfer ücretlerinin aynı olmasının sorunlara yol açacağını biliyordu.

Lee konu ile ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Bitcoin büyük miktarlarda para hareketine odaklanıyorsa, ücretler yüksek ve güvenlik üst düzeyde olacaktır. Litecoin burada destek verebilir. Daha küçük miktarlarda para için kullanılabilir ve daha düşük ücretler alınacak.”

Bu yıl, Litecoin ile ilişkili kar amacı gütmeyen Litecoin Vakfı, Almanya’nın WEG bankasının %9,9’unu satın aldı. Bu durum kripto para birimlerinin, bankacılık sistemine dahil olması için kapıları açacaktır.

Bitcoin, bugün kripto paraların çoğunluğu için ana gemidir. Yani kodlarını kendi amaçlarına uygun şekilde değiştirmişlerdir. Fakat Lee, Litecoin’i geliştirirken Bitcoin’in orijinal kodunda bir değişikliğe gitmedi. Bunun yerine, Bitcoin’in orijinal kodunu yeni özellikler ve işlevlerle geliştirdi. Örneğin, Litecoin daha büyük blok boyutuna sahiptir ve işlemleri Bitcoin ile karşılaştırıldığında çok daha hızlı gerçekleştirir. Lee, Bitcoin’e güvendiğini ve kodunun bir nedenden dolayı bu tarzda yapılandırıldığını söyledi.

“Bir çok kripto paranın bazı şeyleri değiştirdiğini görüyoruz. Sonra da saldırıya uğradıklarını ya da yüzlerinde bir şeylerin patladığını görüyoruz. Çünkü değiştirdikleri şeyin bir sebepten dolayı orada olduğunun farkında değildiler.”

Lee’nin Yaklaşımının Eksiklikleri Nelerdir?Lee’nin taktiklerinde iki temel eksiklik var:

Birincisi, birkaç istisna dışında, Litecoin’in fiyatının çoğunlukla Bitcoin’in fiyat seyrine benzemesidir. Ayrıca Litecoin, yatırımcılar için Bitcoin kadar çekici değil. Çünkü orijinal kripto para biriminden yeterince ayırt edilebilir değil. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu makalenin yazılması sırasında Bitcoin (115 milyar dolar) ile karşılaştırıldığında Litecoin’in (3 milyar dolar) değeri çok küçüktür.

İkincisi, Bitcoin’in zayıflıklarının Litecoin’e aktarılmasıdır. Röportajda Lee, ağdaki düğümleri çökertebilme ve fiyatı düşürme potansiyeline sahip bir Bitcoin hatası hakkında endişeli olduğunu söyledi. Litecoin böyle bir çöküş ile doğrudan etkilenecektir. Çünkü aynı kod paylaşılıyor ve Bitcoin’in fiyat hareketleri takip ediliyor.

Lee şunları söyledi:

“Böyle bir şey bir gecede fiyatın %90 azalmasına neden olabilir. Bu gibi şeyler kesinlikle geceleri beni ayakta tutuyor. Litecoin için, üç milyar dolar değerinde bir ağ çalıştırıyoruz. Bu hala çok büyük para.”

Diğer Litecoin (LTC) haberleri için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Fiyatını Takip Eden Litecoin Mini Ralliye Hazır mı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Sakin; Kraken Borsası Crypto Facilities’i Satın Aldı Bitcoin Fiyatı, Hafta Sonunda 4.000 Dolar Barajını aştı İşte Analistlere Göre Yükselmeye Hazır 3 Altcoin Ethereum’da ana destek hala 185 dolar civarında Stephen Innes: Daha Gidilecek Çok Düşüş Var – 3.500 ile 2.500 Dolar Arası Mümkün Selcoin: Bitcoin Fiyatındaki Yükseliş Dalgası 8.500 Dolara Kadar Sürecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır