Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Fiyatı, Şimdi 5 Bin Dolara Mı Yoksa 3.130 Dolara Mı Gidiyor?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Fiyatı, Şimdi 5 Bin Dolara Mı Yoksa 3.130 Dolara Mı Gidiyor?
Bitcoin Fiyatı, Şimdi 5 Bin Dolara Mı Yoksa 3.130 Dolara Mı Gidiyor?

3/3


2/3

Bitcoin fiyatı (BTC) bugünün en düşük seviyesinden 300 dolar yükseldi ve şimdi bu seviye aşılırsa Coindesk analisti Sam Ouimet, daha güçlü bir ralliyi tetikleyebilecek önemli bir teknik engel üzerinde görüşünü belirledi.

Analiste göre Bitcoin fiyatı, 3.580 ile 3.630 dolar arasındaki dar bir işlem aralığının geçersiz olduğunu gösterdi
Saat 15:00’de UTC’de Bitcoin fiyatı yükselmeye başladı ve Coindesk analisti Sam Ouimet’e göre, lider kripto para birimi Bitcoin, 3.580 ile 3.630 dolar arasındaki dar bir işlem aralığının geçersiz olduğunu ortaya koydu. Bu fiyat hareketi, 18 Aralık’taki 3.550 dolara yakın bir önceki direncin hemen üzerinde gerçekleşti ve ünlü kripto para birimi analistine göre, Bitcoin fiyatının şu anki destekleme sonucunda başarılı bir şekilde yükseldiği görülüyor.

Coindesk analisti Sam Ouimet’e göre, şimdi Bitcoin boğaları fiyatların 4.000 doların üzerine çıkarıldığı, ancak 24 Aralık’taki 4.236 dolarlık bir tatil satışından dolayı başarısızlıkla sonuçlanan 8 gün öncesinden itibaren rallilerini yeniden canlandırmak ve genişletmek istiyor gibi görünüyor. Yazım sırasında önde gelen kripto para birimi Bitcoin, kripto veri izleme sitesi olan CoinMarketCap’ın fiyatlama verilerine göre ortalama 3.928 dolar seviyesinden alınıp satılıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin şu anda 68,5 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bitcoin yazım sırasında 5,7 milyar dolarlık bir piyasa değerini yönetiyor. Önde gelen kripto para birimi Bitcoin’in ticaretine şu anda yüzde 21,2 oranıyla BitMEX Borsası hakim durumunda.


Günlük Bitcoin (BTC) fiyatı grafiği

Coindesk analisti Sam Ouimet: “Bitcoin boğaları şimdi ralliyi 5 bin dolara kadar uzatabilir.”
Coindesk analisti Sam Ouimet’e göre, günlük grafik fiyatın çoklu teknik engellere olumlu tepki gösterdiğini yansıtıyor. Grafikte görülebileceği gibi, ünlü kripto para birimi analistine göre, fiyat günlük Bollinger bandının temel çizgisi, yüzde 61,8 Fibonacci geri çekilmesi ve önceki destek ve direnç alanlarının yanı sıra 3.500 dolar (yeşil bölge) yakınındaki bir benzerinin bir araya gelmesiyle yükseldi.

Coindesk analisti Sam Ouimet’e göre, Bitcoin boğalarının şimdi ralliyi 5 bin dolara kadar uzatması için, Bitcoin fiyatının, -boğa tersinin bir göstergesi olan- geniş çapta gözlenen ters kafanın ve omuzların boyun çizgisini ölçeklendirmesi gerekiyor. Ünlü kripto para birimi analistine göre, bu desen, orta veya “başı” en derin olan üç ardışık çukur olarak tanımlanabilir. Coindesk analisti Sam Ouimet, konuya yönelik açıklamalarına şu sözlerle devam ediyor:

Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatı boyun çizgisinin üstündeki kabulü bulabilirse, tersine dönme paterni etkin olmalı. Bunun sonucunda fiyatı potansiyel olarak ters baş ve omuz derinliği beklenen kopma noktasına “baş” ekleyerek ölçülen 5.200 dolara göndermeli.


Saatlik Bitcoin (BTC) fiyatı grafiği

Coindesk analistine göre, Bitcoin fiyatının şimdiki yönü
Coindesk analisti Sam Ouimet’e göre, saatlik grafik ayrıca en son yükseliş gelişimini de gösteriyor. Coindesk analisti Sam Ouimet’e göre, yükselen bir kama, yükseliş tersine çevrilmiş bir kalıp içinde bir ayı bayrağının (bir düşüş devam deseni) oluştuğunu görebiliriz. Ayrıca ünlü kripto para birimi analistine göre, lider kripto para birimi Bitcoin’in en son yükselişinin ayı bayrağını geçersiz kıldığını ve fiyatın şu anki yolunda hareketli ortalamalar (MA’lar) şeklinde farklı dirençleri olduğunu söylemek güvenli.

Coindesk analisti Sam Ouimet’e göre, saatlik grafikte görülebileceği gibi kısa vadeli boğalar için cesaret verici bir işaret olan 100 saatlik MA’nın son saatini geçen fiyatı kapatabildi, ancak daha güçlü olan 200 saatlik MA henüz fethedilmedi. Ayrıca ünlü kripto para birimi analistine göre, saatlik grafikteki Göreceli Güç Endeksi (RSI) göstergesi artık büyük ölçüde aşırı alım görüyor. Bu nedenle Coindesk analisti Sam Ouimet’e göre, yakın dönemde konsolidasyon veya küçük bir geri çekilme en muhtemel hareket tarzı olabilir.


Coindesk analisti Sam Ouimet’e göre, Bitcoin fiyatının mevcut görünümü

  • Günlük grafikte Coindesk analisti Sam Ouimet’e göre, boynu başarılı bir şekilde ölçeklenebiliyorsa 5 bin dolara ve belki de ötesine bir ralli verebilecek ters bir kafa ve omuz düzeni gösteriliyor.
  • Ünlü kripto para birimi analistine göre, saatlik ayı bayrağı geçersiz kılındı, bu nedenle de düşüş eğilimi şimdilik azaldı.
  • Coindesk analisti Sam Ouimet’e göre, 3.567 doların en düşük seviyesinin altındaki kabul, lider kripto para biriminin yukarı yönlü yükselişini geçersiz kılacak ve en son 3.130 dolarlık düşük fiyatlar analiste göre oyun fiyatlarını getirecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır.

The post Bitcoin Fiyatı, Şimdi 5 Bin Dolara Mı Yoksa 3.130 Dolara Mı Gidiyor? appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Fiyatı, Şimdi 5 Bin Dolara Mı Yoksa 3.130 Dolara Mı Gidiyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple Yetkilisi: XRP’nin Madenciliğinin Olmaması Aslında İyi Bir Şey Bitcoin ETF Onayı, AB’nin Kripto Paralar Konusundaki Endişelerini Çözebilir Tom Lee: “Son istatistikler yeni Bitcoin rallisine işaret ediyor.” 11 Mart Ethereum analizi: ETH grafiğinde boğa sinyalleri Bitcoin platformu Bakkt’ın ana şirketinden eBay’e satın alım teklifi Tutuklanan Wikileaks kurucusuna Bitcoin ile destek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır