Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin, Ethereum, Ripple (XRP), Omisego, Vechain, ICON: İşte En Büyük Kripto Para Birimlerine Dair Bilmeniz Gereken Ortaklık Haberleri

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin, Ethereum, Ripple (XRP), Omisego, Vechain, ICON: İşte En Büyük Kripto Para Birimlerine Dair Bilmeniz Gereken Ortaklık Haberleri
Bitcoin, Ethereum, Ripple (XRP), Omisego, Vechain, ICON: İşte En Büyük Kripto Para Birimlerine Dair Bilmeniz Gereken Ortaklık Haberleri

7/7


2/7


Bitcoin

Kurumsal yatırımcıların ayı piyasası hissine rağmen, OTC piyasalarında Bitcoin topladıkları söyleniyor. Perakende yatırımcıların paniğe kapılırken, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’i edindikleri de ayrı bir söylenti. Bu durum, akıllı para olarak da bilinen kripto para piyasasına para akarken, piyasaların neden henüz iyileşme işareti göstermediğine dair merak uyandıran bir varsayımı da beraberinde getiriyor.

Profesyonel borsacılar ve kurumsal yatırımcılar yeni varlıklar biriktirme hususunda oldukça temkinliler ve piyasayı etkilemeksizin onları elde etmede uzmandırlar. Burada yalnızca Bitcoin’e yatırım yapmaya odaklanan çeşitli yüksek riskli yatırım fonları ile kendilerini Bitcoin ekosistemi için uygulama ve hizmet oluşturma konusuna adamış, yaklaşmakta olan girişimler için gerekli finansal desteği sağlamaya başlayan riskli yatırım fonları yer alıyor.

Ayı piyasası yaşandığı zaman, kurumsal yatırımcılar pozitif düşünceler nedeniyle altcoinler yerine Bitcoin’i tercih ediyorlar. Zira BTC en köklü kripto para birimi.

SEC, birçok Bitcoin borsa yatırım fonu başvurusunu reddetti. Kripto para hayranları da şimdilerde ilk Bitcoin ETF onayını büyük bir hevesle bekliyorlar. Yeni ve üstelik geleneksel yatırım araçlarının yatırımcılar için hazır hale getirileceği hususunda, bahsini ettiğimiz hayranlar Bitcoin’in kurumsallaşması üzerine bahse giriyorlar.


Ripple

Çoğu adem-i merkeziyetçi/merkezsiz projeden farklı olarak Ripple, bankaları, ödeme servis sağlayıcılarını, dijital varlık borsalarını ve şirketleri blok zinciri teknolojisiyle ilişkilendirmeye odaklanıyor. Her ne kadar Ripple’ın xRapid’inin kullandığı kripto para birimi olan XRP, merkezi olmakla suçlanıyor olsa da, yatırımcıların mevcut finansal kurumları ve havale hizmetlerini dağıtılmış defter teknolojisi kullanarak işlem yapmanın neticesinde ortaya çıkan ve bireyi kabule zorlayan değer/fiyat teklifi nedeniyle popüler olmaya devam ediyor.

Aslen 2012 yılında piyasaya sürülen Ripple, kamu bankaları, merkez bankaları, teknoloji şirketleri ve tüzel kişilerden oluşan geniş bir müşteri listesi oluşturmayı başarmış durumda. Buradaki değer, Ripple ağının bizzat kendisi. Bu ağ bankaların farklı yabancı ülkeler arasında para değiş tokuşu için kullandığı dünyadaki varlıkları/aktifleri hızla hareket ettirmek için güvenilir bir çözüm sunuyor.


Ethereum

İşletmelere kendi dijital para birimi tokenlerini piyasaya sürme konusunda olanak sağlayan ve en çok kullanılan blok zincir protokolü olan Ethereum, büyük kurumların ve şirketlerin dikkatini çekmeyi başaran akıllı sözleşme işlevselliğine izin veriyor. Ethereum ademi merkeziyetçi/merkezsiz bir proje olarak sınıflandırılırken, Microsoft (NASDAQ:MSFT), Samsung, LG, Intel (NASDAQ:INTC), AMD, BP (LON:BP) gibi şirketler ile JP Morgan, CME grubu, Scotiabank ve Commerzbank (DE:CBKG) gibi finans kurumlarının dikkatini çekmeyi başarmış durumda. Projenin büyük rağbet görmesinden ötürü, 300’den fazla üyeden oluşan Ethereum Girişim Birliği (EEA), Ethereum platformunda yer alan uygulamaları inşa etmeye ilgi duyan blok zinciri geliştiricileriyle kurumsallaşmış organizasyonları bir araya getirmeye yardımcı olmak için oluşturuldu.


Aergo

İşletmelerin dağıtılmış defter teknolojisini kullanmalarına yardım etmeyi planlayan yakınlarda piyasada yer alacak olan bir dördüncü nesil blok zinciri projesi Aergo, Coinstack olarak bilinen tescilli/firmaya özel yazılıma dayanmaktadır. Aergo, halka açık olan ve büyük ölçekli işletmelerin kendi tercih ettikleri blok zincirini etkin bir şekilde kullanmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış bir hibrit blok zinciri. Teknoloji endüstrisine odaklanmak ve Forbes 500 şirketlerini desteklemekle tanınan ünlü VC fonu Sequoia Capital, FBG, GBIC, Arrington XRP, Dekrypt, Rockaway, Neo Global ve Divergence Digital ile birlikte Aergo’ya yatırım yapan birçok VC şirketlerinden sadece biri.

Proje, işletmelerin, özel ya da halka açık zincirlerde ya da her ikisinin bir karışımında ademi merkeziyetçi/merkezsiz uygulamalar tasarlamayı ve oluşturmayı kolaylaştırarak blok zinciri teknolojisini benimsemelerine yardımcı olacak. Aergo, Kore’nin bir numaralı blok zinciri altyapı sağlayıcısı olan Blocko’ya, Shinhan Bank, Samsung, Lotte Card, KRX ve Güney Kore hükümeti gibi mevcut müşterilerine hizmet vermek için daha adem-i merkeziyetçi/merkezsiz bir çözüm sunmayı planlıyor.


OmiseGo

Adem-i merkeziyetçi/Merkezsiz bir ödeme çözümü sağlayıcısı olmasının yanı sıra, işletmeler için bir banka, borsa ve blok zinciri ağ geçidi olan OmiseGo, Japonya, Singapur, Endonezya ve Tayland’da faaliyet gösteren risk destekli bir ödeme hizmeti şirketi olan ana şirket Omise tarafından kuruldu.

Omise, McDonald’s (NYSE:MCD), Burger King, Allianz (DE:ALVG), Axxa ve SCG gibi büyük şirketler tarafından desteklenen Tayland’da iyi bilinen ve Asya’da popüler bir ödeme ağ geçidi çözümü. Şirket, 2013 yılında faaliyete geçtiğinden beri etkileyici bir büyüme gösteriyor. OmiseGo’nun mainnet sürümü ile tam olarak faaliyete geçmesiyle Omise satıcılarının adem-i merkeziyetçi/merkezsiz blok zinciri ağına geçmesi bekleniyor.


Vechain

Tedarik zincirini dijitalleştiren ve ürünlerin sahtesiyle mücadele eden blok zinciri tabanlı bir platformdan yararlanarak tedarik yönetimi endüstrisini dağıtmayı hedefleyen bir proje olan Vechain, esas olarak, adem-i merkeziyetçi/merkezsiz bir ekosistemde stokları takip etmek ve işbirliği yapmak isteyen işletmeler için güvenilir bir ağ kurmayı planlayan bir Servis Zinciri olarak hizmet veren bir Blockchain şirketi.

Halka açık dağtılmış bir defter kullanarak Vechain, Nesnelerin İnterneti’ni (IoT) blok zinciri teknolojisi ile birleştirerek tedarik zinciri yönetimini geliştirmeyi arzu ediyor. Vechain’in halka açık blok zincirinde yer alan tüm bilgiler hazır bir şekilde bulunduğundan Üreticiler, tedarikleri kolayca izleyebilir ve yönetebilir. Tüketiciler ayrıca satılan ürünlerin kalitesini ve orijinalliğini belirleme yeteneğine de sahip olacak. Proje, Guian hükümeti, PricewaterhouseCoopers, Shanghai Waigaoqiao’nun Doğrudan İthal Edilen Mal Satış Merkezi, DNV GL, BMW ve China Unicom’la birkaç üst düzey şirketle ortaklık sağlamış durumda.


Icon

İşletmelerin kendi dağıtılmış defterlerini kullanmalarına yardım eden bir proje olan ICON, çoklu topluluk yan zincirlerini birbirine bağlayan, platformlar arası veri ve değer iletişimine imkan veren bağımsız bir zincir.

Asya’daki en kripto dostu millet olarak nitelenen Güney Kore’de bulunan ICON, Line, Samsung Electronics (KS:005930), Smilegate ve SK Planet gibi büyük şirketlerle çeşitli stratejik ortaklıklar kurmuş durumda. Proje sağlık, eğitim, sigorta ve gümrük sektörlerinde yer alan sayısız girişimde Kore hükümetiyle işbirliği yaparak erişimini çeşitlendiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Bitcoin, Ethereum, Ripple (XRP), Omisego, Vechain, ICON: İşte En Büyük Kripto Para Birimlerine Dair Bilmeniz Gereken Ortaklık Haberleri appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin, Ethereum, Ripple (XRP), Omisego, Vechain, ICON: İşte En Büyük Kripto Para Birimlerine Dair Bilmeniz Gereken Ortaklık Haberleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Vaneck CEO’su sunmuş olukları Bitcoin ETF’si hakkında konuştu Hong Kong, Kripto Para Borsaları ve Fonları ile İlgili Yeni Kuralları Yayınladı Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrencisinden Blockchain Raporu 12 Nisan Bitcoin fiyat analizi: BTC geri çekilme sonrası yeni bir sıçrama yapar mı? Stellar 2% düşüşle 0,07726 seviyesinin altına geriledi Şu An için Yeterince Ucuz Olan ve Portföyde Bulunmasını Önerdiğimiz 3 Kripto Para

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır