Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, IOTA, EOS: Fiyat Analizi, 5 Mayıs

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, IOTA, EOS: Fiyat Analizi, 5 Mayıs
Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, IOTA, EOS: Fiyat Analizi, 5 Mayıs

© Reuters.  Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, IOTA, EOS: Fiyat Analizi, 5 Mayıs© Reuters. Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, IOTA, EOS: Fiyat Analizi, 5 Mayıs

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs, kripto paraların heyecan verici dünyasına adım atıyor. Goldman Sachs ezici müşteri talepleri nedeniyle bu kararı aldı.

Bu, Amerikan global bir yatırım yönetim şirketi olan BlackRock’un analistlerle ilgili haberiyle birlikte kripto piyasasının geleceği için çok olumlu bir işaret ve şirketi Blockchain odaklı bir girişim sermayesi fonu finanse etmek için bırakmaktadır. Bankaların veya kurumların kararları üzerinde hala durdukları diğer yerler, analistler kendi girişimlerini açmayı bırakıyorlar. Bu fonlara para aktaran yatırımcılar, artan bir ilgiyi göstermektedir.

Aralık 2017’deki köpüklü seviyelerden gerilemenin ardından yatırımcılar olumlu bir giriş fırsatı elde ediyor. Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, volatilite de azaldı, bu da erken alım için ek bir cazibe.

Kripto piyasalarında iyimserlerin sayısı artarken, Ekonomist Nouriel Roubini kripto para piyasaları için eleştirilerine devam etti. 2008 Mali krizini doğru tahmin etmiş olsa da, kripto öngörüsü şuan çok uzak görünüyor. Fakat olumlu tahminler de var. Reddit kurucularından olan Alexis Ohanian, Ethereum’un bu yıl 15.000 dolara ulaşacağını iddia ediyor.

Grafiklerin bize yeni satın alma fırsatları sunup sunmadığını görelim.

BTC / USD

Bitcoin küçük simetrik üçgen formasyonundan çıktı ve 3 mayıs tarihinde yükseliş trendine başladı. Şu anda, 25 nisanın en yüksek seviyesine yakın bir dirençle karşı karşıya bulunuyor. Bitcoin yükselen kanalın destek hattından yükselerek çıkarsa, acil direnç alanının üzerinde 9,800 $ ila 10,000 $ arasında bir kırılma olasılığı bulunabilir.

Sonrasında ilk hedef 11.000 dolar ve bir sonraki hedef 12.000 dolar olacaktır. Ayrıca 12,170 $ seviyelerinde güçlü bir direnç bekliyoruz.

Aşağı yönde ise durum, eğer BTC / USD çifti yükselen kanalın destek hattının altında kırılırsa, 9,178 $ ‘a ve daha sonra 20 günlük EMA’ya, yani $ 9,000 seviyelerine kadar düşebilir. Uzun pozisyonlardaki stop emirlerini 8,600 $ ila 8,900 $ arasında koymanızı öneriyoruz.

ETH / USD

Ethereum, 03 Mayıs günü, “V” şeklindeki bir alt formasyonu tamamlayan 745 $ seviyesinden çıktı. Bu boğa hareketinin 1.130 $ ‘lık bir hedefi var. 900 ve 1000 Dolar seviyelerinde de küçük dirençler bulunuyor.

Aşağı yönde ise ilk destek olarak 745 $ göz önünde bulundurulmalıdır. Bu kırılırsa, boğalar trendi 700 $ ‘a ve sonrasında 645 $ seviyesine yaklaşarak 20 günlük EMA’ ya yakınlaşacak. Trend yalnızca ETH / USD paritesinin 700 $ ‘ın altında kalması halinde, düşüş eğilimi göstermiş sayılabilir.

Traderlar, seviyelerin yeniden test edilmesini bekleyebilir ve 745 $ seviyesinin elinde tutularak satın alabilirler. Stop-loss emirleri 20 günlük EMA’nın hemen altına, 640 $ ‘dan koyulabilir. Traderlar, uzun pozisyonlara girmeden önce seviyelerin korunduğunu teyit etmelidir. Ethereum’un 700 doların altında kapanması durumunda ise hiçbir işlem başlatılmamalı.

BCH / USD

Bitcoin Cash sert bir direnç gibi davranması gereken 1.600 $ ‘lık aralığın üst ucuna yaklaştı. Fiyatın bu seviyeden ayrılmaması halinde, 1,221 $ ile 1600 $ arasında olan menziline bağlı olarak işlem devam edebilir.

Boğalar 1,600 $ seviyesi üzerinde çıkıp kapatırsa BCH / USD çiftinin durumu pozitifleşecektir. Beklenen hedef 2,000 dolarlık bir hareket; Şayet bunun üzerinde, ralli 2.400 $ seviyelerine kadar uzayabilir. Agresif traderlar 1,600 $ ‘ın üzerinde biraz satın alabilir ve 1,400 $ seviyelerinde stop-loss emirlerini koyabilirler.

XRP / USD

Ripple, 0.76 ila 0.93777 $ aralığında işlem görmeye devam ediyor. Bu aralığın kırılması, boğa trendini gösterecek ve Ripple’ın 1,229 $ seviyesine bir ralli yapması olası görünüyor.

Eğer XRP / USD çifti 0.9377 $ ‘dan ayrılmazsa, birkaç güne kadar menzile bağlı işlem beklenebilir. Aşağı yönde harekette, 20 günlük EMA’da ve alt sınırın altında 0.76 $ seviyesinde düşük bir destek var.

Ripple aralığın içinde ne kadar uzun kalırsa, kırılma da o kadar güçlü olacaktır. Uzun pozisyonlara girmeden önce bunu bekliyoruz.

XLM / USD

Stellar, 0.47766719 $ seviyesinde sert bir dirençle karşı karşıya. Bu seviyenin üstünden geçemese de, sığ bir geri çekilme geçiriyor.

XLM / USD çifti trend çizgisinde destek bulmalı, ancak kırılırsa 0,35 $ seviyesine gerileme olasıdır. RSI’daki negatif sapma düşüş eğiliminde, dolayısıyla trader’lar herhangi bir uzun pozisyon başlatmadan önce 0.47766719 Dolar seviyesindeki direncin üzerinde bir kopma ve kapanma (UTC) beklemeliler.

LTC / USD

Litecoin son birkaç gündür sıkı bir aralıkta kaldıktan sonra, sonunda 03 Mayıs’ta 160 $ üst direncinin üzerine çıktı. Ancak, ayılar, 24 Nisan’daki 167.399 $’ lık yüksek seviyeyi güçlü bir şekilde savundukları için, 180 $ ‘lık hedef hedefe ulaşamadı.

LTC / USD çifti birkaç gün içinde kırılmazsa, aralık sınırlamaya devam eder. Aşağı yönde, 141 $ seviyesine herhangi bir kırılma olumsuz bir işaret olacaktır.

Bu nedenle, stop emirlerinin 140 $ ‘da kalmasını öneriyoruz. LTC’nin 168 $ ‘dan ayrılmasından sonra kendisini daha yüksekte izleyeceğiz.

ADA / BTC

Cardano, 0,00003445 seviyesinden ayrıldıktan sonra yükselişini sürdüremedi.

ADA / BTC çifti artık 0,00003445 seviyelerinde destek bulmalı, çünkü buna yakın üç ana destek bulunuyor. Birinci seviye yatay destek, ikincisi trend çizgisi desteği ve üçüncüsü ise 20 günlük EMA’dır.

0.000029 seviyelerinin üzerinde bir ralli görene kadar stoplar 0.000029’da tutulabilir.

IOTA / USD

IOTA, 02 Mayıs’ta 2.2117 $ ‘dan başlayan genel direncini bozdu ve ertesi gün bir başka yukarı hareket onu izledi. Ancak IOTA, yükselen kanalın direnç çizgisinden çıkamadı.

Şu anda, IOTA / USD çifti 2.2117 $ ‘lık direnç seviyelerini yeniden test ediyor. Başarılı olduğu takdirde, boğalar kanaldan ayrılmaya çalışacaklardır ve buna bağlı olarak fiyatlar 3 – 3.5 $ ‘a yükselebilir.

IOTA 2.2117 $ ‘ın altına düşer ancak 2 $’ lık seviyelere yakın bir alanda destek bulursa, kanalın direnç çizgisine doğru bir hareket beklenebilir.

Belirsizlik nedeniyle, birkaç gün beklemek ve destek seviyelerinin tutması sonrasında satın almak daha iyi bir seçenek gibi görünüyor. Şu anda herhangi bir satın alma önerimiz yok.

EOS / USD

EOS, son raliden sonra bir konsolidasyon dönemine girdi. Her ne kadar 1 Mayıs’taki %38,2 Fibonacci düzeltme seviyesinde destek bulsa da, takip eden hareket 20 $ seviyesini ölçekleyemedi.

Herhangi bir yeni uzun pozisyon önerilmeden önce konsolidasyonun tamamlanmasını ve yeni bir satın alma pozisyonunun olmasını bekleyeceğiz.

Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, IOTA, EOS: Fiyat Analizi, 5 Mayıs isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, IOTA, EOS: Fiyat Analizi, 5 Mayıs - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple’ın bu grafiğine bakın, ne görüyorsunuz? Bitcoin, Ethereum, XRP Yükseliyor! İşte En Çok Kazandıran Altcoinler ConsenSys: İşten Çıkarmalar, Yansıtıldığı Kadar Büyük ve Kötü Değil Peter Brandt: Bitcoin 3. parabolik yükselişine başlamak üzere Bitcoin Fiyatı Yükseliyor! Kripto Para Fonları 1 Milyar+ Dolar Değerlemeye Ulaştı! İstanbul’da operasyon: 50 milyon TL’yi Bitcoin’le kaçırmışlar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır